slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

MARIÁNKY JSOU SUPER O PRÁZDNINÁCH (01. 02. 2023)

Jarní prázdniny jsou obvykle spojeny s dovolenou na horách. Tak proč si tentokrát nevyrazit do Mariánských Lázní? Toto malebné lázeňské město ležící v nadmořské výšce necelých 600 m nad mořem má totiž klima jako na horách a díky tomu také snad brzy získá statut klimatických lázní. Stalo by se tak jediným lázeňským městem, které oplývá všemi přírodními léčivými zdroji, tj. minerálními prameny, peloidy, přírodním oxidem uhličitým a čistým podhorským klimatem.

detail_pic Od: 1. 2. 2023 Do: 31. 3. 2023

Pokud se bojíte, že se v lázních budete nudit, čtěte dál. V Mariánkách jsou vynikající podmínky pro pěstování zimních sportů. Pokud je dostatek sněhu, lyžaři mohou vyzkoušet místní sjezdovku umístěnou rafinovaně kousek od centra města. Najdete u ní i školičku lyžování pro děti. Běžkaři ocení kilometry perfektně upravených tras, které začínají v areálu královského golfového hřiště. To se nachází ještě o kousek výš než samotné centrum, takže sníh zde vydrží dlouho.

Když příroda nepřeje a sníh se nedostavil, nezoufejte. Nedostatek sněhu naopak přeje turistickým vycházkám, které vás zavedou do nečekaných míst. Naučíte se slova jako mofety, tučnice, úpolín či bolševník, ochutnáte místní kyselky, kterých je v okolí kolem stovky. Objevíte překrásná zákoutí místní nedotčené přírody, budete si představovat výhledy z původních romantických vyhlídek, pojmenovaných po slavných návštěvnících a budete se divit, jak je tady krásně.

Stanete se na chvíli básníkem či spisovatelem, když ujdete svých 8 tisíc kroků po Stezce spisovatelů. Seznámíte se s místními veverkami Rudolfem a Karolínou a zkusíte s dětmi vyluštit tajné kódy. Nebo se můžete stát botanikem a prozkoumat místní vzácné dřeviny na Dendrologické stezce.

Samozřejmě jednou jste v lázních, tak nezapomeňte vyzkoušet místní procedury, masáže, sauny, koupele a zábaly, kosmetickou péči a skvělé jídlo.

Naplánujte si svou dovolenou na www.marianskelazne.cz.

Co nového připravujeme?