www.jedemedolazni.cz :: Květnové kulturní akce v Jáchymově (27.05.2019 - 16:02)

Květnové kulturní akce v Jáchymově

Aktuality

OTEVÍRÁNÍ MLÝNKŮ
JAROSLAV SVĚCENÝ (housle) A MICHAELA KÁČERKOVÁ (virginal)
PRAGUE RHYTM KINGS
COLLEGIUM VOCALLE JIŘÍHO ŠTRUNCE...aj

 

RADIUM PALACE

9. 5. čtvrtek 20:00 hod., Radium Palace – sál, vstupné 140 Kč
PO-PO TRIO  zpívá  SWING
Dámské vokální trio z Karlových Varů v obsazení Karolína Kučerová, Klára Svobodová, Miroslava Lendělová , doprovodí  brilantní klavírista Karel Šimandl. Trio reprezentovalo Karlovarský kraj na Světové výstavě EXPO 2015 v Miláně.  Vystupuje také na  české ambasádě v Berlíně.  Z programu: Hallo Dolly, Beatles, Hallelujah, Jaroslav Ježek – Bugatti step, Svítá, písničky ze starých českých filmů – Jen pro ten dnešní den, Hm hm aj.

13. 5. pondělí 19:30 hod., bar, vstupné zdarma
VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... 
Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?... přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny zde v Jáchymově.

23. 5. čtvrtek 20:00 hod. Radium Palace – sál, vstupné 450 Kč, v předprodeji 390 Kč
JAROSLAV SVĚCENÝ (housle) A MICHAELA KÁČERKOVÁ (virginal)
Špičkový koncert houslového virtuose Jaroslava Svěceného a české varhanice Michaely Káčerkové. J. Svěcený má na svém kontě více než čtyřicet jedna nahraných kompaktních disků světového houslového repertoáru. Po studiu na Pražské konzervatoři a AMU se stal nejen sólistou, ale také znalcem historických houslí. 9. 12. 2010 získal zlatou plaketu prezidenta republiky. M. Káčerková studovala hru na varhany na Pražské konzervatoři, na AMU a na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy v Lipsku. Během studia se zúčastnila mnoha mistrovských kurzů pod vedením významných pedagogů a získala ocenění na domácích i zahraničních interpretačních soutěžích. Jako sólistka vystoupila na koncertech v České republice, Německu, Rakousku, Itálii, Francii, Anglii, USA a Japonsku. Od roku 2014 působí jako umělecká ředitelka Mezinárodního hudebního festivalu J.F.C. Fischera Karlovy Vary.

27. 5. pondělí 19:30 hod., bar, vstupné zdarma
VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... 
Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?... přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny zde v Jáchymově.

29. 5. středa 14:00 hod. Radium Palace – bar, vstupné zdarma
Česká přednáška na téma „Historie Radium Palace a léčba v Jáchymově“, přednáší MUDr. Radovan Kamenec.

30. 5. čtvrtek 20:00 hod., Radium Palace - sál, vstupné 140 Kč
PRAGUE RHYTM KINGS
Mladý energický hot-jazzový orchestr zabývající se originální interpretací jazzové hudby 20. a 30. let min. století. Členové orchestru jsou absolventi Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Na programu jazz, swing, blues, charleston, foxtrot, black bottom a další.

BĚHOUNEK

2.5. čtvrtek, 19:30 hod., sál Běhounek, vstupné 150 Kč  
DOSTAVENÍČKO S VIOLOU A KLAVÍREM
Úžasné představení v podání vynikajících umělkyň Mgr. IVETY MADARASOVÉ (klavír) – hře na klavír se začala učit ve čtyřech letech na ZUŠ Antonína Dvořáka v K. Varech u Ludmily Kněžkové a  Mgr. Evy Mokré dipl.um. (viola)  - hře na housle a violu se věnuje už od svých šesti let. V současné době se věnuje pedagogické činnosti. Repertoár zahrnuje hudbu od baroka až do období 21. století. Na programu jsou skladby určené pro klavír a violu  např.  Ch. Gounod – Ave Maria pro violu a klavír, dále pak populární písně: CAN´T  HELP FALLING IN LOVE (E. PRESLEY) pro violu a klavír Panna a Netvor  pro sólový klavír (Petr Hapka)  a jiné.  Srdečně Vás zveme


