www.jedemedolazni.cz :: Listopadové kulturní akce v Hodoníně (25.11.2017 - 12:03)

Listopadové kulturní akce v Hodoníně

Aktuality

Zdeněk Izer - Autokolektiv, Mandarinková izba, seriál koncertů dechových hudeb, Michal k snídani, Taneční miniatury - VUS Ondráš, koncert SLZA.
Výstavy - Hodonín v minulosti a současnosti - stálá expozice, výstava spolku SVUM - stálá expozice, T. G. Masaryk a rodný kraj - stálá expozice, Naftařství, rodina Redlichova - stálá expozice, Panenky ze sbírky Veroniky Petraturové, Sestry Boromejky.
Vernisáž - Císařovna Marie Terezie a střední Evropa
Klub výtvarných umělců Horácka/Zastavení...
Zuzana Mináčová/Život s fotoaparátem aj.

 

Zdeněk Izer AUTOKOLEKTIV
7. 11. 19.00, Dům kultury Hodonín
Pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera pod názvem"Zdeněk Izer AUTOKOLEKTIV"

Mandarinková izba
8. 11. 19.00, Dům kultury Hodonín
Komedie plná francouzského espritu a šarmu nabízí zajímavé příběhy lidí ve vtipných, krátkých příbězích s překvapivým, někdy až detektivním závěrem. Čtyři herci se v nich převtělují do mnoha postav a osudů

Seriál koncertů dechových hudeb
9. 11. 18.00, Dům kultury Hodonín
Již tradičně ve čtvrtek proběhne v Kulturním domě Horní Valy 6, 29. ročník Seriálu koncertů dechových hudeb a tentokrát Vám k poslechu zahraje: Túfaranka

MICHAL K SNÍDANI
11. 11. 15.00, Dům kultury Hodonín
Dům kultury Hodonín Vás i Vaše děti zve na představení Michala Nesvadby z Kouzelné školky pod názvem MICHAL K SNÍDANI!

TANEČNÍ MINIATURY - VUS ONDRÁŠ
14. 11. 19.00, Dům kultury Hodonín
Dům kultury Hodonín Vás zve na tanečně-hudební pořad  pod názvem Taneční miniatury profesionální části souboru VUS ONDRÁŠ, který nabízí mimořádný umělecký zážitek.

Slza
16. 11. 19.00, Dům kultury Hodonín
Koncert populární dvojice se bude konat v kulturním domě Hodonín.

 

Výstavy

HODONÍN V MINULOSTI A SOUČASNOSTI – stálá expozice
Stálá expozice, Regionální centrum, Masarykovo náměstí 27
Celá historie města Hodonína je rozdělena na několika panelech a ve vitrínách jsou vystaveny exponáty.

VÝSTAVA SPOLKU SVUM – stálá expozice
Galerie výtvarného umění, Úprkova 2
Stálá expozice prezentuje veřejnosti díla zakladatelské generace spolku Sdružení výtvarných umělců moravských a díla výtvarníků regionu jihovýchodní Moravy od konce 19. století po současnost.

T. G. MASARYK A RODNÝ KRAJ – stálá expozice
Masarykovo muzeum Hodonín, Zámecké náměstí 9, Hodonín
T
omáš Garrigue Masaryk je bezesporu nejvýznamnějším hodonínským rodákem, proto není divu, že jediná profesionální stálá expozice na území České republiky se nachází právě zde. Není, jak by se dalo očekávat, v Masarykově rodném domku, neboť ten byl zbořen již v 19. století, ale v prostorách barokního zámečku Masarykova muzea v Hodoníně, kde byla slavnostně otevřena 18. 5. 1997.

NAFTAŘSTVÍ, RODINA REDLICHOVA – stálá expozice
Muzeum naftového dobývání a geologie, Kasárenská 1022, Hodonín
Jediné muzeum „naftařiny“ v České republice najdete v budově bývalých kasáren v Hodoníně. Muzeum tvoří vnitřní expozice a venkovní technologický park.

