www.jedemedolazni.cz :: Březnové kulturní akce v Jáchymově (25.03.2019 - 04:16)

Březnové kulturní akce v Jáchymově

Aktuality

Program kina
Březnový kulturní program

 

RADIUM PALACE

7. 3. čtvrtek 20:00 hod., Radium Palace - sál, vstupné 150 Kč
KUDLÁČKOVO TRIO – ČEŠTÍ JUBILANTI 2019
Moravský komorní ansábl z Brna spojil tři umělecky vyzrálé interprety s bohatými koncertními zkušenostmi ze zahraničních i domácích podií, kteří své nadání, techniku i vášeň dávají zcela do služeb „paní Hudby“. Představí se: Renata Ardaševová – klavír, absolventka ostravské konzervatoře a JAMU, laureátka řady mezinárodních soutěží, věnuje se též pedagogické činnosti. Pavel Wallinger – housle, vystudoval Konzervatoř Brno a JAMU, vítěz několika prestižních soutěží, zúčastnil se kurzů v Německu a Rakousku. Od roku 1992 je koncertním mistrem Filharmonie Brno, od roku 2006 je také pedagogem JAMU v Brně. Martin Švajda – violoncello, absolvent kroměřížské konzervatoře a JAMU, získal cenu Českého hudebního fondu a přes 25 let působil v Kvartetu města Brna a jako sólocellista Komorního orchestru B. Martinů. Od roku 2013 je porotcem mezinárodní soutěže Pro Bohemia Ostrava.  Na programu: F. V. Kramář (260 let), byl poctěn titulem „Vídeňský dvorní skladatel“, dále V. Novák (70 let) a B. Martinů (60 let).

11. 3. pondělí 19:30 hod., bar, vstupné zdarma
VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... 
Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?... přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny zde v Jáchymově.

14. 3. čtvrtek 20:00 hod. Radium Palace – sál, vstupné 180 Kč
PROCHÁZKA VÍDEŇSKOU OPERETOU zazní árie a dueta z operet skladatelů: Richard Heuberger, Johann Strauss, Oskar Nedbal, Franz Lehár a Emmerich Kálmán. Představí se: Adolf Melichar - klavír, - člen opery Národního divadla v Praze, klavírista a varhaník, působí v Národním divadle jako sbormistr a dirigent, Lydie Havláková - soprán, koncertní zpěvačka, byla členkou Národního divadla v Praze, hostovala v Hudebním divadle v Karlíně... a Jan Flégl - tenor, koncertní pěvec, spolupracuje s dámským triem Harmonie.
 
25. 3. pondělí 19:30 hod., bar, vstupné zdarma
VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... 
Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?...přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny zde v Jáchymově.

29. 3. pátek 19:30 – 22:30 hod. Radium Palace – hala, vstupné zdarma
TANEČNÍ VEČER S VARIETNÍM VYSTOUPENÍM
K poslechu a tanci hraje „One Man Sax“ Jan Zumr. Ve dvou varietních tanečních vstupech se představí taneční skupina MIRÁKL ze Sokolova a Ostrova, která opět získala v polských Mikolajkách titul mistrů světa. Zlatou medaili dokázaly tanečnice vybojovat v konkurenci 24 států, řekla jejich vedoucí a choreografka skupiny Andrea Burešová.


Procházky

21. 3. čtvrtek, sraz ve 14:30 hod. před lázeňským centrem Agricola, cena bez dopravy 60 Kč
PROCHÁZKA JÁCHYMOVEM PĚŠKY od Agricoly, kolem hotelu Běhounek, směr nahoru města /založení města, historie a jiné zajímavosti/

28. 3. čtvrtek, sraz ve 14:30 hod. před lázeňským centrem Agricola, cena bez dopravy 60 Kč
PROCHÁZKA LÁZEŇSKOU ČÁSTÍ S VÝKLADEM HISTORIE /založení lázní, historie Radium Paláce/

Na všechny jízdy lázeňským pendlbusem je nutné si předem zakoupit jízdenky na recepcích. Lázeňské vycházky jsou zpoplatněny, každá 60 Kč, platba u programových specialistek na každém LH, nebo u pana průvodce. Jízdné za hromadnou dopravu se hradí u řidiče. Podrobné informace najdete na nástěnkách.