6. 5. pondělí 19:30 hod., sál, vstup volný            
PŘEDNÁŠKA JAK NA PREVENCI CIVILIZAČNÍCH CHOROB
Jak omezit dopad chemických léků na lidský organismus. Na programu jsou i ochutnávky a zajímavý chemický pokus. Přednáší Ing. Klára Fialová.

7. 5. úterý  19:30 hod., sál, vstupné 140 Kč
COLLEGIUM VOCALLE JIŘÍHO ŠTRUNCE     
Výjimečný koncert ženského sboru COLLEGIUM VOCALLE JIŘÍHO ŠTRUNCE, které tvoří bývalé členky Karlovarského dívčího sboru. Tento ženský sbor je na české hudební scéně již od roku  2011/sbormistr Jiří Štrunc/, od r. 2015 pracuje pod vedením J. Štrucové. Během několika desetiletí se sbor účastnil mnohých pěveckých soutěží a přehlídek a je známý u nás i v zahraničí.

13. 5. pondělí, 19:30 hod., sál Běhounek, vstupné 60 Kč
PŘEDNÁŠKA S PROMÍTÁNÍM  
Poutavá přednáška o stinné stránce Jáchymova zvané “ Jáchymovské peklo“. Vyprávění o koncentračních a pracovních táborech. V současnosti představují jáchymovské lágry symbol perzekuce a utrpení ve  dvacátém století.
V přednášce bude popsán důvod vzniku tzv. "jáchymovského gulagu" v podmínkách tehdejší mezinárodní situace.
Přednášející uvede komplexní pohled na lágry,  seznámí vás s místy, kde se v jáchymovské oblasti nacházely tábory, zmíní se i typech táborů a poměrech v nich, o chování tehdejší ostrahy, o útěcích a uvede další informace k této problematice z dostupných pramenů. Přenáší Ing. Jaroslav Ochec.

16. 5. čtvrtek 15:30 hod., zimní zahrada, vstup volný
JAZZOVÉ KLAVÍRNÍ ODPOLEDNE NA ZIMNÍ ZAHRADĚ
Na klavír hraje J. Henry.

22. 5. úterý 19:30 hod., sál, vstupné 180 Kč
OD VALČÍKU K ČARDÁŠI
Koncert v podání sopranistky Luisy Albrechtové, absolventky Karlovy Univerzity v Praze, AMU a  studijních programů zpěv pod vedením Rotrauda Hansmanna a hudebně dramatické herectví Didiera von Orlowsky  a skvělého  tenoristy Jakuba Turka.
Na programu skladby od G. Bizeta, W. A. Mozarta, F. Lehára a dalších.  S klavírním doprovodem  doc.Kataríny Bachmanové- profesorky Hamu Praha

30. 5. čtvrtek 15:30 hod., zimní zahrada, vstup volný
JAZZOVÉ KLAVÍRNÍ ODPOLEDNE NA ZIMNÍ ZAHRADĚ
Na klavír hraje J. Trakal.

 CURIE
1. 5. středa, 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 150 Kč
MÁJOVÝ GALAKONCERT
je pozdní večer, první máj, večerní máj, je lásky čas.....večer plný árií a písní o lásce....
(B. Smetana, A. Dvořák, Z. Fibich, O. Nedbal, R.Piskáček, A. L. Webber, B. Lane, F. Sartori, F. Lehár, J, Strauss)
Libuše Moravcová Myřátská – soprán. Doc. Katarína Bachmannová – klavír.

10. 5. pátek, 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč
Recitál nejen Salónní  hudby pro flétnu a klavír - Petr Pomkla & prof. Inna Aslamasová
J. S. Bach, S. Rachmaninov, G. F. Haendel, P. I. Čajkovský, J. Novák, G. Fauré, C. Booling . .

