slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5
cs en de ru

Zámecký biograf SRPEN (31. 07. 2020)

Sobota - neděle 1. - 2.8. / 17.00
SCOOB!
Animovaný / USA / dabing / přístupný / 93 min. / 130 Kč
Zjistěte, jak to se Scoobym všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Film vás zavede na samotný začátek přátelství Scoobyho a Shaggyho a konečně na velkém plátně uvidíte, jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne, založili dnes již legendární srandabandu Záhady s.r.o. Po stovkách vyřešených případů musí teď ale Scooby a jeho parta přijít na kloub nejprekérnější záhadě všech dob.
Režie: Tony Cervone

 

Sobota - neděle 1. - 2.8. / 19.00
HAVEL
Životopisný / ČR / přístupný / 100 min. / 130 Kč
Celovečerní snímek přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor.
Režie: Slávek Horák

Hrají: Viktor Dvořák, Aňa Geislerová, Martin HofmannPondělí - úterý 3. - 4.8. / 19.00
3BOBULE
Komedie / ČR / přístupný / 101 min. / 130 Kč

Honza a Klára se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní.

Režie: Martin Kopp

Hrají: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš LangmajerStředa 5.8. / 19.00
K2: VLASTNÍ CESTOU
Dokumentární / ČR / přístupný / 93 min. / 120 Kč
Klára Kolouchová jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a v loni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Její výstup na „Ká Dvojku“ představuje nejen nebývalý sportovní výkon a úspěch, ale ukazuje i příběh nezdolné vůle, touhy a úsilí dosáhnout vysněného cíle. Co pohání ženu, manželku a matku dvou dětí do souboje s obávaným zabijákem?
Režie: Jana Počtová

Hrají: Klára KolouchováPátek - čtvrtek 6. - 7.8. / 19.00
V SÍTI 18+
Dokumentární / ČR / od 18 let / 100 min. / 100 Kč

Necenzurovaná verze V síti 18+ divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online.

Režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák

Hrají: Tereza Těžká, Anežka Pithartová, Sabina DlouháSobota - neděle 8. - 9.7. / 17.00
VZHŮRU ZA SNY
Rodinný / Dánsko / dabing / přístupný / 81 min. / 120 Kč

Život dvanáctileté holky Míny se obrátí vzhůru nohama hned nadvakrát. Poprvé, když proti své vůli dostane nevlastní sestru Jenny. Ta je stejně stará jako ona, zničehonic se přistěhovala, je strašně otravná a všichni očekávají, že se z nich stanou nejlepší kamarádky. A pak podruhé, když ve spaní během jednoho snu objeví senzační tajemství. Přijde totiž na to, jak vlastně sny vznikají.
Režie: Kim Hagen JensenSobota - neděle 8. - 9.7. / 19.00
3BOBULE
Komedie / ČR / přístupný / 101 min. / 130 Kč

Režie: Martin Kopp

Hrají: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš LangmajerPondělí - úterý 10. - 11.8. / 19.00
HAVEL
Životopisný / ČR / přístupný / 100 min. / 130 Kč
Režie: Slávek Horák

Hrají: Viktor Dvořák, Aňa Geislerová, Martin Hofmann

 

Středa 12.8. / 19.00
KRYCÍ JMÉNO LEV
Komedie / Francie / titulky / od 12 let / 95 min. / 120 Kč
Upjatý psychiatr Romain je fascinovaný svým novým pacientem Leo Milanem, který o sobě tvrdí, že je mezinárodní agent s krycím jménem Lev. Ale on je přeci jen blázen, ne? No, možná ne... Lev jednoho dne Romainovi sdělí, že mu přímo před očima unesou jeho snoubenku. To se také stane a Romain si uvědomí, že Lev je asi jediný, kdo "která bije". A je taky jediný, kdo ji dokáže zachránit.
Režie: Ludovic Colbeau-Justin

Hrají: Dany Boon, Philippe Katerine, Anne Serra

Čtvrtek - pátek 13. - 14.8. / 19.00
TENET - PREMIÉRA
Akční / USA, VB / titulky / od 12 let / 140 Kč
Hlavní zbraní hlavního hrdiny je jediné slovo - TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla, tak jak je známe.
Režie: Christopher Nolan

Hrají: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki

Sobota - neděle 15. - 16.8. / 17.00
TROLLOVÉ: SVĚTOVÉ TURNÉ - 3D
Animovaný / USA / dabing / od 12 let / 91 min. / 150 Kč
Stoprocentně pozitivní trollí holka Poppy, která byla v úspěšném prvním díle pouhou princeznou, povýšila na královnu, ale naštěstí ji to nijak nepoznamenalo. Své zemi vládne tancem, zpěvem a levou zadní, protože tam, kde nejsou žádné potíže, je kralování brnkačka. Její svět by dál pohodově rotoval v popovém rytmu, kdyby jednoho krásného dne nepřišlo šokující odhalení – popoví Trollové nejsou jedinými obyvateli planety, žijí na ní další trollí kmeny, vyznávající různé hudební styly. Existují tedy i Techno Trollové, Country Trollové, nebo Rockoví Trollové.
Režie: Walt DohrnSobota - neděle 15. - 16.8. / 19.00
CASTING NA LÁSKU
Komedie / ČR / od 12 let / 83 min. / 120 Kč
Ústřední postavou je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že velkou díru do světa už asi neudělá. Ztrácí angažmá v divadle, kde stejně hrála jen nevýznamné role. Po kariérním neúspěchu přichází i osobní – manžel jí začne podvádět a ani se to nijak moc nesnaží skrývat. S porážkou od života se ale Stela nemíní smířit a rozhodně se nevzdá bez boje. Zapřisáhne se, že si stůj co stůj najde někoho, před kým její manžel zbledne závistí.
Režie: Eva Toulová

Hrají: Tereza Petrášková, Martin Sitta, Jan ŘezníčekPondělí 17.8. / 19.00
AVA: BEZ SOUCITU
Akční / USA / titulky / od 12 let / 96 min. / 120 Kč
Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. 