Vyhlídkové jízdy Krušnohořím
Vyhlídkové vozy jsou přistavené u hotelu Astoria. Provozní doba od pondělí do soboty, jízdy ve 13, 15, 17 a 19 hod. a v neděli v 11, 13, 15, 17 a 19 hod. Cena za jízdu 240 Kč. Platba u personálu na místě. Rezervace u programových specialistek nebo přímo na místě. ZMĚNA VYHRAZENA, VŠE DLE POČASÍ.

BĚHOUNEK
4. 3. pondělí, 19:30 hod., sál Běhounek, vstupné 60 Kč
PŘEDNÁŠKA S PROMÍTÁNÍM                                                        
Co vše Jáchymov dal světu. V této netradičně pojaté předvánoční přednášce z jáchymovské historie se posluchač dozví, že Jáchymov nebyly pouze minerály, stříbro, uran, tolary. V Jáchymově vznikly i významné vynálezy jako mihadla, dokonce vynález největší, "motum perpetum". I v současnosti Jáchymov zanechává ve světě významnou stopu, např. na sopce Etně. Přenáší Ing. Jaroslav Ochec.

7. 3. čtvrtek 15:30 hod., zimní zahrada, vstup volný
JAZZOVÉ KLAVÍRNÍ ODPOLEDNE NA ZIMNÍ ZAHRADĚ
Na klavír hraje J. Henry  Volf, který  je jazzový pianista  poučený dvojím absolvováním Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze v hlavních oborech - piano a skladba. Je zkušeným sidemanem v nahrávacích studiích a členem nejrůznějších povětšinou jazzových souborů.  Hraje jako sólista, doprovází a je  pohotovým improvizátor.   Spolupracuje s nejrůznějšími orchestry od komorních obsazení až po symfonické,  většinou v projektech fůze hudby vážné a jazzové.

11. 3. pondělí 19:30 hod., sál, vstup volný            
PŘEDNÁŠKA JAK NA PREVENCI CIVILIZAČNÍCH CHOROB
Jak omezit dopad chemických léků na lidský organismus. Na programu jsou i ochutnávky a zajímavý chemický pokus. Přednáší Ing. Klára Fialová.

12. 3. úterý 19:30 hod., sál, vstupné 150 Kč
S HARMONIKOU KOLEM SVĚTA
Světové melodie a hity české dechovky hraje
DUO HARMONIKA - Josef a Renáta Pospíšilovi z Plzně známí mj. z TV Šlágr.
 

21. 3. čtvrtek 15:30 hod., zimní zahrada, vstup volný
KLAVÍRNÍ ODPOLEDNE S VIOLOU NA ZIMNÍ ZAHRADĚ
Na klavír hraje IVETA MADARASOVÁ – hře na klavír se začala učit ve čtyřech letech na ZUŠ Antonína Dvořáka v K. Varech u Ludmily Kněžkové. Kromě řady veřejných vystoupení v rámci výměnných koncertů účinkovala v Rakousku a v Dánsku, též pořídila nahrávky pro Českou televizi a Český rozhlas a spolupracovala se Západočeským symfonickým orchestrem.
Na violu hraje Mgr. Eva Mokrá dipl.um.  V roce 1994 byla přijata na Konzervatoř v Teplicích. Zde studovala hru na violu pod vedením prof. doc. Vadima N. Skicina. Hře na housle a violu se věnuje už od svých šesti let. V současné době se věnuje pedagogické činnosti. Její repertoár zahrnuje hudbu od baroka až do období 21. století.


25. 3. pondělí 19:30 hod., sál, vstupné 60 Kč
POUTAVÉ VYPRÁVĚNÍ O TOSKÁNSKU
Přednáší cestovatel p. Jaromír Novák

26. 3. úterý 19:30 hod., sál, vstupné 180 Kč
PLETKY PANÍ OPERETKY
Zábava s noblesou, hudba s puncem kvality - to je svět operety. Přijďte se zaposlouchat do nestárnoucích melodií nejen z vídeňské operety. Představí se  Radka Sehnoutková soprán, je sólistkou opery divadla J. K. Tyla v Plzni. Zde ztvárnila více než tři desítky operních a operetních rolí, z nichž k nejvýraznějším patřily Karolína v opeře B. Smetany Dvě vdovy, Adina v Donizzetiho Nápoji lásky, Terinka ve Dvořákově Jakobínovi, či Miss Mary Lloyd v operetě E. Kálána aj. Daniel Matoušek - tenor, Daniel Matoušek - tenor Jako sólista začal zpívat pro skladatele M. Boka a v roce 2012 „debutoval“ jako operní sólista na koncertu Věry Páchové v Církvicích, která mu byla učitelkou v jeho začátcích. V červnu 2013 zpíval své první studentské představení v Janáčkových Příhodách Lišky Bystroušky roli Komár/Rechtor s Universitou Britské Kolumbie, jako jediný Čech v obsazení.  Klavírní doprovod Táňa Vaněčková - Absolvovala plzeňskou konzervatoř, obor hra na klavír

