www.jedemedolazni.cz :: Nová stezka propojila sedlo Na Pomezí s lázněmi - Jeseník (23.06.2017 - 07:03)

Nová stezka propojila sedlo Na Pomezí s lázněmi - Jeseník

Aktuality

Nová stezka propojila sedlo Na Pomezí s lázněmi

 

Nová stezka propojila sedlo Na Pomezí s lázněmi

Novou naučnou stezkou se může pochlubit Mikroregion Jesenicko. Spojuje sedlo Na Pomezí s Priessnitzovými léčebnými lázněmi. Trasa s názvem Schroth – Priessnitz má celkem 8 zastavení a měří necelé čtyři kilometry. Dnes, 5. května, proběhlo její slavnostní otevření u vojenského lázeňského ústavu v lázních Jeseník.

Turisté a především návštěvníci jesenických lázní se mohou těšit na další zajímavou naučnou stezku. „Je určena nejen pro pěší, ale i pro cyklisty, in-line bruslaře a také zde může projíždět vláček Lázeňáček z Priessnitzových léčebných lázní,“ uvedl Lubomír Žmolík, starosta obce Lipová – lázně. Stezka, kterou tvoří dvě části, jesenická a lipovská, je ale vhodná i například pro maminky s kočárkem. „Má kvalitní asfaltobetonový povrch, její součástí jsou i odpočívadla. Jesenická část je kratší, měří zhruba 605 metrů, více než tři kilometry pak má zbývající část na lipovské straně,“ uvedl starosta Jeseníku Adam Kalous. Na stezce je celkem osm informačních panelů, 6 na lipovské a dvě na jesenické straně. „Ty jsou věnovány především zakladatelům zdejších lázní na Jesenicku, jejichž jména nese tato naučná stezka. Vincenz Priessnitz založil lázně na Gräfenberku v Jeseníku a Johann Schroth v Dolní Lipové,“ podotkl starosta Lipové-lázní Lubomír Žmolík. Na informačních panelech jsou ale i zajímavosti místní fauny a flóry. Novou naučnou stezku vítá i vedení jesenických lázní. „Je to výborná věc, která rozšíří nabídku zdejších cyklotras a pěších stezek,“ sdělil obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní Tomáš Rak. Investiční náklady na vybudování stezky představují přibližně 9,4 miliony korun, 85 % této částky pokryly prostředky z regionálního operačního programu, zbytek uhradilo město Jeseník a obec Lipová – lázně.

 

Další fotografie

 
Novinky
ODBORNÁ EXKURZE SLOVENSKO 2017!

14. - 20. května 2017 proběhne letošní zahraniční...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.