www.jedemedolazni.cz :: Červnové kulturní akce v Jáchymově (22.06.2018 - 19:11)

Červnové kulturní akce v Jáchymově

Aktuality

Pohádkovým lesem k dětskému dni

 

Radium Palace
9. 6. sobota 19:30 – 22:00 hod., terasa, vstupné zdarma
Oblíbený disco večer na venkovní terase hotelu Radium Palace s varietním vystoupením kouzelníka a iluzionisty Jana Vaidiše s partnerkou. K poslechu a tanci hraje DJ David Keilhauer. V případě nepřízně počasí se program přesouvá dovnitř hotelu, do haly.

16. 6. sobota, 17 hod., altánek, vstupné zdarma
Koncert mužského hornického pěveckého sboru „Glückauf“ ze Schneebergu v rámci česko-německé spolupráce „přátelství bez hranic“. Sbormistr Andreas Heger.

21. 6. čtvrtek 20:00 hod., sál, vstupné 140 Kč
TRIO BEAUTIFUL STRINGS
Houslistka Monika Urbanová, harfistka Hedvika Mousa Bacha a zpěvačka Karolína Janů, založily trio Beautiful Strings již během svých studií na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v roce 2010. Za sebou měly vítězství v různých mezinárodních soutěžích i sólové zkušenosti. Od té doby společně vystupují na koncertních pódiích jak v České republice, tak i v zahraničí. Interpretky zahrnují do svého repertoáru kromě originálních kompozic též vlastní aranžmá. Díla francouzských mistrů (C. Debussy, M. Ravel, C. Saint-Saens aj.) natočily v roce 2013 na CD „Beau Soir“.

23. 6. sobota 19:30 – 22:30 hod., terasa, vstupné volné
Oblíbený hudební taneční a poslechový večer na venkovní terase hotelu Radium Palace s varietním vystoupením  country skupiny Medovina z Chomutova. K poslechu a tanci hraje Josef Škulavík, zpívá Stana. V případě nepřízně počasí se program přesouvá dovnitř hotelu, do haly.

28. 6. čtvrtek, 20:00 hod., sál, vstupné 130 Kč
PRAGUE RHYTM KINGS
Mladý energický hot-jazzový orchestr zabývající se originální interpretací jazzové hudby20. a30. let min. století. Členové orchestru jsou absolventi Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Na programu jazz, swing, blues, charleston, foxtrot, black bottom a další.

Běhounek
1. 6. pátek  9:00 – 17:00 hod., sál Běhounek
VOLANSKÝ FASHION OUTLET
Váš český výrobce FIRMA a dodavatel české módy z Brna. Akce 2 + l zdarma na celý sortiment 19:30

5. 6. úterý 19:30., sál, vstupné 170 Kč
KDYŽ JOHANN, TAK STRAUSS..
Na úvod koncertu zazní melodie z operet O.Nedbala F.Lehára, E Kálmána,
ve druhé části pak nejkrásnější árie z operet Johanna Strausse.
Zpívaji: Libuše Moravcová Myřátská  - soprán
Josef Moravec - tenor, sólista opery Národního divadla v Praze.
Klavírní doprovod: doc. Katarína Bachmannová- docentka HAMU PRAHA.

7. 6. úterý 15:30hod., zimní zahrada, vstup volný
KONCERT SVĚTOVÝCH MELODIÍ
Na klavír hraje Jan Spira.

12. 6. úterý 19:30., sál, vstupné 130 Kč

paříž plná francoužských šansonů

Večer šansonů ve francouzském originále s klavírní improvizací v podání Svatavy Luhanové Jirouškové – zpěv, Martiny Mudrové Reichové – klavír. Obě interpretky působily hudebně v Paříži, pedagogicky působí na Konzervatoři v Plzni. Zpěvačka Svatava Luhanová Jiroušková je absolventkou AMU v Praze obor zpěv a pěvecké studijní stáže na Conservartoire National Supérieur de Musique v Paříži u slavné operní pěvkyně A. Guiot. Po Pařížském debutu následuje rozsáhlá koncertní činnost S. Luhanové Jirouškové, která čítá stovky pěveckých recitálů v ČR a ve státech EU (Francie, Německo, Belgie). Umělkyně spolupracuje s významnými interprety a hudebními komorními tělesy (L. Brabec, P. Eben, Panochovo kvarteto, Kvarteto B. Martinů, M. Sobaz, ad.).