CURIE

5. 3. úterý, 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč
ČESKÉ I SVĚTOVÉ HITY 60 - 90 léta
„zpíváme česky“ Zazní písně od Hany Hegerové, Marty Kubišové, Věry Špinarové, Marie Rottrové, Yvonne Přenosilové, Hany Zagorové, Waldemara Matušky, Olympic… a mnoho dalších. V podání Soňa Hrubá. Hudební doprovod Josef Škulavík.

13. 3. středa 19:30 hod., salónek Curie – 3. pat., vstupné zdarma
PRVNÍ POMOC snadno a rychle.
Česká přednáška o akutních stavech při nehodách atd. Přednášející: Jiří Borek – záchranář.

19. 3. úterý 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč
KATEŘINA A JEJÍ RECITÁL
Koncert zpěvačky Kateřiny Bodlákové s doprovodem pianisty J. Henry Volfa je poskládaný ze známých světových skladeb. Stylově vychází z blues a akustického popu s přídechem jazzu. Zpěvačka je veřejnosti známa díky účinkování v pořadech Miroslava Donutila. Pro svou okružní cestu po Karlovarském kraji si ji vybral v roce 2006 pan prezident Václav Klaus. V roce 2005 dostala zlatou desku za vítězství v soutěži Radiožurnálu Českého rozhlasu „Zlatá česká dvanáctka 2005“ s písní „Hořím“ autora Petra Gardnera.

28. 3. čtvrtek 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč
COUNTRY LEGENDS
Sehraná skupina z Karlových Varů hraje pro milovníky country písní.

KULTURNÍ DŮM JÁCHYMOV

4. 3. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč
KERAMICKÝ KURZ
Kurz je určen všem, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hliněnou hmotou. Pod Vašima rukama se změní Nic v Něco, co Vám přinese potěšení a někdy i zaslouženou pýchu nad vším tím úspěchem... V ceně je odborné vedení keramického mistra Michala Špory z Karlových Varů, materiál, zapůjčení prac. pomůcek, destiček a výpal hotových výrobků. (první den – tvoření, dalších 6 dní schnutí výrobků, 7 den vypalování v peci, za další 2 dny budou hotové výrobky přivezeny k vyzvednutí). Přihlášky u programových specialistek nutné do pátku 1. 3. Minimální počet účastníků 3.

11. 3. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč
KURZ MALOVÁNÍ KRASLIC
Přijďte se příjemně naladit.  Naučíte se malovat kraslice jednoduchou technikou rozehřátými voskovkami.  Pracovní pomůcky i materiál jsou zahrnuty v ceně. Odborné vedení Marie Kordaničová. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 8. 3. Minimální počet účastníků 3.

25. 3. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč
VÝTVARNÝ KURZ MALOVÁNÍ „OHNĚM“ NA DŘEVO
Seznámíme vás s technikou pyrografie - vypálené kresby do dřeva, vytvoříte si zajímavý doplněk do domácnosti, který bude zároveň jedinečným uměleckým kouskem. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 22. 3. Minimální počet účastníků 3.


VOLNÝ ČAS V LÁZNÍCH

NOVĚ SNĚŽNICE!
Každý pátek od 16:15 hod., sraz ve 13:35 hod. u LC Agricola odjezd ve 13:42 hod. na Boží Dar.
cena 300,-Kč (doprava+ půjčovné+ lektorné ). Bližší informace u programových specialistek, ve SPA Info Praha. 

COOL CLUB
Pro zájemce je zde připraven ping-pong, stolní fotbálek a šipky. Otevírací hodiny 8:00 – 20:00 hod. Bližší informace o provozu a možné rezervaci získáte v recepci hotelu Curie.

Vstupenky na jednotlivé akce se prodávají u programových specialistek, ve SPA Info Praha nebo 30 min. před začátkem představení.


ZÁKLADNÍ - MODRÉ ČLENSTVÍ
10% sleva na všechny akce Programového centra SPA Info.

STŘÍBRNÉ ČLENSTVÍ
20% sleva na všechny akce Programového centra SPA Info.

ZLATÉ ČLENSTVÍ
30% sleva na všechny akce Programového centra SPA Info.

