www.jedemedolazni.cz :: Dubnové kulturní akce v Jáchymově (26.04.2018 - 05:49)

Dubnové kulturní akce v Jáchymově

Aktuality

Pálení čarodělnic. 30.4. 2018 od 18.00 hodin u Šlikovo věže.
Otevíráme Špitální kostelík: 3.4., 5.4., 10.4., 16.4., 19.4., 24.4., 26.4. komentované prohlídky začínají vždy v 15.00 hodin

 

 

Radium Palace

1. 4. velikonoční neděle 9:00 – 11:00 hod., hala

Velikonoční ukázka malování kraslic

 

1. 4. velikonoční neděle  10:00 – 11:30 hod., hala, vstupné zdarma

VELIKONOČNÍ Ledecká dudácká muzika z Plzně pod vedením kapelníka Libora Valečky předvede lidové písně převážně z Chodska, ale i jiných míst z naší republiky. Dudácká muzika vystupuje v krojích. Představí se: dudy -Bohumil Vaněček,  housle - Jan Rezek,  kontrabas - Ludmila Zacpalová,  B-klarinet - Petr Valečka,  Es-klarinet - Libor Valečka, na vozembouch hraje a zpívá Alena Bartošová.

 

5. 4. čtvrtek, 20:00 hod., sál, vstupné 130 Kč

LETEM SVĚTEM OD OPERY, OPERETY AŽ K MUZIKÁLU

Zábava s noblesou, hudba s puncem kvality - to je svět opery, operety a muzikálu. Přijďte se zaposlouchat do nestárnoucích melodií. Představí se mimořádně talentovaná česká sopranistka Jana Štěrbová, která svojí pěveckou technikou italského Bel canta kráčí ve šlépějích svého vzoru Emy Destinové. Zdrojem jejího umění je kromě atraktivního zevnějšku a bystrého intelektu, kvalitní hlas sametové barvy a procítěný projev. Klavírní doprovod Táňa Vaněčková - Absolvovala plzeňskou konzervatoř, obor hra na klavír. Od roku 1991 působí jako korepetitorka a členka orchestru, souboru, operety a muzikálu DJKT v Plzni. Věnuje se též koncertní činnosti. Vyučuje hru na klavír a keyboard. Je vyhledávanou korepetitorkou.

 

11. 4. středa, 19:30 hod., bar, vstupné 50 Kč

Českoslovenští letci v Royal Air Force

Přednáška se zaměřuje na letce, kteří se nejrůznějšími cestami snažili bojovat proti okupantům jejich země.  Časová linie začíná událostmi let1938 a1939, Mnichovským diktátem a zabráním zbytku Československa, a končí poúnorovými událostmi. Vyzdviženy budou čtyři z mnoha jedinečných a často velice krutých životních příběhů. Mimo generálporučíků a legend československého letectva Františka Fajtla a Františka Peřiny budou zmíněny i tragické osudy armádního generála/Air marshala RNDr. Karla Janouška a plukovníka in memoriam Františka Truhláře. Zmíněny budou také osudy letců z Karlovarska. Cílem je připomenout, představit a hlavně nezapomenout na tyto dlouho opomíjené hrdiny našeho národa.  Součástí přednášky je i ukázka četných dobových artefaktů.

Přednáší: PhDr. Daniel Švec

 

12. 4.  čtvrtek, 20:00 hod., bar, vstupné 110 Kč

Jazzové inspirace u klavíru

účinkuje Lydie Havláková - zpěv, absolvovala Konzervatoř v Praze a Hudební fakultu AMU – herectví, zpěv a operní režii. Pochází z umělecké rodiny - otec byl legendární tenorista opery Národního divadla v Praze. Zpívala s orchestrem Karla Vlacha a v Čsl. Rozhlase natočila recitál s orchestrem Smetanova divadla. Účinkovala v televizi a ve filmu /Podnájemník, Mamzelle Nitouche, 2010 hraný dokument Hildegarda von Bingen. Vladimír Strnad - klavír patří ke špičkám české jazzové scény. Pro svůj výjimečný doprovazečský talent je vyhledávaným doprovodným klavíristou mnoha vokalistů napříč hudebními žánry - od klasiky po jazz. Na programu G.  Gershwin, J. Ježek, J. D. Kern, J.  Kander ...a další.