14. 5. úterý 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč
EVA HENYCHOVÁ
Folkový recitál. Eva Henychová je nejen zpěvačkou, kytaristkou, skladatelkou i textařkou v jedné osobě, ale především charismatickou osobností, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života.

28. 5. úterý, 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč
ČESKÉ I SVĚTOVÉ HITY 60 - 90 léta
„zpíváme česky“ Zazní písně od Hany Hegerové, Marty Kubišové, Věry Špinarové, Marie Rottrové, Yvonne Přenosilové, Hany Zagorové, Waldemara Matušky, Olympic… a mnoho dalších. V podání Soňa Hrubá. Hudební doprovod Josef Škulavík.

KULTURNÍ DŮM Jáchymov

6. 5. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč
KURZ MALOVÁNÍ KRASLIC
Přijďte se příjemně naladit.  Naučíte se malovat kraslice jednoduchou technikou rozehřátými voskovkami.  Pracovní pomůcky i materiál jsou zahrnuty v ceně. Odborné vedení Marie Kordaničová. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 3. 5. Minimální počet účastníků 3.

13. 5. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč
KERAMICKÝ KURZ
Kurz je určen všem, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hliněnou hmotou. Pod Vašima rukama se změní Nic v Něco, co Vám přinese potěšení a někdy i zaslouženou pýchu nad vším tím úspěchem ... V ceně je odborné vedení keramického mistra Michala Špory z Karlových Varů, materiál, zapůjčení prac. pomůcek, destiček a výpal hotových výrobků. (první den – tvoření, dalších 6 dní schnutí výrobků, 7 den vypalování v peci, za další 2 dny budou hotové výrobky přivezeny k vyzvednutí). Přihlášky u programových specialistek nutné do pátku 10. 5. Minimální počet účastníků 3.

17. 5. pátek 19:30 hod., Kulturní dům Jáchymov, vstupné 90 Kč
ROCKER A DVĚ STARÉ DÁMY
Divadelní scéna při DK Ostrov představuje divadelní komedii. V luxusním penzionu pro důchodce se sejde nesourodá společnost – stárnoucí diblík Agnes, mrzutá pesimistka Zita, mladičký rocker Robert a přepečlivá ošetřovatelka Kamila. Přidáme-li detektivní zápletku a pořádnou dávku inteligentního humoru, máme tu konverzační komedii o stavbě mostů mezi generacemi, kde si přijdou na své diváci všech věkových skupin
Režie: Jan Mareš.

20. 5. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro - salonek, vstupné 200 Kč
VÝTVARNÝ KURZ MALOVÁNÍ „OHNĚM“ NA DŘEVO
Seznámíme vás s technikou pyrografie - vypálené kresby do dřeva, vytvoříte si zajímavý doplněk do domácnosti, který bude zároveň jedinečným uměleckým kouskem. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 17. 5. Minimální počet účastníků 3.


 VYCHÁZKY

2. 5. čtvrtek, sraz ve 13:00 hod. autobusová zastávka směr Boží Dar, cena bez dopravy 60 Kč
BOŽÍ DAR – PROCHÁZKA NEJVÝŠE POLOŽENÝM MĚSTEČKEM V KRUŠNÝCH HORÁCH (1028 M)
Odjezd linkovým busem od zastávky s průvodcem. Příjezd na Boží Dar, pěšky po centru města, historie, zajímavosti. Návrat v 17:13 hod. linkovým autobusem podle informací průvodce.

6. 5. pondělí, sraz ve 14:30 hod. před láz. centrem Agricola, cena bez dopravy 60 Kč
DÍVČÍ SKOK
Pouze pěší vycházka směr Panorama a po odbočce na lesní cestě směr altánek na Dívčím skoku.