PLATINOVBÉ ČLENSTVÍ
50% sleva na všechny akce Programového centra SPA Info.


LÁZEŇSKÉ CENTRUM AGRICOLA
PILATES
Úterý od 16:15 hod., a čtvrtek od 16:00 hod., v tělocvičně
délka lekce 60 min., cena 80 Kč
Permanentka na 10 vstupů 600 Kč

NORDICWALKING
Úterý v 15:00 u LC Agricola. Cena lekce se zkušeným
instruktorem (včetně zapůjčení holí) je 50 Kč / osobu.

AQUAFITNESS
cena 1 lekce 100 Kč
Čtvrtek od 17:30 hod.,
Permanentka na 10 vstupů 800 Kč

Na veškeré sportovní aktivity je nutná rezervace předem na tel. 6444.

2. 3. sobota 19:30, vstupné 100 Kč, od 12 let
SPOLU TO DÁME
Komedie / Drama / Německo, 2017, 104 min
Po další divoké pařbě zaparkuje zbohatlický floutek a playboy Lenny svojí káru jen těsně vedle garáže, hned na dně napuštěného bazénu. A tátovi dojde trpělivost. Konec flákání, konec utrácení, konec toho být naprostý budižkničemu. Lenny se musí začít starat o patnáctiletého Davida s těžce nemocným srdcem, kterému podle lékařů zbývá pár měsíců života. David žije v sanatoriu a kromě operací toho vlastně moc nepoznal. V jeden moment se tak střetnou dva naprosto rozdílné světy, svět klubů, mejdanů, alkoholu a krásných holek se světem nemocnice, léků a operačních sálů. Hrají: Elyas M\'Barek, Philip Schwarz, Nadine Wrietz, Uwe Preuss, Lisa Bitter, Jürgen Tonkel, Sebastian Gerold…

6. 3. středa 19:30, vstupné 100 Kč, od 12 let
ŠPINDL
Komedie / Česko, 2017, 98 min
Když na hory, tak do Špindlu. Právě do zasněženého Špindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu v celovečerní zimní komedii Špindl. Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Objeví se ten pravý v zimním sněhu? Jisté je, že potkají další účastníky a zábavné postavy a během týdenního pobytu pak všechny zavalí lavina milostných i životních lapálií. Hrají: Anna Polívková, Anita Krausová, Kateřina Klausová, Jitka Sedláčková, Oldřich Navrátil, David Gránský, Karel Zima, Martin Siničák, Jan Révai…

9. 3. sobota 17:00, vstupné 60 Kč
PŘÍBĚH KOČEK
Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Čína, 2018, 90 min
Kocour Marvin se svým synem Samem to vyhráli. Žijí si na vysoké noze pohodlného domova, na svět koukají z výšky mrakodrapu a vůbec nic jim nechybí. Říká se, že kočky mají devět životů, a tihle kocouři využívají jenom ten první, spokojený a bez problémů. Znáte ale děti, chtějí poznat svět, něco zažít a malý kocourek by se navíc strašně rád podíval do pověstného ráje koček. Sestaví si vlastní létací stroj a vyráží na dobrodružství, o kterém se bude jednou vyprávět a točit filmy…

9. 3. sobota 19:30, vstupné 100 Kč, od 15 let
ZLÝ ČASY V EL ROYALE
Mysteriózní / Thriller / USA, 2018, 142 min
Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. Hrají: Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson, Jon Hamm, Chris Hemsworth, Cailee Spaeny, Lewis Pullman, Nick Offerman, Xavier Dolan…


13. 3. středa 19:30, vstupné 100 Kč, od 12 let
KVARTETO
Komedie / Česko, 2018, 90 min
Hráli jste někdy v kapele? Je to jako druhá rodina, s jejímiž příslušníky prahnete po štěstí a prožíváte nečekaná dobrodružství. Stejně jako usedá rodina zas a znovu u jednoho stolu, scházejí se členové kvarteta tzv. soudobé hudby vždy u dalšího koncertu. Poněkud nesourodá čtveřice v čele se solidně vyhlížejícím, avšak lehce sucharským Robertem (Lukáš Melník), jeho partnerkou atraktivní a rozháranou cellistkou Simonou (Barbora Poláková), extrovertním vtipálkem Tomášem (Jaroslav Plesl) a znalcem historie s přezdívkou Funés (Zdeněk Julina) spolu zažívá na cestě za svou nejsvobodnější skladbou řadu humorných situací, ale i nedorozumění. Čas tráví i v legendární hospodě Ponorka v historickém centru svého rodného města, kam chodí také odvázaná „Batrflaj" (Pavlína Štorková) a „dvorní" psychoterapeutka kvarteta Sylva (Lenka Krobotová).