18. 6. pondělí 19:30 hod., sál, vstupné 50 Kč

PROCHÁZKA JÁCHYMOVEM S DOTYKEM MINULOSTI

Přednáška s promítáním. Poutavá historická fakta přednáší Ing. Jaroslav Ochec, historik a báňský specialista.

26. 6. úterý 19:30 hod., sál, vstupné 140 Kč

KOUZLO OPERET

Nejkrásnější melodie E. Kalmána, F.Lehára , J. Strausse uslyšíte v podání sopranistky STANISLAVY ČIHÁKOVÉ za doprovodu houslí a klavíru. Housle – Vladislav Liněckij /Karlovarský symfonický orchestr/ Klavír  -  Iveta Madrasová/ absolventka AMU Praha, hudební pedagožka  ZUŠ A.Dvořáka Karlovy Vary/ Stanislava Čiháková ztvárnila na prknech karlovarského divadla  roli Rosalindy ze Straussovy operety Netopýr a hlavní role v Kalmánově Čardášové  princezně a Hraběnce Marici.

28. 6. čtvrtek  15:30 hodin, zimní zahrada, vstup volný

KONCERT CHOPINA & EVANSE

Na klavír hraje Igor Kotov, známé skladby v podání absolventa petrohradské konzervatoře

Curie

7. 6. čtvrtek 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 110 Kč

EVA HENYCHOVÁ
Folkový recitál. Eva Henychová je nejen zpěvačkou, kytaristkou, skladatelkou i textařkou v jedné osobě, ale především charismatickou osobností, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života.

11. 6. pondělí 19:30 hod., salónek Curie – 3. pat., vstupné zdarma

PRVNÍ POMOC snadno a rychle.
Česká přednáška o akutních stavech při nehodách atd. Přednášející: Jiří Borek – záchranář.

13. 6. 2018 středa 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 120 Kč

DIXIELAND MESSENGERS PRAHA
Původní improvizovaný americký dixieland. Tato hudba byla hraná v New Orleans, New Yorku a Chicagu, hlavně Luisem Armstrongem a dalšími orchestry. Každý hráč orchestru Dixieland Messengers Praha je sólistou a protože někteří členové orchestru spolu hrají několik let, což důležitě přispívá k stylové jednotě orchestru. Dixieland Messegers Praha byl založen v roce1998 a od té doby vystupuje pravidelně v Jazz Clubu Reduta, Jazz Docku a mnoha jazzových festivalech  doma i v zahraničí v Německu, Rakousku, Dánsku.


14. 6. čtvrtek 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 50 Kč

PŘEDNÁŠKA SCHLIKOVÉ A OSTROVSKO
Významný šlechtický rod Schliků se nesmazatelně zapsal do historie Krušných hor, měst Ostrova a Jáchymova. Po dobu 500. let zasahovali příslušníci tohoto rodu do chodu událostí v Čechách a ve střední Evropě. Jejich osudy byly často velmi dramatické. Štěpán Schlik je považován za zakladatele města Jáchymov  a podporovatele těžby rud, zejména stříbrných, v západním a středním Krušnohoří.
Přednáší: Mgr. Miluše Kobesová.

19. 6. úterý 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 110 Kč
MUSICA DOLCE
Z klenotnice staré hudby (hudba hradů a zámků)
Účinkují: Eva Matějková( Mikešová)- um.vedení,loutna Hana Žárová- zpěv, viola da gamba  Jana Přibylová- zobcové fléty, krumhorn Petr Bouše -zobcové flétny, krumhorn

JÁCHYMOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO

Altánek v lázeňském parku, vstup zdarma, v průběhu koncertu možnost malého občerstvení z kavárny Agricola, v případě nepříznivého počasí produkce v kavárně Curie.

Při poslechu pohodové muziky si můžete páteční odpoledne v parku zpestřit také hrou pétanque, se kterou vám pomůže naše programová specialistka.