 

 

26. 4. čtvrtek, 20:00 hod., sál, vstupné 140 Kč

DUO BEAUTIFUL STRINGS

Houslistka Monika Urbanová a harfistka Hedvika Mousa Bacha založily Duo Beautiful Strings již během svých studií na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v roce 2010. Za sebou měly vítězství v různých mezinárodních soutěžích i sólové zkušenosti. Od té doby společně vystupují na koncertních pódiích jak v České republice, tak i v zahraničí. Interpretky zahrnují do svého repertoáru kromě originálních kompozic též vlastní aranžmá. Díla francouzských mistrů (C. Debussy, M. Ravel, C. Saint-Saens aj.) natočily v roce 2013 na CD „Beau Soir“.

 

 

 

30. 4. pondělí  19:30 – 22:30 hod. terasa/hala, vstupné zdarma

ČARODĚJNICE

OLDIES DISCO v podání DJ Davida Keilhauera s varietním vystoupením Ohnivého divadla Ignis. Možnost opékání buřtů samozřejmostí. Při špatném počasí se program koná v hale hotelu.BĚHOUNEK

 

1. 4. PŘEDVELIKONOČNÍ TANEČNÍ ODPOLEDNE

 

2. 4. pondělí v 15:00 hod, zimní zahrada, vstup volný

VELIKONOČNÍ ODPOLEDNE

S HARFOU A UKÁZKAMI ZDOBENÍ VELIKONOČNÍCH KRASLIC

Se svou brilantní hrou a šarmem Vás přijde potěšit Katarína Ševčíková, vyhledávaná harfistka nejen u nás. V doprovodném programu se Vám předvede od 15:30 hod. Karel Klingora, autor originálního způsobu zdobení barevnými drátky.

 

3. 4. úterý v 19:30 hod., sál, vstup 100 Kč

COUNTRY LEGENDS

 Sehraná skupina z Karlových Varů hraje pro milovníky country písní.

 

10. 4. úterý v 15:30hod., zimní zahrada, vstup volný

KONCERT SVĚTOVÝCH MELODIÍ

Na klavír hraje Jan Spira.

 

11. 4. středa od 19:00hod., zimní zahrada, vstup volný

SPOLEČENSKÝ VEČER S GYMNASTICKÝM VYSTOUPENÍM

Večer s vystoupením gymnastek MDDM Ostrov pod vedením Lady Bláhové.

K hudbě a tanci hraje Jan Zumr.

 

17. 4. úterý v 19:30 hod., sál, vstup 150 Kč

KONCERT ITALSKÉHO TENORISTY  GIANCARLA RUGGIERIEHO

Sólista českých i zahraničních operních scén s baletním doprovodem SONI RUGGIERI, emeritní členky baletního souboru divadla  v Ústí n.Labem. Na  programu jsou italské operní árie, známé operetní melodie, slavné italské písně a filmové melodie.

 

26. 4. čtvrtek, v 15:30 hodin, zimní zahrada, vstup volný

KONCERT CHOPINA & EVANSE

Na klavír hraje Igor Kotov, známé skl v podání absolventa petrohradské konzervatoře


30. 4. pondělí v 19:30 hod., sál, vstup 50 Kč

PŘEDNÁŠKA JÁCHYMOV V DOBĚ 30. LETÉ VÁLKY

Poutavá historická fakta přednáší Ing. Jaroslav Ochec, historik a báňský specialista.

 

 

Curie

 


2. 4. pondělí 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 110 Kč

VELIKONOČNÍ KONCERT - STAROČEŠTÍ HELIGONKÁŘI
lidová muzika od Řípu.