10. 5. pátek, sraz ve 14:00 hod. před láz. centrem Agricola, cena bez dopravy 60 Kč
PĚŠÍ PROCHÁZKA STEZKOU DO HORNÍHO ŽĎÁRU A MOŽNOST PROHLÍDKY PIVOVARU RUDOHOR /ochutnávka piva Rudohor, zpět linkovým busem, náročnější trasa 5 km/

13. 5. pondělí, sraz v 15:25 autobusová zastávka směr Boží Dar, cena bez dopravy 60 Kč
CÍSAŘSKÁ ALEJ
Odjezd linkovým autobusem v 15:29 hod. Výstup u kostela sv. Jáchyma, pak pokračování pěší vycházky na Císařskou alej.

16. 5. čtvrtek, sraz ve 14:30 hod. před lázeňským centrem Agricola, cena bez dopravy 60 Kč
PROCHÁZKA LÁZEŇSKOU ČÁSTÍ S VÝKLADEM HISTORIE /založení lázní, historie Radium Paláce/

17. 5. pátek, sraz ve 14:30 hod. před lázeňským centrem Agricola, cena bez dopravy 60 Kč
PROCHÁZKA  MĚSTEM JÁCHYMOV /založení města, historie  a jiné zajímavosti/

20. 5. pondělí, sraz 14:30 hod. u Agricoly, cena bez dopravy 60 Kč
VYCHÁZKA NA POPOV k památným stromům
Odjezd lázeňským pendlbusem ve 14:30 hod. od Agricoly, výstup na Popově, pak pěšky k památným stromům a Popovskému kříži, pak zpět pěšky do lázní nebo pendlbusem v 16:55 hod.


23. 5. čtvrtek, sraz ve 14:30 hod. před lázeňským centrem Agricola, cena bez dopravy 60 Kč
PROCHÁZKA LÁZEŇSKOU ČÁSTÍ S VÝKLADEM HISTORIE /založení lázní, historie Radium Paláce/

24. 5. pátek, sraz ve 14:10 hod. autobusová zastávka směr Boží Dar, cena dopravy 60 Kč
PO STOPÁCH HRADU FREUDENSTEIN /linkovým busem na Abertamskou zastávku, pak zpět dolů směr Nové Město, možnost občerstvení, pak pěšky kolem Šlikovy věže směr lázně/


27. 5. pondělí, sraz ve 14:30 hod. před lázeňským centrem Agricola, cena bez dopravy 60 Kč
PROCHÁZKA PO SEVERINOVĚ STEZCE
Promenádní cesta Mlýnským údolím v délce tří kilometrů nesla německý název Roseggerweg. Předlohou tohoto označení byl známý C. K. spisovatel. Vedla z Jáchymova až do Ostrova. Český název, tedy Severinova stezka, odvozujeme dle prvního ředitele Radium Palace Severina. Promenáda prochází Mlýnským údolím a můžeme zde nalézt pozůstatky po důlní činnosti a mlýnech, které neodmyslitelně patřily k tomuto údolí. Od konce Jáchymova bychom napočítali k Ostrovu celkem 11 mlýnů.

30. 5. čtvrtek, sraz ve 13:00 hod. autobusová zastávka směr Boží Dar, cena bez dopravy 60 Kč
BOŽÍ DAR – PROCHÁZKA NEJVÝŠE POLOŽENÝM MĚSTEČKEM V KRUŠNÝCH HORÁCH (1028 M)
Odjezd linkovým busem od zastávky s průvodcem. Příjezd na Boží Dar, pěšky po centru města, historie, zajímavosti. Návrat v 17:13 hod. linkovým autobusem podle informací průvodce.

Na všechny jízdy lázeňským pendlbusem je nutné si předem zakoupit jízdenky na recepcích. Lázeňské vycházky jsou zpoplatněny, každá 60 Kč, platba u programových specialistek na každém LH, nebo u pana průvodce. Jízdné za hromadnou dopravu se hradí u řidiče. Podrobné informace najdete na nástěnkách.

