www.jedemedolazni.cz :: Květnové kulturní akce v Třeboni (27.05.2019 - 15:29)

Květnové kulturní akce v Třeboni

Aktuality

Divadlo J.K.Tyla - Na Štaci, Madame Rubinstein, Když teče do bot...
Koncert Chantal Poullain
Na hudební vlně...Pavlína Senic a Felix Slováček...aj

 

Na Štaci

Divadlo J. K. Tyla
16. května v 19.30


Divadelní hra spolku Kajetán „Na štaci“ z pera Eriky Suchanové bude mít již pátou reprízu. Všechna dosavadní představení byla velmi úspěšná a diváci se s Kajetány dobře pobavili. V květnu můžete opět pomyslně nahlédnout do divadelního zákulisí, zjistit, co se děje v šatnách herců, podívat se na zkoušku, zúčastnit se konkurzu na roli mladšího milovníka, ale hlavně se zasmát.
Hrají: Helena Herrmannová, Hana Cepáková, Dana Motyčková, Erika Suchanová, Petra Žilková, Jitka a Linda Havránkovy, Jaroslav Psík, Martin Ježek, Lukáš Rajnoch a Matěj Mikuláš Suchan.

Rezervace je možná do vyprodání vstupenek ve všední dny od 8.00 do 16.00 hodin na tel: 723 924 670.

Madame Rubinstein

Divadlo J. K. Tyla

19. května v 19.30

Divadlo v předplatném

 „Neexistují ošklivé ženy, pouze líné.“

Tragikomický příběh královny kosmetického impéria Heleny Rubinstein a její největší rivalky Elizabeth Arden. Sebestředná, ješitná a cynická, i tak by se dala popsat. Svou pílí a talentem pro obchod se vypracovala v jednu z nejbohatších žen světa. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame. Účinkují: Dana Syslová, Milena Steinmasslová, Jiří Hána. (více na www.adf.cz)

Když teče do bot

Divadlo J. K. Tyla

4. června v 19.30 hodin

Divadlo v předplatném

Večer příběhů o lidech, kterým teče do bot, závěrečná část volného čechovovského triptychu, které předcházely úspěšné inscenace „Tisíc a jedna vášeň“ a „Nějak se to zvrtlo“. Sedm dramatizací humoresek A. P. Čechova (Román s basou, Ta paměť, Rozmluva člověka se psem, V hotelu, Kýchnutí, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel), které doplňuje známější aktovka „Jubileum“. Účinkují: Lilian Malkina, Taťjana Medvecká, Jaromír Meduna, Lukáš Jurek. (více na www.divadloviola.cz)

Koncerty

Chantal Poullain

Divadlo J. K. Tyla

31. května v 19.30


Šansony Chantal Poullain - to je hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie.
Chantal Poullain zpívá svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Koncertem provází Chantal Poullain v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona. Vystoupí též -  Štěpán Markovič – saxofon, Ondřej Kabrna – klavír, Matěj Černý – kontrabas. Vstupenky v prodeji on-line na www.itrebon/chantal

Na hudební vlně… Pavlína Senić a Felix Slováček

Divadlo J. K. Tyla

3. června v 19.30

Přijďte si poslechnout tři skvělé sólisty… Na koncertě vystoupí operní pěvkyně s jižanskými kořeny Pavlína Senić, klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček st. A vynikající klavírista Slavek Grokhovskij. Večerem zazní nejen díla Antonína Dvořáka, ale i skladby současného slavného skladatele Ennia Moriconeho „Tenkrát na západě“.

Výstavy

50 let skautského oddílu Neptun

Městský úřad Třeboň

29. dubna – 31. srpna

Letos v červnu uplyne přesně 50 let, kdy se pod vedením pana Jaroslava Ciprýna uskutečnila první skautská schůzka oddílu Neptun. Fotografie z jeho bohaté činnosti budou k vidění na chodbách městského úřadu až do konce letních prázdnin.

Vzpomínka na starou Třeboň

Muzeum a galerie Třeboň

1.května – 2. července

 

Výstava v muzeu připomene nejznámějšího třeboňského fotografa Bronislava Kocipińskiho. Uspořádal ji Spolek přátel Třeboně společně se Státním oblastním archivem. Navštívit ji můžete denně od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00.

