www.jedemedolazni.cz :: Prosincové akce v Třeboni (12.12.2017 - 07:38)

Prosincové akce v Třeboni

Aktuality

 

POZVÁNKY:

V přízemních prostorách tzv. kupeckého krámku v Domě Štěpánka Netolického je umístěna výstava "Tři světy Schwarzenberské hrobky", kterou spolupořádá Státní oblastní archiv Třeboň. K vidění bude do 4. února.

 Dům Štěpánka Netolického se prezentuje také expozicí ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Přibližuje na plátně svět komediantů, kolotočů, střelnic a varieté a kabaretů. Výstavu s názvem Hadí muž a tanečnice si můžete prohlédnout také do 4. února.

 Také letos při rozsvícení vánočního stromu 2. prosince bude přímo na Masarykově náměstí otevřena třeboňská pobočka Ježíškovy pošty. Pan poštmistr odtud každé psaní odešle do hlavní Ježíškovy poštovní schránky v Božím Daru v Krušných horách. Dopisy pro Ježíška můžete přinést do „íčka“ do 12. prosince.

Na koncert Evy Pilarové vás pozveme 2. prosince od 19:30 do Divadla J.K.Tyla

Divadelní spolek Kajetán zve rodiny s dětmi na veselou pohádku s mikulášskou nadílkou v neděli 3. prosince od 15 hodin do Divadla J.K. Tyla v Třeboni. Pohádka se jmenuje  Čertí hrádek.

První prosincovou neděli bude Třeboň plná andělů. Přijďte si s námi vyrobit andělské dekorace, masku či přáníčko, zažít andělské rojení na věži Staré radnice a večer se na netradičním adventním koncertě zaposlouchat do kouzelných tónů, které vydávají křišťálové a tibetské mísy. 3. prosince od 16:30 v Domě Štěpánka Netolického. Od 19:30 se zde můžete zaposlouchat do kouzelných tónů, které vydávají křišťálové a tibetské mísy při koncertě Koncert Hany a Jana Marešových s názvem Andělská harmonie.

Prosincová přednáška cyklu Krajina a lidé přinese pokračování tématu konfliktu mezi hospodářskými zájmy a přírodou. 4.prosince v 19:00 Domě Štěpánka Netolického . Ing. Jan Nový z Českého nadačního fondu pro vydru představí další z tvz. konfliktních druhů zvířat a také možné postupy, jak jejich střetu se zájmy lidí předcházet.

ADVENTNÍ KONCERT Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů přiveze do třeboňského Divadla J.K.Tyla krásnou adventní pohodu. Koncert bude natáčet Český rozhlas České Budějovice -  8. prosince v 19:30 hod.

Čtyři desítky čertů, démonů a dalších pohádkových bytostí z bavorských lesů dorazí druhou prosincovou sobotu na třeboňské Masarykovo náměstí na Čertovské rojeníčko. V programu 9. prosince od 15:00 vystoupí i děti z mateřské školy Jeronýmova a třeboňské ZUŠky a také žesťový sextet Žestě200. Kluci a holčičky, kteří přijdou v čertovských, andílkovských nebo mikulášských kostýmech k podiu na náměstí mezi na 17. hodinu, dostanou malou odměnu.

Novotou zářící betlém, v němž jsou tradiční postavy vyrobené z dubů, bude opět k vidění na Masarykově náměstí. Třeboňský betlém bude vystaven od 11. prosince 2017 do 6. ledna 2018.

Vánoce u Dubulíků -  ve středu 13. prosince v době mezi 14:00 a 17:00 příprava na vánoční svátky v Domě přírody Třeboňska pro děti a rodiče.

Už po páté se Třeboňáci zapojí akce ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY. Letos se můžete zastavit v předvánočním shonu na Masarykově náměstí ve středu 13. prosince v 18 hodin.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla - Stvoření světa bez cenzury - 15. prosince, 19:30 hod.
Co kdybychom se na příběh stvoření světa podívali trochu jinýma očima? Jak to tehdy vlastně mohlo být? Vznikla Eva skutečně z Adamova žebra? A jak to bylo s jablkem? Dozvíte se v komedii Stvoření světa bez cenzury z pera Karla Janáka. Hrají : Valérie Zawadská, Rudolf Hrušínský ml., Jan Rosák/ Vladimír Kratina, Romana Goščíková, Milan Enčev.

Na živý betlém se můžete těšit 20. prosince od 17 hodin na Masarykově náměstí v Třeboni. Vánoční příběh zde odvyprávějí betlémáři z Borovan.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla - 21. prosince, 19:00 hod. - Pražský filharmonický sbor - 3. koncert Zimních abonentních koncertů ABOKO 2017/18

Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny - 30. prosince, 15:00 - Rapšašský komorní orchestr uvede skladby českého baroka, Františka Xavera Brixi a Adama Michny z Otradovic a také vánoční písně a koledy.

Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH...

Videospot turistické oblasti Třeboňsko

Pohodlně se usaďte, dejte si odpolední kávu a...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.