www.jedemedolazni.cz :: Květnové kulturní akce v Třeboni (22.05.2018 - 17:43)

Květnové kulturní akce v Třeboni

Aktuality

 

1. - 6. května 2018 - Anifilm - mezinárodní festival animovaného filmu

 

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM proběhne v Třeboni od 1. do 6. května. Ve festivalových porotách zasednou významné osobnosti světové kinematografie. Přijede například držitel Oscara, či tvůrci ze studia Pixar. Doprovodný filmový program se zaměří na několik témat: bude to například fenomén 3D počítačové animace a současná světová televizní animovaná tvorba. Festival oslaví 100 let Československa, provede Bilanci celovečerních filmů uplynulého roku, připomene některé pozapomenuté české režisérky a na své si přijdou i děti – například v programu Animo. Další doprovodný program přinesou výstavy, koncerty, divadla. Promítat se letos bude nově i ve Společenském sále Lázní Aurora, kam se opět vrací kinoprojekce.

Anifilm doplňuje výstava Herní světy: další level české animace, která se koná od 1. května do 3. června v Domě Štěpánka Netolického.

Bertiny lázně - altán, lázeňský park Lázně Aurora

 

26.  května - Otevírání lázeňské sezóny - celodenní program zdarma bude zahájen v altánku u Bertiných lázní v 10:00 hodin koncertem Třeboňských pištců. Následovat bude v 10.30hodin slavnostní svěcení slatiny a přivítání lázeňské sezony 2018. Poté vyrazí kostýmovaný průvod Jiráskovou ulicí, Sokolskou, Budovcovou, ulicí U Světa, okolo hotelů Svět a Regent do lázeňského parku u Aurory, kde se na podiu vystřídají například Patrola Šlapeto, Aneta Langerová nebo Monkey Business. Nebude chybět překvapení ke 135. Výročí lázní a slavnostní ohňostroj. 

 

Dům Štěpánka Netolického

 

Do 24. června  -   To nejlepší ze švýcarské přírody - výstava fotografií

 

15. května, 19:00 - KRAJINA A LIDÉ: klimatické změny z pohledu dlouhodobých měření na Mokrých loukách u Třeboně - se zajímavými výsledky měření, která probíhají na "Mokrých loukách" u Třeboně, nás seznámí Jiří Dušek z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.

 

Zámek Třeboň

Poznej světové dědictví Unesco -  1. až  31.května - výstava fotografií jedinečných světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové zahájila počátkem dubna v Praze již 16. ročník svého putování po České republice. Letošní kolekce fotografií představuje skvosty Švýcarska, připomíná 10. výročí zápisu Rhétské dráhy ke světovému dědictví a zve do rakouského Salcburku.

26. května od 9:00 - Veteráni na zámku - přehlídka auto-moto veteránů

Muzeum a galerie Třeboň

Do  21.června - Antonín František Hanzal - výstava


Divadlo J.K.Tyla

14. května, 19:30 - Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách - k poctě největšího světového dramatika, od jehož úmrtí v roce 2016 uplynulo 400 let, sehrají tři herci všech jeho 37 her a 154 sonetů ve 120 minutách!

18. května, 19:30 - Postel pro anděla - Divadelní spolek Kajetán Vás zve na premiéru hry Jaroslava Koloděje

Loutkové divadlo

19. května, 15:30 - O cukráři Jirkovi - poetické představení o třeboňském sirotku Jirkovi a krásné víle. Pohádka se zamýšlí nad tím pravým důvodem ke štěstí...

Gymnázium Třeboň

17. května, 17:00 - Co do vody nepatří? - přednáška prof. Ing. Blahoslava Maršálka na téma "Co do vody nepatří aneb víme, co vypouštíme z domácností a jak můžeme vodu chránit? Prof. Ing. Blahoslav Maršálek, CSc. založil Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí. Je předním českým odborníkem na sinice a čistotu odpadních vod a držitelem ocenění česká hlava 2011.

Schwarzenberská hrobka

19. května, 19:30- S kytarou kolem světa - Lukáš Sommer je vyhledávaný hudební skladatel, aranžér a kytarový virtuoz. Pravidelně koncertuje nejen u nás, ale čím dál častěji v zahraničí. Koncert je inspirován jeho cestami po Americe, Indii, Itálii a Barmě.

Husova kaple

Hevenu Shalom Aleichem aneb přinášíme vám pokoj - komentovaný koncert k 70. výročí založení státu Izrael, kde zazní tradiční židovské písně je připraven na 12. května od 18:00 v Husově kapli.

Cyklojízda za jubilejními kameny na Třeboňsku

13. května - Cykloexkurze za jubilejními kameny v okolí Třeboně. Sraz účastníků bude před železniční zastávkou Třeboň lázně v 8:10 hodin. Trasa povede nejprve na Hrádeček, rybníky u Vitmanova , přes obec Kolence na Nadějskou rybniční soustavu, přes obec Klec, Slepičí vršek a hráz rybníka Rožmberk. Trasa měří cca 38 km. Exkurze je součástí projektu Krajina a lidé - interpretace přírodního dědictví CHKO a biosférické rezervace Třeboňsko.

19. května od 10:00 - Třeboňská šlapka s osudovou osmičkou

Třeboňská šlapka s osudovou osmičkou zahájí cykloturistickou sezónu. Tento rok s osmičkou na konci si připomínáme výročí 100 let od vzniku prvního samostatného státu. Projížďkou dlouhou 57 km, která nás povede směrem na Borovansko, se připojíme k oslavám tohoto výročí. Akce bude zakončena v autokempu Třeboňský ráj u Opatovického rybníka, kde cyklistům zpříjemní příjezd do cíle kapela Staropražští pardálové.

 

Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR od 1.5.2018

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.