ČERVEN

15. 6. pátek v 15:00 hod., zdarma

OHŇOSTROJ OPERETNÍCH A MUZIKÁLOVÝCH MELODIÍ

Radka Sehnoutková soprán, sólistka opery J. K. Tyla v Plzni. Vystudovala brněnské JAMU.
K nejvýraznějším projektům patří nahrávka role Lišky Bystroušky, dále koncertní provedení opery Cosi fan tutte pod vedením Jiřího Bělohlávka… Klavírní doprovod Táňa Vaněčková.

22. 6. pátek v 15:00 hod., zdarma

KLARINETOVÝ SOUBOR PRACHATICE

Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Jiří Pecka

Odpoledne plné swingu, filmové a muzikálové hudby

až k jazzově laděným skladbám ve vlastních úpravách a aranžích.

 29. 6. pátek v 15:00 hodů., zdarma

Ó SOLE DUO

odpoledne plné italských písní a árií

Jozef Brindzák tenor, po ukončení košické konzervatoře(klarinet,zpěv) pokračoval ve studiu zpěvu na pražské HAMU ve třídě prof. René Tučka.Hostoval v divadle v Liberci, Českých Budějovicích, Košicích atd. Je členem sboru ND v Praze a také spolupracuje např. s Agenturou  ARTTRITON C.Orff. Carmina Burana, kde zpívá tenorový part Labutě…Na kytaru doprovází Jaroslav Sitár

Historie zpráv


 KULTURNÍ DŮM Jáchymov

 4. 6. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 150 Kč

Keramický kurz

Kurz je určen všem, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hliněnou hmotou. Pod Vašima rukama se změní Nic v Něco, co Vám přinese potěšení a někdy i zaslouženou pýchu nad vším tím úspěchem ... V ceně je odborné vedení keramického mistra Michala Špory z Karlových Varů, materiál, zapůjčení prac. pomůcek, destiček a výpal hotových výrobků. (první den – tvoření, dalších 6 dní schnutí výrobků, 7 den vypalování v peci, za další 2 dny budou hotové výrobky přivezeny k vyzvednutí). Přihlášky u programových specialistek nutné do pátku 1. 6. Minimální počet účastníků 3.

 11. 6. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro, vstupné 150 Kč

VÝTVARNÝ KURZ MALOVÁNÍ „OHNĚM“ NA DŘEVO

Seznámíme vás s technikou pyrografie - vypálené kresby do dřeva, vytvoříte si zajímavý doplněk do domácnosti, který bude zároveň jedinečným uměleckým kouskem. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 8. 6. Minimální počet účastníků 3.


18. 6. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 150 Kč                                             KURZ – PEDIGOVÝ ZVONEČEK                                                                                                   Kurz je určen všem, kteří by si rádi vyzkoušeli a vyrobili zvoneček z pedigu. Zapůjčení pracovních pomůcek a  materiál v ceně. Odborné vedení Marie Kordaničová.  Přihlášky u programových specialistek nutné do pátku 15. 6. Minimální počet účastníků 3.

22. 6. pátek 19:30 hod., Kulturní dům Jáchymov, vstupné 90 Kč
KLÍČE NA NEDĚLI
Divadelní spolek Ochotníci Ostrov ,  uvádějí předpremiéru komedie." Klíče na neděli " od  A Procházky. Dva manželské páry se sejdou na nepovedeném mejdanu. V opilosti i z recese se prohodí a vymění i klíče od bytu. Po vystřízlivění dochází k nečekaným příhodám. Přijede nečekaně tetička - objeví se tchyně -podváděný manžel si to přijde vyřídit a v neposlední řadě ,matka propadající dcery prosí o připuštění k matuře.

29. 6. pátek 19:30 hod.,Kulturní dům Jáchymov, předprodej 250 Kč, na místě 280 Kč

HANKY PANKY – VÍTÁNÍ PRÁZDNIN

Travesti skupina HANKY PANKY která zazářila v posledním ročníku talentové soutěže Česko-

Slovensko má talent či v reality show Big Brother v kabaretní show, Letní speciál

Soubory ke stažení

Pohádkovým lesem k dětskému dni 4 569 kB stáhnout
Červnový program kina 51 kB stáhnout
Červnový program kulturních akcí 60 kB stáhnout
Novinky
Videospot turistické oblasti Třeboňsko

Pohodlně se usaďte, dejte si odpolední kávu a...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.