slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5
cs en de ru

Výstava Origami 2.3. - 9.5. 2020 (27. 02. 2020)

Srdečně Vás zveme do Domu porcelánu s modrou krví na výstavu origami modelů. Výstavu pořádá MKZ – Městské informační centrum ve spolupráci s Českou origami společností.

detail_pic Od: 18. 5. 2020 Do: 31. 8. 2020

Srdečně Vás zveme do Domu porcelánu s modrou krví na výstavu origami modelů. Výstavu pořádá MKZ – Městské informační centrum ve spolupráci s Českou origami společností.
Slovo origami označuje staré umění skládání papíru. Pochází z japonštiny, proto bývá toto umění považováno za původně japonské. Skládání papíru se ale rozvíjelo všude, kam se dostal papír, a dnes už je známé po celém světě. V minulém století začaly v různých zemích vznikat origami společnosti a Česko nezůstalo pozadu. Česká origami společnost vznikla v roce 2003 a v rámci své činnosti sdružuje nadšené origamisty a snaží se o šíření informací o tomto zajímavém umění. Kromě toho pořádá i výstavy, workshopy a mezinárodní setkání.
„Skládání papíru neboli origami, představuje významnou součást lidské kultury, od vynálezu papíru ve starověké Číně až po současnost, od mateřských školek po proslulé galerie. …“, říká jeden z členů České origami společnosti a zároveň vystavující Ondřej Cibulka a dodává: „Tato výstava origami si klade za cíl zobrazit příběhy poskládané z papíru, nechat origami promlouvat svým elegantním poetickým jazykem beze slov.“ Výstavu si můžete prohlédnout od 2. března do 31. srpna 2020. Těšíme se na Vaši návštěvu. 

Galerie

Co nového připravujeme?