Režie: Tate Taylor

Hrají: Jessica Chastain, Colin Farrell, John MalkovichÚterý 18.8. / 19.00
VZPOMÍNKY NA ITÁLII
Komedie / VB, It. / titulky / od 12 let / 94 min. / 120 Kč
Londýnský umělec Robert a jeho syn Jack před lety ztratili svou ženu a matku. Navzájem se odcizili, teď se ale společně vracejí do jejich starého rodinného domu v Toskánsku, protože ho potřebují narychlo prodat. S domem se pojí dávné šťastné i nešťastné vzpomínky, které vybledly a zpustly stejně jako dům. Místo idylické venkovské vily ze svých vzpomínek najdou téměř ruinu s protékající střechou, s kusy omítky padajícími ze stropu i zdí a s plandajícími okenicemi i dveřmi. Nezbývá jim, než se tu neplánovaně zabydlet a pustit se do oprav.
Režie: James D'Arcy

Hrají: Liam Neeson, Micheál Richardson, Valeria BilelloStředa 19.8. / 19.00
TAJEMNÍ IMPRESIONISTÉ
Dokumentární / Itálie / přístupný / 90 min. / 100 Kč
Jak impresionisté vnímali svět? Jaké techniky, barvy a světlo používali k zachycení reality? A jak je možné, že stačilo jen pár let, aby se z přehlížených děl staly klenoty ceněné po celém světě?  Film na doposud veřejnosti nepřístupných obrazech ze soukromých sbírek odhaluje tajemství umělců, jakými byli Manet, Monet, Cézanne, Sisley nebo Signac, ale i méně známí představitelé impresionismu jako Caillebotte či Berthe Morisot.
Režie: Daniele PiniČtvrtek - pátek 20. - 21.8. / 19.00
3BOBULE
Komedie / ČR / přístupný / 101 min. / 130 Kč

Režie: Martin Kopp

Hrají: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer


Sobota - neděle 22. - 23.8. / 16.30
MULAN - 3D
Dobrodružný / USA / dabing / od 12 let / 106 min. / 150 Kč
Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál.
Režie: Niki Caro

Hrají: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet LiSobota - neděle 22. - 23.8. / 19.00
ŠARLATÁN
Životopisný / ČR / od 12 let / 118 min. / 130 Kč
Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života.
Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj LojPondělí - úterý 24. - 25.8. / 19.00
CASTING NA LÁSKU
Komedie / ČR / od 12 let / 83 min. / 120 Kč
Ústřední postavou je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že velkou díru do světa už asi neudělá. Ztrácí angažmá v divadle, kde stejně hrála jen nevýznamné role. Po kariérním neúspěchu přichází i osobní – manžel jí začne podvádět a ani se to nijak moc nesnaží skrývat. S porážkou od života se ale Stela nemíní smířit a rozhodně se nevzdá bez boje. Zapřisáhne se, že si stůj co stůj najde někoho, před kým její manžel zbledne závistí.
Režie: Eva Toulová

Hrají: Tereza Petrášková, Martin Sitta, Jan ŘezníčekStředa 26.8. / 19.00
HAVEL
Životopisný / ČR / přístupný / 100 min. / 130 Kč
Režie: Slávek Horák

Hrají: Viktor Dvořák, Aňa Geislerová, Martin HofmannČtvrtek - pátek 27. - 28.8. / 19.00
NOVÍ MUTANTI - PREMIÉRA
Akční / USA / dabing / od 12 let / 95 min. / 130 Kč
Čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti.
Režie: Josh Boone

Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton


Sobota - neděle 29. - 30.8. / 16.30
KŘUPAVÍ MAZLÍČCI
Animovaný / USA / dabing / přístupný / 105 min. / 120 Kč
Co byste dělali, kdybyste dostali krabici sušenek ve tvaru zvířátek, které mají kouzelnou moc proměnit vás v jakékoli zvíře? Owen Huntigton žije pouze prací, jen těžko hledá čas na svou ženu a malou dcerku. A pak to přijde, Owen zdědí cirkus po svém strýčkovi. Tohle by mohla být šance na změnu, na dobrodružství a zábavu, na opravdový rodinný život.
Režie: Tony Bancroft, Scott Christian Sava

 

Sobota - neděle 29. - 30.8. / 19.00
ŠTĚSTÍ JE KRÁSNÁ VĚC
Komedie / ČR / od 12 let / 130 Kč
Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus.
Režie: Jiří Diarmaid Novák

Hrají: Petra Hřebíčková, Karel Zima, Jan Dolanský


Pondělí - úterý 31.8. - 1.9. / 19.00
ŠARLATÁN
Životopisný / ČR / od 12 let / 118 min. / 130 Kč
Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj

Co nového připravujeme?