ÚvodAkceLázeňský fašaňk
Hodonín

Lázeňský fašaňk

Tradiční masopust „po lázeňsku". Rej masek, pohřbívání basy, zabíjačka, tanec, divadelní komedie a další. Tradiční folklorní akce s obchůzkou maškar, fašanková zábava s pochováváním basy v areálu Lázní Hodonín.

Kdy:
1.2. - 29.2.2024

Kde:
Areál lázní Hodonín

Kontakt:
recepce.eva@laznehodonin.cz
+420518395501

Popis akce

Zveme všechny návštěvníky malebného moravského městečka Hodonína k pravidelné kulturně-společenské akci "Lázeňský fašank", která ve vybraný únorový den rozjasní zdejší lázně i jejich okolí. Těšit se můžete na folklorní fašankovou obchůzkou masek, které se účastní malé i velké maškary, připomínající rozmanitost blížících se jarních měsíců.

Na co se můžete těšit - dobrou zábavu a bujaré veselí ještě podpoří krojovaní muzikanti z cimbálové kapely či nepočítaně zabijačkových specialit a dalších gastronomických pochoutek. Mrazivým dnem zavoní čerstvé jitrničky, jelítka, ovárek či prejt, ale také boží milosti, fašankové koblížky či svařené víno. Odpolední průvod vrcholí ve večerních hodinách v areálu kongresového sálu lázeňského domu, kde místní obyvatelé i návštěvníci sledují symbolické pochovávání basy za doprovodu dechové hudby a následný zábavný program si již užijí na vlastní kůži. Organizátoři zajišťují každým rokem dostatek jídla a pití, o kvalitní muzice a zábavných soutěžích ani nemluvě. Zbývá již jen doplnit informaci, že vstup na tuto stále populárnější lidovou akci mají zdarma malí i velcí návštěvníci!