AnimaCZe po roce 89

7. 5. – 1. 9. 2019

Dům Štěpánka Netolického


Výstava AnimaCZe po roce 89, kterou připravil Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií, mapuje uplynulých třicet let české animace. Po zlomovém roce 1989 nastává v tuzemské kinematografii zcela nová éra. I animace pochopitelně zažívá složité období. Razantně se mění produkční i distribuční podmínky, ale objevují se i nové tvůrčí možnosti. A také úspěchy.

AnimaCZe po roce 89 je první výstavou, která uplynulé tři dekády podrobněji rekapituluje. Přináší zprávu o novodobých milnících naší animované tvorby, kterými se staly celovečerní filmy, úspěšné televizní seriály a především snímky krátké a studentské. Kromě komplexnější reflexe je cílem výstavy také relativizovat obecně rozšířenou představu o „konci zlaté éry“ či o tom, že česká animace za posledních třicet let žádných úspěchů nedosáhla.  www.dumstepankanetolickeho.cz, www.anifilm.cz, www.ajg.cz

 

Přednášky

Podzimní a zimní Laponsko

Dům Štěpánka Netolického

15. května v 18.30

Severské Laponsko je země obestřená mnoha tajemstvími a legendami. přesto nebo právě proto, je to země pro našince velmi přitažlivá. O laponské nátuře, severském aquavitu, o tajuplné krajině plné močálů, mokřadů a bažin, o laponském počasí, laponské národní hrdosti, nožích, hrníčcích a mnoha dalších zajímavostech země z konce Evropy vám bude vyprávět horský vůdce Pavel Klejna.

Věda pro veřejnost:

Potraviny, jejich složení a naše představy

Aula gymnázia

16. května v 17.00

Mikrobiologický ústav AV ČR, Centrum ALGATECH Vás ve spolupráci s Gymnáziem Třeboň zve na přednášku ing. Pavla Smetany, Ph.D., vedoucího Katedry potravinářských biotechnologií a kvality zemědělských produktů Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Přednáška se bude týkat složení a značení potravin a poradí posluchačům, jak se orientovat při jejich nákupu – na co se zaměřit, jak etiketám rozumět a jak se vyhnout zklamání při rozbalení zakoupených potravin.

Kapacita sálu je 135 osob, vstup zdarma.

Kontakt: Marie Pokorná, Mikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i., Centrum Algatech, pokorna@alga.cz , t.č. 602 590 339.

Trvalkové výsadby trochu jinak

Dům Štěpánka Netolického

21. května v 19.00

Městský úřad Třeboň, odbor životního prostředí Vás srdečně zve na přednášku Jana Nussbauera,  

zahradníka a perenáře z trvalkového zahradnictví Herba Grata Radonice (Dolní Bukovsko).

Jan Nussbauer nás seznámí s trvalkovými záhony v perspektivě současných problémů - nepravidelné srážky, dlouhá období sucha, ubývající hmyz, nedostatek času na údržbu. Jaká jsou řešení? Přednáška se bude zabývat několika typy trvalkových výsadeb, způsobem založení a následnou péčí o trvalky.

 

Ostatní akce

Anifilm

Celé město

7. – 12. května

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM si pro své návštěvníky a hosty opět připravil programy naplněné tou nejlepší animovanou tvorbou z celého světa. Připraven je i bohatý doprovodný program. Vše naleznete na www.anifilm.cz

Pouť v Břilicích

11. května

Sbor dobrovolných hasičů si vás dovoluje pozvat tradiční Břilickou pouť. Orientační program: 6.00  hodin - Budíček s hudbou Třeboňská 12, 11.00  hodin - průvod od ZŠ a kladení věnců k pomníku padlých, 12.00  hodin - Mše svatá u místní návesní kapličky 20.00  hodin - Pouťová zábava v pohostinství Břilicích, k tanci a poslechu hraje skupina EMINENCE z J. Hradce.

Těšíme se na Vaši návštěvu a děkujeme za Vaši podporu této akce.

Férová snídaně a Jarní budíček

Zámecký park

11. května  od 10.00

Hola, hola, jaro volá! Přijďte ho s námi přivítat v sobotu 11. května od 10 hodin do zámeckého parku. Společně posnídáme při Férové snídani, čímž se přidáme k více než stovce míst, kde se ve stejný den i čas sejdou tisíce lidí, aby vyjádřily svůj zájem o pěstitele, jejichž plodiny se dostávají na náš stůl. Těšit se můžete také na program akce pro děti Jarní budíček s Mildou Dubulíkem.

