www.jedemedolazni.cz :: Zářijové kulturní akce v Bílině (18.10.2017 - 03:52)

Zářijové kulturní akce v Bílině

Aktuality

Výstavní síň u kostela – program září, Letní amfiteátr Kyselka – program září, Kulturní dům Fontána, Letní digitální kino Kyselka – program září

 

ZÁŘÍ  2017

VÝSTAVNÍ SÍŇ U KOSTELA  

čtvrtek 14. září

MALOVÁNO NA UHLÍ

Výstava předmětů z Podkrušnohorského technického muzea v Mostě.

Vernisáž výstavy: středa 13. září, 17 hodin.

Výstava potrvá do 1. října 2017.

Otevírací doba: čt – ne 13 až 17 hodin

Vstupné: dospělí 20 Kč, děti, studenti, senioři 10 Kč, skupiny 100 Kč (10 osob)

LETNÍ AMFITEÁTR KYSELKA

sobota 16. září, 10 hodin

DEN HORNÍKŮ 2017

Celodenní hudební program na šesti scénách ve spolupráci se Severočeskými doly, a.s. Chomutov. Více o programu na www.kcbilina.cz   

Vstupné zdarma

KULTURNÍ DŮM FONTÁNA

čtvrtek 21. září, od 19 hodin

TANEČNÍ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY 2017

Tradiční společenské tance vyučuje taneční mistr Petr Dufek z Teplic. Hudební doprovod skupina MANE. Minimální počet účastníků k otevření tanečního kurzu je 15 párů.

Přihlášky, platby a informace o tanečním kurzu v Informačním centru Bílina. První hodina tanečního kurzu se uskuteční ve čtvrtek 21. září od 19 hodin v Kulturním domě Fontána, sídliště Za Chlumem.

Kurzovné:  1200 Kč za osobu

pátek 22. září, 16 hodin

MICHAL K SNÍDANI – KOUZELNÁ ŠKOLKA

Dětské představení Michala Nesvadby. O všem dobrém, na co máme chuť, a také o tom, co se stane, když z talíře nesníme poslední sousto, ve kterém je síla.

Vstupné: 100 Kč

 LETNÍ DIGITÁLNÍ KINO KYSELKA

(Reussova ulice, 418 01 Bílina)

Vstupenky do letního kina v prodeji na místě, telefon do kina 775 601 266.

Při celodenních trvalých deštích a bouřkách letní digitální kino Kyselka nepromítá!

pátek 1. září, 21 hodin

LOGANOVI PARŤÁCI – 2D

USA / akční / komedie / české titulky

Nemají styl, ale mají plán.

Elegantní lupiči parťáka Dannyho měli styl, vkus, sex appeal, padnoucí obleky a technické vychytávky. Loganovi parťáci jsou ošuntělí vidláci s delším vedením, jeden z nich dokonce nemá ruku, zato mají nápad a plán, jak ukrást opravdu velký balík peněz.

Hrají: Channing Tatum, Adam Driver, Daniel Craig, Katie Holmes ...

Vstupné:  110 Kč / 119 minut / zvuk DD 5.1 / mládeži přístupné

Videoukázka: http://www.bontonfilm.cz/loganovi-partaci/1611/

sobota 2. září, 21 hodin

PO STRNIŠTI BOS – 2D

ČR / rodinná / komedie / drama / válečný / české znění

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství.

Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka a tematicky zapadá do tetralogie filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, které vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století.

Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Alois Grec, Viera Pavlíková …

Vstupné:  130 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / mládeži přístupné

Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/416839-po-strnisti-bos/videa/            

čtvrtek 7. září, 21 hodin

VALERIÁN A MĚSTO TISÍCE PLANET – 2D

Francie / akční / dobrodružný / sci-fi / český dabing

Valerián a Laureline jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Valerián má se svou kolegyní více než jen profesionální záměry, neustále ji bombarduje milostnými návrhy.  Pověst, která jeho vztah k ženám provází a konzervativní postoje Laureline vedou k tomu, že ho neustále odmítá. Na rozkaz velitele se Valerián a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa, které je neustále rostoucí metropolí.  Obývají ho tisíce tvorů ze všech koutů galaxie. Žije zde 17 milionů obyvatel, kteří spojili své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Jak už to ale bývá, ne každý má v Alfě stejné bohulibé cíle. Zdá se, že jakési tajemné síly se chystají náš rod ohrozit!

Hrají: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Ethan Hawke …

Vstupné: 110 Kč / 129 minut / zvuk DD 5.1 / přístupné od 12 let

Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/53000-valerian-a-mesto-tisice-planet/videa/    

 

pátek 8. září, 21 hodin

TO – 2D

USA / horor / české titulky

Každých sedmadvacet let se ve městě Derry probouzí zlo, beroucí na sebe podobu toho, čeho se nejvíce bojíte. Důvod je jediný: strach ochutí naše maso a "To" může začít hodovat. Ale pozor! Živí se hlavně dětmi, protože jejich strach je mnohem jednodušší než u dospělých. Tak to chodí odpradávna, jenže v roce 1958, zrovna v době, kdy má klaun Pennywise žně, se spojí parta dětí a "To" porazí. Myslí si, že ho zabily, ale v roce 1985 je jisté, že "To" žije a střádá strašlivou pomstu. Sedm členů tehdejší dětské party musí opět čelit hrůzám mládí, na které časem raději a neúmyslně zapomněli.

