www.jedemedolazni.cz :: Červnové kulturní akce v Jeseníku (22.06.2018 - 19:12)

Červnové kulturní akce v Jeseníku

Aktuality

ZÁVOD MÍRU U23 GRAND PRIX PRIESSNITZ SPA
Discgolf CUP Priessnitz 2018
Program kultury na měsíc červen - viz příloha

 

TRADIČNĚ

ZÁVOD MÍRU U23 GRAND PRIX PRIESSNITZ SPA

První červnový víkend budou lázně  tradičně hostit světový výkvět mladých cyklistů a náš kraj uvítá startovní pole jaké Česká republika nepamatuje.  "Můžeme říci, že je kvalitnější jak při mistrovství světa, kde dostávají možnost účasti i tkzv. cyklističtí trpaslíci," řekl na adresu závodu, který se uskuteční od 31. května do 3. června jako Grand Prix Priessnitz spa Jaroslav Vašíček z pořadatelské společnosti TTV Sport Group CZ s.r.o.

Po šesti ročnících lze bez pochybyby konstatovat, že Závod míru se zabydlel mezi naprostou světovou špičku. Již jen to, že třetí rok je zařazen do seriálu světové cyklistické federace UCI jako jeden ze závodů N Cup (Pohár národů), který obsahuje jen šest závodů na celém světě, a spolu s Tour de Avenir patří mezi dva nejprestižnější závody mladých cyklistů do 23 let je toho jasným důkazem.

Závodníci, kteří se umístí na předních místech, tak mnohem snadněji získávají angažmá v prestižních profesionálních stájích. "A v letošním roce se bude opravdu na co těšit. Skvělá konkurence v čele s mistrem světa z norského Bergenu Cosnefroyem Benoitem z Francie, národní šampioni zúčastněných zemí a v neposlední řadě česká reprezentace," pokračuje Vašíček.

Vše začne 31. května v 17:00 v Krnově na Hlavním náměstí časovkou na dva kilometry. Závod pokračuje v pátek prvního června náročnou klasikářskou etapou s třemi rychlostními a třemi horskými prémiemi s nejvyšším vrcholem etapy - horskou prémii Skřítek (874 m.n.m.) a třemi náročnými okruhy okolo Rýmařova a cílem na náměstí Míru.

Třetí královská etapa z Krnova a cílem na nejtěžším stoupání v České republice na přečerpávací přehradě Dlouhé stráně 1353 m.n.m., které opravdu prověří celé startovní pole, navíc tenhle opravdový kopec absolvují závodníci dvakrát. Místy stoupání dosahuje 18 % a závodníci křižují v horní části sjezdovku.

Nedělní finále startuje v jedenáct hodin v Jeseníku na Masarykově náměstí s cílem po 160 km na Priessnitzově ulici s posledním dvoukilometrovým 12 % stoupáním. Ale rozhodně to nebude jednoduchá vyjížďka. Už jenom horské prémie Rejvíz, Příčný vrch, Hvězda, Lyra a Vidle vzbuzují respekt.

+ foto závod míru

Discgolf CUP Priessnitz 2018

V sobotu 30.6.2018 Vás zveme na čtvrtý ročník celodenního turnaje v discgolfu pro všechny generace. Turnaj na devítijamkovém discgolfovém  hřišti  je určen pro všechny soutěživé a hravé, kteří mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu.  Místo golfového míčku se do jamky snažíte z určitého výhoziště umístit létající disk, jamku pak tvoří ocelový koš.  Cílem hry  je  dokončit jamku s nejmenším počtem úderů, tedy hodů. Na každý hod si můžete vybrat talíř lišící se délkou, směrem i tvarem letu. Hracím prostorem je Park Vincenze Priessnitze s nejednou přírodní překážkou pro zajímavější hru.  Více informací na www.priessnitz.cz.

+ foto discgolf

 

ZA SPORTEM

LÁZEŇSKÉ FITNESS

Provozní doba

PO -  Zavřeno

ÚT- PÁ 15:00 – 20:00

SO 8:00 – 12:00

NE 15:00 – 20:00

Jednorázové vstupné 60 Kč

VacuFit Thermal 60 Kč

Happy hours (každé úterý a čtvrtek 18:00 – 20:00) 30 Kč

Permanentka měsíční 500 Kč

Permanentka 10 vstupů Fitness / VacuFit Thermal 540 Kč

 

Letní sportoviště
otevřena denně od 10.00 do 18.00.
Půjčovna kol, dětských kol, odrážedel, koloběžek  a sportovních her (badminton, kroket, volejbal, nohejbal, míče) .
Park her (minigolf, ruské kuželky, Člověče nezlob se, pétanque).
Balneopark, Fitpark, DiscGolfpark, Minigolf v provozu!

 

Tenisové kurty
PO -  Zavřeno

ÚT - NE - 16:00 - 20:00
Kurty si lze pronajmout i mimo otvírací dobu, ale po dopředu domluvené rezervaci – více informací na www.priessnitz.cz.

LÁZEŇSKÁ VYHLÍDKA

Na Sanatoriu Priessnitz otevřena několikrát týdně – více informací na www.priessnitz.cz.

VLÁČEK LÁZEŇÁČEK

bude v provozu od prvního květnového víkendu vždy od pátku do neděle a projedete se s ním nejen po lázeňských okruzích ale i na Čertovy kameny, do Jeskyní na Pomezí nebo Faunaparku. Více informací na www.priessnitz.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Soubory ke stažení

270 kB stáhnout
Novinky
Videospot turistické oblasti Třeboňsko

Pohodlně se usaďte, dejte si odpolední kávu a...

MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR od 1.5.2018

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.