16. 3. sobota 19:30, vstupné 100 Kč, od 12 let
BACKSTAGE
Taneční / Romantický / Hudební / Slovensko / Česko, 2018, 90 min
Dynamická lovestory plná tance a hudby. Život Mary a Buddyho se točí kolem jejich lásky, mají hlavně sami sebe navzájem a žijí romanticky v odstaveném přívěsu. Navíc je spojuje vášeň k tanci. Ve svém malém městě skoro na konci světa dali dokupy taneční skupinu, streetdance jim všem přináší přátelství, volnost a taky sny. Oba stejně jako ostatní členové skupiny sní o tom, že jednoho dne budou nejen zamilovaní, ale i slavní a bohatí… Hrají: Mária Bartalos, Tony Porucha, Ondrej Hraška, Kryštof Hádek, Ivana Chýlková, Judit Bárdos, Roman Luknár, Jan Maxián, Ben Cristovao, Tereza Gübelová, Ondrej Antálek, Igor Rattaj…

20. 3. středa 19:30, vstupné 100 Kč
JOHNNY ENGLISH ZNOVU SE ZASAHUJE
Akční / Dobrodružný / Komedie / Velká Británie / Francie / USA, 2018, 88 min
Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit…
Hrají: Rowan Atkinson, Olga Kurylenko, Emma Thompson, Ben Miller, Jake Lacy…

23. 3. sobota 19:30, vstupné 100 Kč, od 12 let
BOHEMIAN RHAPSODY
Životopisný / Drama / Hudební / Velká Británie / USA, 2018, 134 min
Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985.
Hrají: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazzello, Aidan Gillen, Allen Leech, Tom Hollander, Mike Myers, Jess Radomska, Aaron McCusker, Ace Bhatti…

27. 3. středa 19:30, vstupné 100 Kč, od 15 let
USMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ
Drama / Komedie / Česko, 2018, 92 min
Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Na válečné stezce s chlastem potkává Josef třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu a svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko… Hrají: David Švehlík, Jaroslav Dušek, Ondřej Malý, Ivan Franěk, Marika Šoposká, Simona Babčáková, Jiří Maryško, Jaroslav Ples…

30. 3. sobota 17:00, vstupné 60 Kč
PŘÍŠERKY Z VESMÍRU
Animovaný / Komedie / Rodinný / Německo / Lucembursko / Dánsko, 2018, 90 min
Planetu Zemi čeká invaze animované kosmické legrace. Pokud jste si mysleli, že ve vesmíru je život, měli jste samozřejmě pravdu. Na dohled modré planety krouží obrovský mezihvězdný křižník plný mimozemšťanů všemožných tvarů, velikostí a se zcela nahodilým počtem očí, uší nebo rukou. Tři ufonští kamarádi si na něm naladí vysílání teleshoppingu a okamžitě se zamilují do speciální, bezkonkurenčně nejlepší masážní matrace za tu nejlepší cenu. Je báječná a musejí ji mít. Rozhodnou se, že si ji pořídí a potají se k nám vydají v létajícím talíři. Jsou to ale ťulpasové, dělají blbosti a místo hladkého přistání ztroskotají…

30. 3. sobota 19:30, vstupné 100 Kč
HOVORY S TGM
Drama / Historický / Česko, 2018, 80 min
Toho dne na podzim roku 1928 jsou dva symboly československé demokracie na vrcholu, stejně jako celé Československo. Kniha, která vznikala celý rok a která má národu představit jeho prezidenta, je hotová. Karel Čapek vyhledá v zahradě zámku v Topolčiankách Masaryka. Chce mu nabídnout část honoráře za knihu jejich hovorů, která vzniká k 10. výročí mladé Československé republiky. Prezident ale není v dobrém rozmaru, jeho dcera mu totiž zakázala knihu vydat. Toto setkání nebude snadné. Čapek sice spěchá, celou situaci nemůže ale nechat bez odezvy a nechává se zatáhnout do vzrušené debaty…
Hrají: Martin Huba, Jan Budař.

 

Novinky
EXPO 2020 Dubaj

Společná prezentace „Českých lázní a lázeňských...

Volební sněm SLM ČR

SNĚM SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST ČESKÉ...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.