Hrají: Bill Skarsgård, Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Sophia Lillis

Vstupné: 110 Kč / 135 minut / zvuk DD 5.1 / přístupné od 15 let

Videoukázka:  https://www.csfd.cz/film/431561-annabelle-2-zrozeni-zla/videa/

sobota 9. září, 21 hodin

HURVÍNEK A KOUZELNÉ MUZEUM – 2D

ČR/ animovaný / komedie / český dabing

Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil taťuldu, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek.

Hrají: Martin Klásek, Helena Štáchová, Petr Rychlý, Martin Dejdar …

Vstupné: dospělí 130, děti 110 Kč / 85 minut / zvuk DD 5.1 / mládeži přístupné

Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/478603-hurvinek-a-kouzelne-muzeum/videa/

čtvrtek 21. září, 21 hodin

KTERÝ JE TEN PRAVÝ? – 2D

USA / komedie / české titulky

Film vypráví příběh svobodné matky Alice Kinney (Reese Witherspoon), která se právě rozešla se svým manželem. Rozhodne se začít nový život, a tak se odstěhuje zpátky do rodného LA i se svými dvěma dcerami. Na oslavě svých 40. narozenin potká tři mladé začínající filmaře, kteří hledají bydlení. Alice jim nabídne, že je ubytuje ve svém domě pro hosty - začne se tak formovat nová, netradiční rodinka. Do Alicina života se tak nečekaně začnou vkrádat nová přátelství a romantika, tedy alespoň do doby, než se před dveřmi objeví její bývalý manžel s kufrem v ruce.

Hrají: Reese Witherspoon, Michael Sheen, Lake Bell, Nat Wolff, Candice Bergen…

Vstupné: 110 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / přístupné od 12 let

Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/510945-ktery-je-ten-pravy/videa/

pátek 22. září, 21 hodin

KINGSMAN: ZLATÝ KRUH – 2D

VB / USA / akční / komedie / české titulky

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracuje v hlubokém utajení, jejím cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh naši hrdinové čelí novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět.

Hrají: Taron Egerton, Halle Berry, Julianne Moore, Channing Tatum, Colin Firth…

Vstupné: 130 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / mládeži přístupné

Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/52975-kingsman-zlaty-kruh/videa/

sobota 23. září, 21 hodin

AMERICKÝ ZABIJÁK – 2D

USA / akční / thriller / české titulky

Ve čtrnácti letech mu tragická autonehoda vzala oba rodiče. O devět let později přišel o svou přítelkyni při teroristickém útoku. Při hledání pomsty se Mitch (Dylan O\'Brien) dostává pod ruku zástupkyně ředitele CIA Irene Kennedy (Sanaa Lathan), která z něj chce udělat tajného agenta. Posílá ho proto ke Stanu Harleymu (Michael Keaton), veteránovi ze studené války, aby ho pořádně vycvičil. Stan a Mitch budou později zkoumat sérii zdánlivě náhodných útoků na vojenské a civilní cíle. Při odkrývání souvislostí útoků spojí své síly s tureckým agentem, aby zastavili tajný záměr rozpoutat světovou válku na Blízkém východě.

Hrají: Michael Keaton, Dylan O\'Brien, Taylor Kitsch, Scott Adkins, Shiva Negar …

Vstupné: 110 Kč / 115 minut / zvuk DD 5.1 / přístupné od 15 let

Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/325073-americky-zabijak/videa/

pátek 29. září, 21 hodin

TEMNÁ VĚŽ – 2D

USA / dobrodružný / fantasy / horor / sci-fi / western / české titulky

Roland Deschain je poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O\'Dimem, známým též jako Muž v černém. Je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit.

Hrají: Matthew McConaughey, Idris Elba, Katheryn Winnick, Claudia Kim …

Vstupné: 120 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / přístupné od 15 let

Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/263261-temna-vez/videa/   

sobota 30. září, 21 hodin

ZAHRADNICTVÍ: DEZERTÉR – 2D

ČR / drama / komedie / české znění

Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Sestry společně přežily válku a německou okupaci a staraly se o malé děti svých manželů, kteří byli zatčeni za protinacistický odboj. Teď všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou však důsledky otřesu pro něj i pro jeho rodinu fatální…

Hrají: Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Aňa Geislerová, Martin Finger …

Vstupné: 120 Kč / 125 minut / zvuk DD 5.1 / mládeži přístupné

Videoukázka: http://www.cinemart.cz/filmy/zahradnictvi-dezerter/

 

 

Novinky
20. KONFERENCE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST ČR

Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s...

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.