Tentokrát se se stromovým skřítkem Mildou Dubulíkem vypravíme na velkolepé putování s čápy. A proč zrovna s nimi? Každoročně k nám přece přilétají z velké dálky a tak nám určitě mají o čem vyprávět! A nebyl by to Milda Dubulík, aby si pro všechny zvídavé děti nepřipravil zábavné hry, tajuplné objevování a veselé vyrábění. Určitě se tedy máte na co těšit. V případě nepříznivého počasí do Domu přírody Třeboňska.

 

Autorské čtení – Nina Roubíková

Městská knihovna

16. května v 17.00

Městská knihovna Třeboň srdečně zve na autorské čtení třeboňské rodačky Niny Roubíkové (Vyhnalové). Kniha s názvem Díra byla pokřtěna během vyhlášení výsledků 9. ročníku literární soutěže Textík v Muzeu Jindřichohradecka. Autorka se narodila v Třeboni, žije v Jindřichově Hradci, pracuje ve školství. Soutěže Textík se účastní pravidelně, její literární i výtvarné práce byly vydány ve sborníku nakladatelství Epika Jindřichův Hradec. Kniha Díra obdržela zvláštní cenu nakladatele.

Třeboňská šlapka

Masarykovo náměstí

18. května v 10.00

Tradiční akce na zahájení cykloturistické sezony začíná v 9.30 registrací účastníků. Podrobné informace naleznete na s.

Noc kostelů

Kostel sv. Jiljí/Schwarzenberská hrobka

24. května 19.00 – 22.00

Již podruhé se Vám otevřou brány kaple Schwarzenberské hrobky v Domaníně a nedalekého hřbitovního kostelíka během celorepublikové NOCI KOSTELŮ - přijďte se ztišit a svíčkou uctít památku Schwarzenbergů. V závěru Vás čeká i koncertní překvapení. Zavítat můžete též do kostela sv. Jiljí a Panny Marie Královny, kde bude připraven celovečerní program.

Otevírání lázeňské sezony 2019

Celé město

25. května od 9.00 – 22.30

Již tradiční otevírání nové lázeňské sezony s bohatým kulturním programem rozproudí celé město. Hlavní program se uskuteční v lázeňském parku u Aurory. Podrobný program naleznete na str.

Autoveteráni na zámku

Zámecký areál

25. května 9.00 – 12.00

Velké zámecké nádvoří bude hostit již tradiční výstavu historických vozidel. Více na: www.vcctrebon.cz

Dny otevřených dveří

Botanický ústav AV ČR

23. - 25. května 9.00 – 18.00

 

V těchto dnech Vás budeme zdarma provázet naší malou botanickou zahradou, zájemci mohou shlédnout také jinak veřejnosti nepřístupné pěstební prostory. Dobu prohlídky lze individuálně domluvit, pro neobjednané zájemce začíná prohlídka vždy v celou lichou hodinu.

Pro děti a studenty je připraven zábavně vzdělávací program, tentokráte nazvaný „Sbírka rostlin pod zemí“. Kolegové ze Sbírky autotrofních organismů mají nachystaný naučný program s názvem „Řasy a my“, kde Vás seznámí s využíváním řas člověkem. Akce je určena pro děti i širokou veřejnost.

Více informací zde: http://www.butbn.cas.cz/sbirkavk/?p=915

 

Dětský den s Klubem Mája

Zámecký park

31. května v 17.00

 

Klub Mája Třeboň bude pořádat ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Třeboň  v zámeckém parku Dětský den. Pro děti budou v zámeckém parku připraveny již tradiční soutěže a malé odměny.

 

Dětský den v Břilicích

Areál fotbalového hřiště

  1. 1.     června od 14.00   

Sbor dobrovolných hasičů  Břilice z.s. a Městská sportovní Třeboň p.o. připravili pro děti odpoledne plné her a soutěží o ceny, občerstvení a další překvapení.          

Akce byla podpořena a naše poděkování patří sponzorům:

K+K Břilice s.r.o., AGRA Servis s.r.o., ERGO CZ s.r.o., Autoškola David s.r.o., Autoškola Ille s.r.o., Jan Mikuláštík, Penzion Dvorce u Třeboně, Penzion u města Třeboně, Ing. Jaroslav Hajna, Pavel Hošna, Mgr. Petr Michal, Město Třeboň.

 

 

 

 

 

 

Soubory ke stažení

Květnový kulturní program 491 kB stáhnout
Novinky
Studijní květnová cesta po českých lázeňských místech 2019

Tak jako již několik desítek uplynulých let, tak i pro...

MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.