PANENKY ZE SBÍRKY VERONIKY PETRATUROVÉ
20. 10. – 4. 2. 2018  Masarykovo muzeum Hodonín, Zámecké náměstí 9, Hodonín
Veronika Petraturová začala sbírat panenky ze svého pobytu v Americe, kde žila v letech 1998-2011. Její záliba začala touhou vlastnit nějakou americkou panenku. Výkladní skříně nabízely nepřeberné množství panenek nejen průmyslově vyráběných v četných domácích dílnách. Zaměřila se na panenky s výrazem nejrůznějších profesí a etnik. Za patnáct let svého pobytu v Americe nashromáždila kolem 1500 panenek z nejrůznějších materiálů od celoporcelánových, s porcelánovými hlavičkami, papírových, hadrových či voskových.

SESTRY BOROMEJKY
10.11.2017 - 18.2.2018 Výstavní sál Masarykova muzea – Evropa, Národní třída  21, Hodonín
Výstava věnovaná Milosrdným sestrám sv. Karla Boromejského. Vznik řádu je spojen s obdobím po třicetileté válce a tehdejší bídou. Do českých zemí prchají Boromejky v roce 1834 a působí zde kontinuálně až do dnešní doby. Vynikají péčí o nemocné, vězně, mladé lidi, zkrátka všeobecnou duchovní pomocí. Výstava bude zaměřena na činnost Boromejek v českých zemí a jejich službu nejpotřebnějším.

Vernisáž 9. listopadu v budově sálu Evropa v Hodoníně.

CÍSAŘOVNA MARIE TEREZIE A STŘEDNÍ EVROPA
14. – 15. 11., Sál Evropa, Národní třída 21, Hodonín
Masarykovo muzeum v Hodoníně připravuje mezinárodní vědeckou konferenci Císařovna Marie Terezie a střední Evropa. Konference se koná v prostorách sálu Evropa v Hodoníně. Vstupné 100,- Kč. Studenti mají vstup zdarma.

KLUB VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ HORÁCKA / Zastavení …
13. 9. – 15. 11. Galerie výtvarného umění Hodonín
13 členů KVUH na cestě k osobitému výtvarnému projevu. Vystavující umělci: Macháček, Svoboda, Nestrojil, Šplíchal, Vyskočil, Kanta, Štěpánek, Zabloudilová, Pejchal, Holán, Vosyková, Benda a Mikysková.

ZUZANA MINÁČOVÁ / Život s fotoaparátem
13. 9. – 15. 11. Galerie výtvarného umění Hodonín
Výstava představí jeden z nejstarších cyklů  „Vznikání / Čas“ z poloviny šedesátých let a fotografie z let osmdesátých s motivy spojujícími námět přírodnin a portrétů především významných slovenských a českých hereček.

SDRUŽENÍ VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ MORAVSKÝCH – ČLENSKÁ VÝSTAVA
15. 11. 2017 – 7. 1. 2018 Galerie výtvarného umění Hodonín
Výstava je pořádána k 110. výročí založení SVUM, uvede díla všech autorů, kteří po roce 1991 do obnoveného spolku vstoupili a společně vystavovali

LIBOR JUŘENA - CITY
15. 11. 2017 – 7. 1. 2018 Galerie výtvarného umění Hodonín
Výstava připravená u příležitosti autorova životního jubilea představí jeho velkoformátovou malbu a studijní kresby z posledních let

ALOIS BUČÁNEK – SOCHAŘ LEGIONÁŘ
15. 11. 2017 – 7. 1. 2018 Galerie výtvarného umění Hodonín
Výstava přiblíží sochařské dílo významného člena Sdružení výtvarných umělců moravských, autora pomníku T. G. Masaryka v Hodoníně

XII. VÝSTAVA BETLÉMŮ
26. 11. 2017 - 9. 12. 2017, Dům kultury Hodonín
Všechny vás srdečně zveme na XII. ročník výstavy betlémů v Hodoníně. Jedná se o jednu z největších výstav v České republice a letos tomu nebude jinak. Budete mít možnost zhlédnout zajímavé exponáty ze všech koutů Česka, Moravy a Slezska. Výstavu zahájí koncert souboru Štěpánští koledníci.

 ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!!
Podrobný přehled akcí v Hodoníně a jeho okolí:

http://www.hodonin.eu/mesicni-prehled-akci/ds-33267/p1=43587

Informace o městě Hodonín: www.hodonin.eu

Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.