www.jedemedolazni.cz :: Únorové kulturní akce v Třeboni (21.02.2018 - 08:19)

Únorové kulturní akce v Třeboni

Aktuality

HADÍ MUŽ A TANEČNICE – prezentace sbírkových předmětů Alšovy jihočeské galerie – DŮM Š. NETOLICKÉHO
KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA výstavou vedená Miroslavem Růžičkou
VÝSTAVA NEREALIZOVANÝCH NÁVRHŮ SAKRÁNÍ STAVBY SCHWARZENBERSKÉ HROBKY - DŮM Š. NETOLICKÉHO
MĚSTSKÝ PLES PĚTILISTÉ RŮŽE
MASOPUSTNÍ REJ
POSTEL HOSPODA KOSTEL – Zbigniew Czendlik – talk show – Divadlo J.K.Tyla
JH SWING BAND – sál LÁZNÍ AURORA
VÝSTAVA LIDÉ NA CESTĚ – DŮM Š. NETOLICKÉHO
CESTA PO JIŽNÍM PERU – MUZEUM A GALERIE TŘEBOŇ
STO DUKÁTŮ ANEB ŠLECHTIKÁ LÁSKA - sál LÁZNÍ AURORA
KONCERT KAPELY SOUL SISTERS - sál LÁZNÍ AURORA
5. KONCERT ZIMNÍCH ABONENTNÍCH KONCERTŮ

 

ÚNOR 2018 - kultura

Komedianti a loutková divadla, kolotoče, střelnice a další zábavné atrakce jako varieté, kabarety a cirkusová vystoupení přitahují svou pestrostí a rozmanitostí již celá staletí. Představují fascinující svět plný neočekávaných okamžiků. Prezentace sbírkových předmětů Alšovy jihočeské galerie pod názvem Hadí muž a tanečnice bude vystavena v Domě Štěpánka Netolického do 4. února.
Komentovaná prohlídka výstavou vedená Miroslavem Růžičkou, vedoucím oddělení prezentace sbírek se uskuteční 3.února od 15:00.

Před sto čtyřiceti lety vysvětil kardinál Schwarzenberg rodovou hrobku u Třeboně, aby v ní následujícího dne mohly spočinout ostatky členů knížecího rodu. Výstava v Domě Štěpánka Netolického představuje některé nerealizované návrhy na podoby této sakrální stavby, připomene slavnost jejího svěcení, poodkryje i rituály spojené s jejím účelem a nabídne další zajímavosti z doby, kdy se v hrobce setkávaly světy živých, zemřelých a věčně živých. K vidění do 26. února.

Tradiční akce plesové sezony 2018 v Třeboni - MĚSTSKÝ PLES PĚTILISTÉ RŮŽE - se uskuteční ve Společenském sále Lázní Aurora v pátek 2. února od 20:00 hod.  Hrát bude českobudějovická kapela Valda Band, připraveno je předtančení, raut a slosování vstupenek.

V sobotu 3. února úderem 10. hodiny vypukne na Masarykově náměstí masopustní rej. Dvě koledy, jedna mládenecká - růžičková, druhá dámská, a spousta maškar dorazí z Benešova nad Černou, přidají se místní ochotníci a loutkáři. Restaurace Beseda nabídne vepřové hody a Pekařství Novosedly nad Nežárkou masopustní koblihy.
V Břilicích pak masopustní průvod bude procházet ulicemi 10. února.

Zbigniew Czendlik, římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a děkan lanškrounský, si už získal popularitu knihou Postel hospoda kostel. Se stejnojmenným pořadem přijede 5. února do Divadla J.K.Tyla v Třeboni, začátek v 19:00.

7. února od 19:30 zahraje ve Společenském sále Lázní Aurora JH Swing Band.

Výstavu Lidé na cestě připravil  Dům Štěpánka Netolického na období od 9.února do 6.března. Představí fotografie z cesty uprchlíků po srbsko-chorvatském pohraničí.  Snímky vznikly během putování Jana Skalíka do Maďarska a Srbska v létě a na podzim roku 2015. Podobně jako stovky jiných lidí se i on stal dobrovolníkem. Česká dobrovolnická skupina se následně ustavila v takzvaný Czech Team,  později spojený se spolkem Pomáháme lidem na útěku. Čeští dobrovolníci tak pomáhali na srbsko-chorvatské hranici až do konce roku 2017.  

Kdo bude chtít ochutnat čaj a sušenky s vůní koky, určitě zavítá do Muzea a galerie Třeboň v neděli 11. února v 15 hodin na setkání se Stanislavou Matějů a Evou Farfánovou, které budou promítat fotografie a vyprávět o cestě po jižním Peru.

Divadelní představení Sto dukátů aneb šlechtická láska uvidíte 15. února od 19:30 ve Společenském sále Lázní Aurora.

Tamtéž je připraven koncert kapely Soul Sisters na 21.února od 19:30.

5. koncert Zimních abonentních koncertů uvede "Česká a světová operní dueta" v podání Kristýny Vylíčilové / soprán / Romana Hozy / bas / a Zdeňka Klaudy / klavírní doprovod / - 22. února od 19:00 v Divadle J. K. Tyla

Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH...

Videospot turistické oblasti Třeboňsko

Pohodlně se usaďte, dejte si odpolední kávu a...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.