slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5
cs en de ru

Zámecký biograf ŘÍJEN (01. 10. 2020)

Čtvrtek - pátek 1. - 2.10. / 19.00
ŽENSKÁ POMSTA
Komedie / ČR / od 15 let / 130 Kč
Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky, často i nelehkých, let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou.
Režie: Dušan Rapoš

Kamera: David Ployharrají: Mahulena Bočanová, Jana Paulová, Eva Vejmělková

Sobota 3.10. / 16.30
PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE
Pohádka / ČR / přístupný / 115 min. / 130 Kč
Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu.
Režie: Petr Kubík

Hrají: Natalia Germani, Eliška Křenková, Marek Lambora

Sobota - neděle 3. - 4.10. / 19.00
ŠARLATÁN
Životopisný / ČR / od 12 let / 118 min. / 130 Kč
Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života.
Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj

Pondělí 5.10. / 19.00
VYŠINUTÝ
Thriller / USA / titulky / od 15 let / 90 min. / 130 Kč
Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem, který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí.
Režie: Derrick Borte

Hrají: Caren Pistorius, Russell Crowe, Gabriel Bateman

Úterý 6.10. / 19.00
LÉTO 85
Drama / Francie / titulky / od 15 let / 100 min. / 100 Kč
Francouzské pobřeží v Normandii, léto roku 1985. Šestnáctiletý Alexis potkává staršího, charismatického a tajemného Davida. Začíná přátelství plné plaveb na moři, výletů na motorce, nocí beze spánku, svobody a poznávání dospělého světa. Zážitky rychle nabývají na intenzitě, než se vše osudově zvrtne a Alexis se stává hlavním podezřelým v policejním vyšetřování...

Režie: François Ozon

Hrají: Félix Lefebvre, Benjamin Voisin, Philippine Velge

Středa 7.10. / 19.00
ŠARLATÁN
Životopisný / ČR / od 12 let / 118 min. / 130 Kč
Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj

Čtvrtek - pátek 8. - 9.10. / 19.00
LÉTO PATŘÍ REBELŮM - PREMIÉRA
Dobrodružný / SR / přístupný / 90 min. / 120 Kč
Film vypráví příběh pohodového jedenáctiletého kluka Jonáše. Jízdy v dodávce s dědečkem, sjíždění průzračných horských řek, dobrodružství, zábava. Jonášova rodina se ale po smrti tatínka odcizila a jeho matka Beata se rozhodla, že místo aby strávil léto na Slovensku s dědou Bernardem, pojedou k tetě vychutnat si zdravé přímořské podnebí. To se Jonášovi vůbec nezamlouvá. Zabalí si svoje saky paky a naplánuje dokonalý a zpočátku skvěle utajený útěk za svým milovaným dědečkem.
Režie: Martina Saková

Hrají: Eliáš Vyskočil, Pavel Nový, Liana Pavlíková

Sobota - neděle 10. - 11.10. / 16.30
MULAN - 3D
Dobrodružný / USA / dabing / přístupný / 106 min. / 130 Kč

Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál.

Režie: Niki Caro

Hrají: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li

Sobota - neděle 10. - 11.10. / 19.00
HAVEL
Životopisný / ČR / přístupný / 100 min. / 130 Kč
Celovečerní snímek přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor.
Režie: Slávek Horák

Hrají: Viktor Dvořák, Aňa Geislerová, Martin HofmannTICHÝ SPOLEČNÍK

Pondělí - úterý 12. - 13.10. / 19.00
ŠARLATÁN
Životopisný / ČR / od 12 let / 118 min. / 130 Kč
Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj

Středa 14.10. / 15.00

CHLAP NA STŘÍDAČKU - PRO SENIORY
Komedie / ČR / od 12 let / 90 min. / 60 Kč
Již patnáct let št'astně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku.
Režie: Petr Zahrádka

Hrají: Ivana Chýlková, Jiří Langmajer, Lucie Žáčková

Středa 14.10. / 19.00

SVĚT PODLE MUCHY
Dokumentární / ČR / přístupný / 100 Kč
Nový a v mnohém překvapivě aktuální pohled na život Alfonse Muchy. Autor secesních plakátů, užitého umění a obrazů, včetně monumentální Slovanské epopeje, se proslavil už na přelomu 19. a 20. století... Tak proč mu teď, ve století jednadvacátém, známý americký streetartový umělec Mear One namaloval desetimetrový portrét na fasádu domu v Los Angeles? Proč se k jeho odkazu hrdě hlásí japonský ilustrátor Yoshitaka Amano a další současní autoři fenoménu jménem manga?
Režie: Roman Vávra

