slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5
cs en de ru

Zámecký biograf ZÁŘÍ (25. 08. 2020)

Pondělí - úterý 31.8. - 1.9. / 19.00
ŠARLATÁN
Životopisný / ČR / od 12 let / 118 min. / 130 Kč
Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života.
Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj

Středa 2.9. / 19.00
FAMU V KINĚ 01
Animovaný / ČR / od 12 let / 65 min. / 100 Kč
Animované filmy, které zazářily na Oscarech i velkých světových festivalech. Osm krátkých filmů vám představí talentované tvůrce a jejich rozmanité autorské přístupy.
Režie: Anna Paděrová, Daria Kashcheeva, Barbora Halířová

Čtvrtek - pátek 3. - 4.9. / 19.00
AFTER: PŘIZNÁNÍ - PREMIÉRA
Drama / USA / titulky / od 15 let / 106 min. / 130 Kč
Hodná dívka Tessa a tajemný Hardin se propadli do vzájemné osudové lásky. Na ničem jiném nezáleží a ani jeden z nich nemá co ztratit. Až na to, že mohou ztratit jeden druhého, tedy vlastně úplně všechno. A právě takové nebezpečí hrozí ve chvíli, kdy se Tessa dozví o sázce, která jejich vášni předcházela, a jedno Hardinovo ošklivé tajemství z minulosti.
Režie: Roger Kumble

Hrají: Hero Fiennes Tiffin, Josephine Langford

Sobota - neděle 5. - 6.9. / 17.00
HURÁ DO DŽUNGLE
Animovaný / Mauricius / dabing / přístupný / 88 min. / 100 Kč
Jedno poklidné ráno se život zvířat v africké džungli obrátí vzhůru nohama. Nejlepší kamarádi, opičák Munki a slonice Chobotka zjistí, že z ničeho nic získali schopnost mluvit lidskou řečí. A velmi brzy odhalí příčinu tohoto zázraku: V džungli přistál mimozemšťan! S sebou si přivezl překladové zařízení, díky kterému zvířata mohou mluvit.
Režie: Brent Dawes

Sobota - neděle 5. - 6.9. / 19.00
ŠTĚSTÍ JE KRÁSNÁ VĚC
Komedie / ČR / od 12 let / 130 Kč
Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus.
Režie: Jiří Diarmaid Novák

Hrají: Petra Hřebíčková, Karel Zima, Jan Dolanský

Pondělí - úterý 7. - 8.9. / 19.00

HAVEL
Životopisný / ČR / přístupný / 100 min. / 130 Kč
Celovečerní snímek přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor.
Režie: Slávek Horák

Hrají: Viktor Dvořák, Aňa Geislerová, Martin Hofmann

Středa 9.9. / 15.00
PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST - PRO SENIORY
Komedie / ČR, SR / od 15 let / 107 min. / 60 Kč
Natálie je svobodná třicátnice. Je šťastná, má dobrou kariéru a dlouholetou nejlepší kamarádku Simonu, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona je čerstvě po rozvodu a snaží se vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem, pro kterého se stává múzou.
Režie: Marta Ferencová

Hrají: Eliška Balzerová, Tatiana Dyková, Petra Hřebíčková

Středa 9.9. / 19.00
LEONARDO DA VINCI: GÉNIUS V MILÁNĚ
Dokumentární / Itálie / titulky / přístupný / 90 min. / 130 Kč
Navštivte unikátní výstavu Leonarda da Vinciho při příležitosti konání světové výstavy EXPO 2015 v Miláně a prohlédněte si nejznámější mistrova díla. Expozice obsahovala díla z celého světa včetně těch, která Leonardo vytvořil přímo v Miláně. Nechybí mezi nimi ani legendární Poslední večeře. Kromě obrazů si budete moci na velkém plátně prohlédnout jeho rukopisy, technické a přírodopisné nákresy nebo mýtické výjevy.
Režie: Luca Lucini, Nico Malaspina

 

Čtvrtek - sobota 10. - 12.9.
NEPROMÍTÁ SE

Neděle 13.9. / 17.00
V SÍTI: ZA ŠKOLOU
Speciální verze filmu V síti určená pro diváky už od 12 let.
Dokumentární / ČR / přístupný / 64 min. /
Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě. V kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa.

Režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák

Hrají: Tereza Těžká, Anežka Pithartová, Sabina Dlouhá

Neděle 13.9. / 19.00
V SÍTI 18+
Dokumentární / ČR / od 18 let / 100 min. / 100 Kč

Necenzurovaná verze V síti 18+ divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online.

Režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák

Hrají: Tereza Těžká, Anežka Pithartová, Sabina Dlouhá

Pondělí - úterý 14. - 15.9. / 19.00
ŠTĚSTÍ JE KRÁSNÁ VĚC
Komedie / ČR / od 12 let / 130 Kč
Režie: Jiří Diarmaid Novák

Hrají: Petra Hřebíčková, Karel Zima, Jan Dolanský

 

Středa 16.9. / 19.00
SALVADOR DALÍ: HLEDÁNÍ NESMRTELNOSTI
Dokumentární / Španělsko / titulky / od 12 let / 110 min. / 130 Kč
Dokument vás pozve na úchvatnou pouť za životem a tvorbou malíře Salvadora Dalího. Během této cesty vás postupně zavede na všechna místa neodmyslitelně spjatá s umělcovým životem. Skrze jeho obrazy a dokumenty, z nichž některé jsou stále nepublikovány, nahlédnete do světa génia, jehož osobnost se sama o sobě stala uměleckým dílem.
Režie: David Pujol

Čtvrtek - pátek 17. - 18.9. / 19.00
NOVÍ MUTANTI
Akční / USA / dabing / od 12 let / 95 min. / 130 Kč
Čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti.
Režie: Josh Boone

Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton

Sobota - neděle 19. - 20.9. / 17.00
MÁŠA A MEDVĚD: MÁŠINY PÍSNIČKY
Animovaný / Rusko / dabing / přístupný / 78 min. / 120 Kč

Okouzlující animované příběhy nerozlučné dvojice, která si získala srdce dětí i dospělých na celém světě. A tentokrát s pořádnou porcí písniček! Máša je zvědavé, chytré a neposedné děvčátko, které žije ve staré železniční stanici v lese. Její nejlepší kamarád je dobrosrdečný medvěd, který dříve býval cirkusovým artistou. Máša miluje dobrodružství a objevování světa a je doslova magnet na potíže. Takže starostlivý medvěd mívá většinou plné packy práce, aby její lumpárny napravoval.
Režie: Vlad Bayramgulov, Georgiy Orlov, Oleg Užinov

Sobota - neděle 19. - 20.9. / 19.00
KRAJINA VE STÍNU
Drama / ČR / od 15 let / 135 min. / 130 Kč
Kronika lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Hrdinové filmu čelí nacismu i komunismu, každý z nich se s jejich přísliby a hrůzami vyrovnává jinak. V popředí příběhu pak stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou.
Režie: Bohdan Sláma

Hrají: Magdaléna Borová, Stanislav Majer, Csongor Kassai

Pondělí - úterý 21. - 22.9. / 19.00
DĚDA POSTRACH RODINY
Komedie / USA / dabing / přístupný / 98 min. / 120 Kč
Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů.
Režie: Tim Hill

Hrají: Robert De Niro, Uma Thurman, Jane Seymour

Středa 23.9. / 19.00
HAVEL
Životopisný / ČR / přístupný / 100 min. / 130 Kč
Celovečerní snímek přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor.
Režie: Slávek Horák

Hrají: Viktor Dvořák, Aňa Geislerová, Martin Hofmann

 

Čtvrtek - pátek 24. - 25.9. / 19.00
ŽENSKÁ POMSTA
Komedie / ČR / od 15 let / 130 Kč
Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky, často i nelehkých, let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou.
Režie: Dušan Rapoš

Kamera: David Ployharrají: Mahulena Bočanová, Jana Paulová, Eva Vejmělková

Sobota - neděle 26. - 27. / 16.30

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE
Pohádka / ČR / přístupný / 115 min. / 130 Kč
Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu.
Režie: Petr Kubík

Hrají: Natalia Germani, Eliška Křenková, Marek Lambora

Sobota - úterý 26. - 29.9. / 19.00
BÁBOVKY
Romantický / ČR / od 12 let / 97 min. / 130 Kč
Příběhy hrdinů filmu nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Snímek mapuje současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.
Režie: Rudolf Havlík

Hrají: Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková

Středa 30.9. / 19.00
RYTMUS: TEMPOS
Dokument / SR / přístupný / 90 min. / 120 Kč
Snímek vypráví příběh Patrika "Rytmuse" Vrbovského a jeho 30 leté rapové kariéery. Příběh filmu je mapováním cesty z nuly až na vrchol - prohry, výhry a fakta.Film na pozadí zároveň odhaluje dějiny rapu a hip-hopu na Slovensku. Tři dekády slovenské hip-hopové scény jsou převyprávěné samotným Rytmusem, kde odhalí různé příhody ze zákulisí.
Režie: Nazarij Kľujev, Roman Kelemen, Maxim Kľujev

Hrají: Patrik "Rytmus" Vrbovský

 

Co nového připravujeme?