 


VOLNÝ ČAS V LÁZNÍCH

LÁZEŇSKÉ SPORTOVIŠTĚ
Navštivte naše lázeňské sportoviště, kde si můžete zahrát minigolf, kuželky nebo petangue. Kde? Pod hotelem Radium Palace. V případě nepříznivého počasí (déšť) je sportoviště zavřené.  Otevírací doba - od pondělí do pátku od 13:00 – 18:00 hod. a sobota, neděle od 9:00 – 18:00 hod.

 

ZÁJEZDOVÝ LIST – KVĚTEN  2019, CZ

4. 5. sobota 12:00 – 18:00 hod., jízdné 380 Kč + vstupné 150 + 80 Kč
ZÁMEK BEČOV prohlídka I. okruhu Relikviář sv. Maura a II. okruhu Zámecké interiéry  + volný čas

5. 5. neděle 11:00 – 19:00 hod., jízdné 500 Kč
PLZEŇ pěší prohlídka města, Pivovarské muzeum + volný čas

7. 5. úterý 12:50 – 18:00 hod., jízdné 270 Kč + vstupné 80 Kč
KARLOVY VARY + MUZEUM MATTONI prohlídka města, kolonády, k muzeu cca 400 m pěšky do vršku + volný čas

11. 5. sobota 12:50 – 18:00 hod., jízdné 440 Kč + vstupné 40 Kč
FRANTIŠKOVY LÁZNĚ + STATEK BERNARD prohlídka lázeňského města, muzeum tradičních řemesel + volný čas

12. 5. neděle 12:50 – 18:00 hod., jízdné 240 Kč + vstupné 150 Kč
HORNÍ HRAD prohlídka hradu, Arboreta, středověký život na Horním hradě + volný čas

14. 5. úterý 12:50 – 18:00 hod., jízdné 340 Kč + vstupné 130 Kč
LOKET prohlídka hradu a historického centra  + volný čas

18. 5. sobota 12:50 – 18:00 hod., jízdné 380 Kč + vstupné 120 Kč
ZÁMEK CHYŠE prohlídka zámeckých interiérů Metternichů + zámek Valeč

19. 5. neděle 12:30 – 19:00 hod., jízdné 440 Kč
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ + NAUČNÁ STEZKA KLADSKÁ prohlídka lázeňského města, pěší procházka přes kladské rašeliny + volný čas

21. 5. úterý 12:50 – 18:00 hod., jízdné 360 Kč
ANNABERG prohlídka saského města. Návštěva kostela  sv. Anny. Nákupy v nákupním centru Erzgebirge.

25. 5. sobota 12:50 – 18:00 hod., jízdné 360 Kč + vstupné 60 Kč
KRUŠNÉ HORY – OKRUŽNÍ JÍZDA  Boží Dar, Klínovec, Měděnec, Kovářská + Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím + volný čas

26. 5. neděle 7:30 – 19:00 hod., jízdné 850 Kč
PRAHA pěší prohlídka hlavního města + volný čas

28. 5. úterý 12:50 – 18:00 hod., jízdné 360 Kč + vstupné 80 Kč
CHLUM SV. MÁŘÍ památka patří řádu Křížovníků, poutní kostel, kaple, křížová cesta + návštěva Pivovarské restaurace v Kynšperku

V případě neúčasti klienta na zájezdě se peněžní částka nevrací. Minimální počet účastníků 12. Vstupné do hradů, zámků a muzeí se platí až na místě. Na zájezdy je nutné mít s sebou průkaz totožnosti nebo cestovní pas. ZMĚNA VYHRAZENA.

 

 

Soubory ke stažení

JAROSLAV SVĚCENÝ (housle) A MICHAELA KÁČERKOVÁ (virginal) 1 336 kB stáhnout
Zahájení 113. Lázeňské sezóny 2 565 kB stáhnout
Včera, dnes a zítra 1 335 kB stáhnout
Otevírání mlýnků 166 kB stáhnout
Novinky
Studijní květnová cesta po českých lázeňských místech 2019

Tak jako již několik desítek uplynulých let, tak i pro...

Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.