Čtvrtek 15.10. / 19.00
GREENLAND: POSLEDNÍ ÚKRYT - PREMIÉRA
Akční / USA / titulky / od 12 let / 119 min. / 130 Kč
Vědci zjistili, že fragmenty komety zasáhnou Zemi během několika dní a pravděpodobně způsobí zánik lidstva. Jedinou nadějí na přežití je uchýlit se do skupiny bunkrů v Grónsku. Když se svět připravuje na nemyslitelné, rodinný muž John Garrity se snaží zajistit bezpečnost své manželky a syna, když cestují po celé zemi, aby se dostali do úkrytu v Grónsku, než bude příliš pozdě.
Režie: Ric Roman Waugh

Hrají: Gerard Butler, Morena Baccarin, Scott Glenn

Pátek 16.10. / 19.00
NADĚJE
Drama / Norsko / titulky / od 12 let / 126 min. / 110 Kč
Anja a Tomas představují pár, jakých známe mnoho. Oba jsou ve středním věku, v plné síle, pevně spojeni dětmi a rodinou. Z jejich romantické lásky už po letech soužití mnoho nezbylo, žijí spíše vedle sebe než spolu a většinu energie dávají do své práce. Tomasův přístup už dokonce hraničí s workoholismem. Anja jako divadelní režisérka právě zažívá triumf díky premiéře nejnovějšího představení, když jí lékaři oznámí, že má fatální neléčitelný nádor a před sebou pouhé tři měsíce života.
Režie: Maria Sødahl

Hrají: Andrea Bræin Hovig, Stellan Skarsgård, Elli Rhiannon Müller Osbourne

Sobota 17.10. / 17.00
ČERVENÝ STŘEVÍČEK A 7 STATEČNÝCH
Animovaný / Jižní Korea / dabing / přístupný / 83 min. / 120 Kč
Baculka Sněhurka najde pár kouzelných červených střevíčků, které ji promění na hubeňoučkou krasotinku. Má to ale jeden háček! Střevíce patří zlé čarodějnici a ta, když zjistí, že zmizely, použije veškerá kouzla a čáry, aby je dostala nazpět.
Režie: Sung-ho Hong

Sobota - neděle 17. - 18.10. / 19.00
BÁBOVKY
Romantický / ČR / od 12 let / 97 min. / 130 Kč
Příběhy hrdinů filmu nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Snímek mapuje současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.
Režie: Rudolf Havlík

Hrají: Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková

Pondělí 19.10. / 19.00
PRO BALÍK PRACHŮ
Akční / USA / titulky / od 15 let / 92 min. / 120 Kč
Tom je nechvalně proslulý zloděj, ale city, které chová ke své nové lásce Annie ho přimějí napravit staré hříchy a nechat za sebou život zločince. Především nechce svůj vztah s Annie postavit na lžích. Rozhodne se vzdát FBI a odevzdat státu peníze, které ukradl, výměnou za dohodu a čistý trestní rejstřík.

Režie: Mark Williams

Hrají: Liam Neeson, Kate Walsh, Anthony Ramos

Úterý 20.10. / 19.00
DISCO
Drama / Norsko / titulky / od 12 let / 94 min. / 120 Kč
Na povrchu se všechno zdá být perfektní. Mirjam je devatenáctiletá teenagerka, která jde příkladem, ať už jako mistryně světa v disco freestyle tancích nebo jako chlouba moderně působícího evangelického hnutí Friheten. Pod ideální maskou ale prožívá Mirjam duchovní i fyzickou úzkost, kterou ji působí dospívání, problémy v rodině a tlak okolí.

Režie: Jorunn Myklebust Syversen

Hrají: Josefine Frida Pettersen, Nicolai Cleve Broch, Andrea Bræin Hovig

Středa 21.10. / 19.00
BÁBOVKY
Romantický / ČR / od 12 let / 97 min. / 130 Kč
Režie: Rudolf Havlík

Hrají: Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková

Čtvrtek - pátek 22. - 23.10. / 19.00
ŠARLATÁN
Životopisný / ČR / od 12 let / 118 min. / 130 Kč
Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj

Sobota - neděle 24. - 25.10. / 17.00
PINOCCHIO
Rodinný / It. / dabing / přístupný / 125 min. / 120 Kč
Řezbář Geppetto vychovává oživlou loutku Pinocchia jako vlastního syna. Pinocchio však není zrovna nejvzornější klučina a nechá se lehce svést k rošťárnám, díky nimž prožívá nespočet napínavých dobrodružsví. Jednoho dne je podveden, unesen a honí ho bandité tajemným světem plným neuvěřitelných nestvůr – z břicha obří ryby se přes zemi hraček dostane až na pole zázraků. Podaří se Pinocchiovi uniknout a splnit si svůj sen stát se opravdickým klukem?
Režie: Matteo Garrone

Hrají: Roberto Benigni, Marine Vacth, Marcello Fonte

Sobota - neděle 24. - 25.10. / 19.00
KAREL
Dokumentární / ČR / přístupný / 127 min. / 130 Kč
Celovečerní dokumentární film přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti, ani jeho skalním příznivcům, nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Gottův nadhled a humor.
Režie: Olga Malířová Špátová

Hrají: Karel Gott

Pondělí 26.10. / 19.00
NIGHTLIFE: NA TAHU
Komedie / Německo / dabing / od 12 let / 111 min. / 120 Kč
Život barmana Mila je jeden nekonečný mejdan. Užívá si pařby, zábavu, kámoše, holky, každý večer jen v trochu jiném pořadí. Milo žije v noci a hodně dlouho na plný plyn. Občas, když náhodou zahlédne obyčejný život, který vedou lidé přes den, ho napadne, jestli už není na čase trochu přibrzdit. A pak to přijde. Zamiluje se. Shodou mnoha náhod potká Sunny, ženu svého života, a dokonce se mu povede ji pozvat na rande.
Režie: Simon Verhoeven

Hrají: Elyas M'Barek, Frederick Lau, Palina Rojinski

Úterý 27.10. / 19.00
ŽALUJI!
Drama / Fr., It. / titulky / od 12 let / 132 min. / 110 Kč
V roce 1894 je důstojník francouzského generálního štábu Alfred Dreyfus nepravdivě obviněn z velezrady a odsouzen k doživotí. Tato událost vstoupila do historie jako Dreyfusova aféra.
Režie: Roman Polanski

Hrají: Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner

Středa 28.10. / 19.00
BÁBOVKY
Romantický / ČR / od 12 let / 97 min. / 130 Kč
Režie: Rudolf Havlík

Hrají: Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková

Čtvrtek - pátek 29. - 30.10. / 19.00
SMEČKA
Drama / ČR / od 12 let / 94 min. / 120 Kč
Davidovi je šestnáct, má krásnou přítelkyni, rodiče ho podporují ve všem, do čeho se pustí, a vytvářejí mu patřičné finanční zázemí. Právě se přestěhoval, má nastoupit do nového hokejového týmu Vlků a zabojovat o místo brankářské jedničky. Jenže nováček v pevně semknutém kolektivu, to bohužel nevěstí nic dobrého. Co dělat, když tě spoluhráči nevezmou mezi sebe, a opustí tě holka? Spirála šikany, odvety a vzájemných bojů se roztáčí.
Režie: Tomáš Polenský

Hrají: Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík, Anastasia Chocholatá

Sobota - neděle 31.10. - 1.11. / 17.00
100% VLK

Animovaný / Austrálie / dabing / přístupný / 96 min. / 130 Kč
Čtrnáctiletý Freddy vypadá jako obyčejný kluk, ale není obyčejný a není ani úplně člověk. Patří do starého rodu vlkodlaků a těší se na svou první proměnu ve vlka. Je trochu potrhlý, ale až se stane skutečným vlkodlakem, bude se z něj vážený člen smečky a jednou velmi obávané monstrum. V tu velkou slavnostní noc první proměny se ale něco zvrtne a Freddy se změní v ne příliš dravého ani moc hrozivého, zato ve strašně moc rozkošného... pudla.
Režie: Alexs Stadermann

Sobota - neděle 31.10. - 1.11. / 19.00
ŽÁBY BEZ JAZYKA

Drama / ČR / od 15 let / 116 min. / 120 Kč
Jaroslav K. bojuje o svoje děti, a aby je získal od svojí krásné ženy Blanky, musí se vyrovnat nejen se svojí dominantní matkou Dorotou, ale hlavně se musí poprat se svými nejtemnějšími stránkami a démony. Na jeho metaforické cestě, která je strukturovaná jako počítačová hra, bude muset obětovat víc než by kdokoliv z diváků předpokládal.

Režie: Mira Fornay

Hrají: Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Petra Fornayová

 

Co nového připravujeme?