3. 4. úterý 15:00 hod., předsálí kavárny Curie, vstupné zdarma

VÝSTAVA - MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN
Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy.
Společné česko - německé projekty na záchranu památek. Těšíme se na Vaši návštěvu.

9. 4. pondělí 19:30 hod., salónek Curie – 3. pat., vstupné zdarma

PRVNÍ POMOC snadno a rychle.
Česká přednáška o akutních stavech při nehodách atd. Přednášející: Jiří Borek – záchranář.


11. 4. středa 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 110 Kč

KATEŘINA A JEJÍ RECITÁL
Koncert zpěvačky Kateřiny Bodlákové s doprovodem pianisty J. Henry Volfa je poskládaný ze známých světových skladeb. Stylově vychází z blues a akustického popu s přídechem jazzu.

Zpěvačka je veřejnosti známa díky účinkování v pořadech Miroslava Donutila. Pro svou okružní cestu po Karlovarském kraji si ji vybral v roce 2006 pan prezident Václav Klaus. V roce 2005 dostala zlatou desku za vítězství v soutěži Radiožurnálu Českého rozhlasu „Zlatá česká dvanáctka 2005“ s písní „Hořím“ autora Petra Gardnera.


24. 4. středa 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 50 Kč

PŘEDNÁŠKA SCHLIKOVÉ A OSTROVSKO
Významný šlechtický rod Schliků se nesmazatelně zapsal do historie Krušných hor, měst Ostrova a Jáchymova. Po dobu 500. let zasahovali příslušníci tohoto rodu do chodu událostí v Čechách a ve střední Evropě. Jejich osudy byly často velmi dramatické. Štěpán Schlik je považován za zakladatele města Jáchymov  a podporovatele těžby rud, zejména stříbrných, v západním a středním Krušnohoří.


KULTURNÍ DŮM Jáchymov

 

9. 4. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 150 Kč

KURZ MALOVÁNÍ KRASLIC
Přijďte se příjemně naladit.  Naučíte se malovat kraslice jednoduchou technikou rozehřátými voskovkami.  Pracovní pomůcky i materiál jsou zahrnuty v ceně. Odborné vedení Marie Kordaničová. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 6. 4. Minimální počet účastníků 3.

 

16. 4. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 150 Kč

Keramický kurz

Kurz je určen všem, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hliněnou hmotou. Pod Vašima rukama se změní Nic v Něco, co Vám přinese potěšení a někdy i zaslouženou pýchu nad vším tím úspěchem ... V ceně je odborné vedení keramického mistra Michala Špory z Karlových Varů, materiál, zapůjčení prac. pomůcek, destiček a výpal hotových výrobků. (první den – tvoření, dalších 6 dní schnutí výrobků, 7 den vypalování v peci, za další 2 dny budou hotové výrobky přivezeny k vyzvednutí). Přihlášky u programových specialistek nutné do pátku 13. 4. Minimální počet účastníků 3.


20. 4. pátek 19:30 hod., Kulturní dům Jáchymov, vstupné 90 Kč
MANŽELSKÉ ŠTĚSTÍ
Divadelní spolek Ochotníci Ostrov. Otevřeně, ale s taktem, o manželském štěstí vratkém Komedie inspirovaná radami dobrých hospodyní v publikacích Ivy Hüttnerové.

23. 4. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro, vstupné 150 Kč

VÝTVARNÝ KURZ MALOVÁNÍ „OHNĚM“ NA DŘEVO

Seznámíme vás s technikou pyrografie - vypálené kresby do dřeva, vytvoříte si zajímavý doplněk do domácnosti, který bude zároveň jedinečným uměleckým kouskem. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 20. 4. Minimální počet účastníků 3.

 

 

Soubory ke stažení

Kulturní program - Jáchymov 55 kB stáhnout
Program kina 43 kB stáhnout
Novinky
Videospot turistické oblasti Třeboňsko

Pohodlně se usaďte, dejte si odpolední kávu a...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.