www.jedemedolazni.cz :: Dubnové kulturní akce v Hodoníně (26.04.2018 - 05:49)

Dubnové kulturní akce v Hodoníně

Aktuality


 

AKCE V HODONÍNĚ – duben 2018

Kulturní a společenské akce, zábava

Hodonínská zahrada jaro 2018

6. 4. 2018 - 7. 4. 2018, Dům kultury Hodonín

Otevřeno: pátek od 12.00 do 18.00, sobota od 9.00 do 18.00

Již 45. ročník prodejních výstavních trhů. Představí se vám vystavovatelé s velmi širokým sortimentem zboží z celé ČR a SR. V nabídce budou ovocné stromky všech druhů, květiny, okrasné stromky, keře, cibuloviny, skalničky, semena zeleniny a květin, kaktusy, ale také zahrádkářské nářadí, zahradní keramika, zavlažovací systémy, zahrádkářská technika, sekačky, drtiče a mnoho dalšího.

Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství - div. předplatné

11. 4. 2018, 19.00 , Dům kultury Hodonín

Chvála bláznovství je příběhem dvou přátel Ellinga a Kjella Bjarna, jež spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně choré, a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny.

SERIÁL KONCERTŮ DECHOVÝCH HUDEB

12. 4. 2018, 18.00, Dům kultury Hodonín

Již tradičně ve čtvrtek proběhne v Kulturním domě Horní Valy 6, 29. ročník Seriálu koncertů dechových hudeb a tentokrát si pro Vás koncert připravily dechové hudby Valaška a Bludověnka.

Lubomír Brabec 65

20. 4. 2018, 19.00, Dům kultury Hodonín

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti a kritika jej řadí ke špičce českého interpretačního umění. Lubomír Brabec spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty. V letošním roce oslaví své 65 narozeniny!

36. ročník Věnečku z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého

22. 4. 2018, 14.30, Dům kultury Hodonín

V neděli 22. dubna 2018 ve 14.30 proběhne 36. ročník soutěže mladých zpěváků lidových písní VĚNEČEK Z ROZMARÝNU FANOŠE MIKULECKÉHO. Akce se uskuteční v Domě kultury Hodonín, Horní Valy.

Vladivojna La Chia & (pětičlenné) 4Trio

25. 4. 2018, 19.00, Dům kultury Hodonín

4Trio je zkratka pro pětičlenné akustické čtyřtrio zpěvačky a skladatelky Vladivojny. Kapela s desetiletou tradicí je vyjímečná svým svérázným a pestrým přístupem ke skladbám, které Vladivojna skládá jak sama pro sebe, tak také pro film a divadlo.

Na pomezí žánrů - country večer

28. 4. 2018, 19.00, Dům kultury Hodonín

Country večer s hudební skupinou RADOST v pořadu Na pomezí žánrů. Folk, country, rock, blues, evergreeny. I vlastní tvorba od autorů: Jaroslava Bednaříka, Vítězslava Veselého a jejich hostů. 

Výstavy

VÝSTAVA SPOLKU SVUM – stálá expozice

Galerie výtvarného umění, Úprkova 2

Stálá expozice prezentuje veřejnosti díla zakladatelské generace spolku Sdružení výtvarných umělců moravských a díla výtvarníků regionu jihovýchodní Moravy od konce 19. století po současnost.

T. G. MASARYK A RODNÝ KRAJ – stálá expozice

Masarykovo muzeum Hodonín, Zámecké náměstí 9, Hodonín

Tomáš Garrigue Masaryk je bezesporu nejvýznamnějším hodonínským rodákem, proto není divu, že jediná profesionální stálá expozice na území České republiky se nachází právě zde. Není, jak by se dalo očekávat, v Masarykově rodném domku, neboť ten byl zbořen již v 19. století, ale v prostorách barokního zámečku Masarykova muzea v Hodoníně, kde byla slavnostně otevřena 18. 5. 1997.

NAFTAŘSTVÍ, RODINA REDLICHOVA – stálá expozice

Muzeum naftového dobývání a geologie, Kasárenská 1022, Hodonín

Jediné muzeum „naftařiny“ v České republice najdete v budově bývalých kasáren v Hodoníně. Muzeum tvoří vnitřní expozice a venkovní technologický park.

TŘICETILETÁ VÁLKA 1618 - 1648

23. 2 – 27. 5. Masarykovo muzeum Hodonín, Zámecké náměstí 9, Hodonín

V roce 2018 si výstavou připomeneme 400 let od vzniku velkého evropského konfliktu, který začal v českých zemích a u nás také skončil. Šlo o dlouhodobý proces krátkých a dlouhých válek, které přinesly pro naše předky velké strádání a bídu.

Babičko, dědečku, pojďte si hrát! aneb karetní a jiné hry ku hraní i ke vzdělání

9. 3. – 10. 6. Masarykovo muzeum Hodonín – sál Evropa, Národní třída 21, Hodonín

Výstava je určena nejen pro děti, ale i dospělé, kteří si umějí hrát. Představí nám stolní

a karetní hry, se kterými si hrávali naši předkové v dobách Rakouska-Uherska, v období první republiky i socialistického Československa.

FLÁMSKÉ A HOLANDSKÉ MALÍŘSTVÍ 16. a 18. století ze sbírek AJG Hluboká nad Vlt.

MARTIN ZÁLEŠÁK – výběr z malířské tvorby

VERONIKA VLKOVÁ – Voňavá košilka/Ilustrace

28. 3. – 17. 6. Galerie výtvarného umění Hodonín

FLÁMSKÉ A HOLANDSKÉ MALÍŘSTVÍ 16. a 18. století ze sbírek Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou a ze Sbírky Augusta Zátky. V rámci této pozoruhodné výstavní kolekce budou představena díla méně známých i významných autorů tohoto období s námětem krajiny, zátiší, maríny a žánrové malby.

MARTIN ZÁLEŠÁK / Obrazy 20. – 21. století. Samostatná autorská výstava představuje průřez  dosavadní tvorbou. Ve svých dílech autor sleduje řád přírody, často zviditelňuje především struktury přírodních organismů, které přetváří v monumentální a nadčasové metafory.

VERONIKA VLKOVÁ – Voňavá košilka/Ilustrace. Výstava představí ilustrace vytvořené pro knihu  „Ježíškova košilka“, jejímž autorem je křesťansky orientovaný básník Jan Zahradníček. Jemné akvarely autorky přibližují dávný příběh narození i dětství zázračného dítěte a jeho rodiny.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!!

Podrobný přehled akcí v Hodoníně a jeho okolí:

http://www.hodonin.eu/mesicni-prehled-akci/ds-33267/p1=43587

Informace o městě Hodonín: www.hodonin.eu

 

Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.