www.jedemedolazni.cz :: Listopadové kulturní akce v Třeboni (25.11.2017 - 12:02)

Listopadové kulturní akce v Třeboni

Aktuality

Obsluhoval jsem anglického krále, Robert Fulghum - LiStOVáNí, Klaun Bilbo - loutkové divadlo, Hluboko v lese - loutkové divadlo, Miss Dietrich lituje - Divadlo J. K. Tyla, přednášky Dům přírody Třeboňska, Jitka Hosprová, Ladislav Horák - 2. koncert Zimních abonentních koncertů, Sněhurka - loutkové divadlo, Fantom - Divadlo J. K. Tyla, Červená Karkulka - Spolek třeboňského loutkového divadla, Krajina a lidé: Zvířata v nouzi - mají záchranné stanice smysl?
Olympic - Permanentní Tour 2017, Pěslav Ozvěna

 

Představení Obsluhoval jsem anglického krále uvádí Divadla J.K.Tyla  3. listopadu od 19:30. Příběh Jana Dítěte, pikolíka, který si jde za svým životním snem, ožívá v dramatizaci příbramského divadla. 

4. listopadu od 15:30 se děti mohou těšit v Loutkovém divadle na poetický pohádkový příběh o krátkém, ale velmi pestrém životě jedné jepice. Loutková inscenace s živou hudbou pro děti od 3 let se jmenuje Co chce Jepice a do Třeboně ji přiváží studio Damůza.

4. listopadu do Třeboně přijede na LiStOVáNí.cz americký spisovatel Robert Fulghum . Představuje novou knihu Opravář osudů. V Divadle J.K.Tyla v rámci Listování uvidíte také divadelní představení z knihy Co jsem to proboha udělal? a budete mít možnost si s Robertem Fulghumem popovídat a nechat si podepsat knihy. Začátek ve 20:00.

5. listopadu ve 15:30 zahraje v Loutkovém divadle Klaun Bilbo takřka legendární příběh o opravdovém přátelství žabáka Kvaka a ropušáka Žbluňka na motivy známé knihy Arnolda Lobela.

Hluboko v lese - tak se jmenuje představení divadla Tate lumi. V Loutkovém divadle jej můžete vidět také v rámci Pohádkové Třeboně, a to 11. listopadu od 15:30. Divadelní představení Hluboko v lese je vlastně jakýsi kinoautomat. Diváci během představení mají možnost rozhodovat o pokračování děje klasické pohádky Perníková chaloupka. Hra tak může vést ke koncům očekávaným, ale i zcela nečekaným. Pro děti od 4 let.

Zimní příhody včelích medvídků přiveze do Třeboně divadlo Krapet 12. listopadu. Hrát se bude od 15:30 v  Divadle J. K. Tyla.

14. listopad bude na prknech třeboňského Divadla J.K.Tyla patřit Divadlu Ungelt a inscenaci Miss Dietrich lituje. Matka a dcera, Regina Rázlová jako Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Začátek v 19:30.

První listopadová přednáška cyklu Krajina a lidé bude věnována méně známé části Třeboňska, tzv. Maršovině, která se nachází v jihovýchodní části CHKO. 15.listopadu od 19:00 v Domě přírody Třeboňska.

Jitka Hosprová, Ladislav Horák

2. koncert Zimních abonentních koncertů ABOKO 2017/18 přinese vystoupení Jitka Hosprová / viola/  a Ladislava Horáka / akordeon /. Program: A. Vivaldi, A. Piazzolla, E. Douša - 16. listopadu, Divadlo J.K.Tyla, 19:00

Loutkové divadlo uvádí 17. listopadu příběh Sněhurka v podání divadla Lokvar - pohádka pro děti, které se nebojí projevit svůj názor.

Fantom - tajemný duch třeboňského divadla. Ten, který tahá za nitky osudů. Ten, který ví a může vyprávět příběh o lásce, touze a vášni k umění, příběh historie i současnosti. Přijďte se naladit na tep srdce divadla, vnímat jeho dech a okusit jedinečnou atmosféru nejen v hledišti, ale i na scéně a v zákulisí. Staňte se součástí příběhu… Netradiční kostýmovanou prohlídku historického Divadla J. K. Tyla s romantickým preludováním a lehkým tanečním krokem můžete zažít v pátek 17. listopadu 2017 od 17.00, 19.00 a 21.00 hodin.

 

Kam mizí náš čas? Není čas na hraní. Není čas na povídání. Už není čas ani na kamarády. Město šedne a nikdo neví proč. Ještě, že jsou na světě děti, které si svůj čas nenechají vzít. To vše v loutkové pohádce MOMO. V rámci Pohádkové Třeboně zahraje divadlo Damůza - 18. listopadu d 15:30.

Červenou karkulku v podání Spolku třeboňského loutkového divadla uvidíte 19.listopadu od 15:30 .

Krajina a lidé: Zvířata v nouzi - mají záchranné stanice smysl? - druhá listopadová přednáška bude besedou o tom, jak fungují záchranné stanice a zda má smysl zachraňovat divoká zvířata. Hosty budou Zuzana Štětková a někteří ze stálých zvířecích obyvatel třeboňské záchranné stanice. 22. listopadu od 19:00 v Domě Štěpánka Netolického .

Olympic - Permanentní Tour 2017 - 23. listopadu od 19:00 jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény skupiny v KKC Roháč! Skupina ve složení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahraje ty největší hity za více než půlstoletí své existence. Jediné zastavení PERMANENTNÍ TOUR 2017 na jihu Čech!

Společenský sál Lázní Aurora - Pěslav-Ozvěna - 29. Listopadu, 19:30-koncert smíšeného pěveckého sboru.

Novinky
Videospot turistické oblasti Třeboňsko

Pohodlně se usaďte, dejte si odpolední kávu a...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.