www.jedemedolazni.cz :: Lednové akce v Jáchymově (24.01.2019 - 13:51)

Lednové akce v Jáchymově

Aktuality

Hledá se Yetti
NOVOROČNÍ KONCERT - RICCIO QUARTET
SLAVNOSTNÍ OPERNÍ KONCERT U PŘÍLEŽITOSTI RUSKÝCH VÁNOC
REPREZENTAČNÍ PLES LÉČEBNÝCH LÁZNÍ JÁCHYMOV
VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... aj

 

RADIUM PALACE

1. 1. 2019 úterý ve 20:00 hod. Radium Palace – sál, vstupné zdarma

NOVOROČNÍ KONCERT - RICCIO QUARTET

Komorní soubor Riccio Quartet vznikl v roce 2013 z hráčů Karlovarského symfonického orchestru. Koncert klasické hudby v podání mladých nadaných absolventů Pražské a Teplické konzervatoře,

Radka Ondráčková – hoboj, Alina Hlavatá – housle, Martin Forman – viola a Martin Ondráček – violoncello. Na programu: W. A. Mozart, B. Britten, J. Fiala a vlastní úpravy známých melodií, tanců různých národů, ragtimů a filmové hudby.

7. 1. 2019 pondělí ve 20:00 hod. Radium Palace – sál, vstupné 180 Kč

SLAVNOSTNÍ OPERNÍ KONCERT U PŘÍLEŽITOSTI RUSKÝCH VÁNOC 

Koncert vynikající  operní pěvkyně (mezzosopranistky) Elišky Weissové, hostuje v Národním divadle v Praze, v ND v Bratislavě, v Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, v Theatro Reggio di Torino v Itálii a dalších. Doprovodí jí charismatický tenor Juraj Nociar, studoval v rodné Banské Bystrici, poté přestoupil na Konzervatoř Bratislava, účastník mnoha Mezinárodních soutěží a kurzů, sólista Slezského divadla v Opavě, je stálým hostem mnoha českých i zahraničních scén. Klavírní doprovod Martin Marek. Na programu skladby od G. Verdiho, G. Bizeta, A. Dvořáka, E. Kalmána nebo   J. Strausse a další.

12. 1. sobota 20:00 hod. Radium Palace

REPREZENTAČNÍ PLES LÉČEBNÝCH LÁZNÍ JÁCHYMOV

14. 1. pondělí 19:30 hod., bar, vstupné zdarma

VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... 

Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?... přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny zde v Jáchymově.

 

17. 1. čtvrtek 20:00 – 21:30 hod., Radium Palace - bar, vstupné 50 Kč

RUSKÝ VEČER

Světové a známé melodie a evergreeny na harmoniku zahraje a zazpívá  Nikolai Dorogovcev, moderace Nina Procházková. Program konferován pouze v ruském jazyce.

 

21. 1. pondělí 19:30 hod., Radium Palace - bar, vstup volný            

PŘEDNÁŠKA JAK NA PREVENCI CIVILIZAČNÍCH CHOROB

V přednášce se dozvíte informace o doplňkovém programu lázní, jak můžete omezit dopad chemických léků a chybné životosprávy na lidský organismus. Můžete se také těšit na odhalení důvodů a následků překyselení organismu a jak pomoci lidskému tělu při chronických zánětech. Na programu jsou i ochutnávky doplňků Aloe Vera, zajímavý chemický pokus a slosování účastníků o zajímavou a hlavně zdravou výhru. Přednášející: Ing. Klára Fialová. Jedná se o neprodejní akci informativního charakteru.

 

24. 1. čtvrtek 20:00 hod. Radium Palace – sál, vstupné 150 Kč

HUDEBNÍ KOKTEJL - OPERA, OPERETA, FILMOVÉ MELODIE, MUZIKÁLOVÉ PÍSNĚ A ŠANSONY

 Pestrobarevný program sestavený z evergreenů všech hudebních žánrů. Představí se mimořádně talentovaná česká sopranistka Jana Štěrbová, která svojí pěveckou technikou italského Bel canta kráčí ve šlépějích svého vzoru Emy Destinové. Zdrojem jejího umění je kromě atraktivního zevnějšku a bystrého intelektu, kvalitní hlas sametové barvy a procítěný projev. Klavírní doprovod Táňa Vaněčková - Absolvovala plzeňskou konzervatoř, obor hra na klavír. Od roku 1991 působí jako korepetitorka a členka orchestru, souboru, operety a muzikálu DJKT v Plzni. Věnuje se též koncertní činnosti. Vyučuje hru na klavír a keyboard. Je vyhledávanou korepetitorkou.

 

28. 1. pondělí 19:30 hod., bar, vstupné zdarma

VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... 

Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?... přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny zde v Jáchymově.

 

31. 1. čtvrtek 20:00 hod. Radium Palace – sál, vstupné 150 Kč

MUSICA DOLCE VITA                                                                                                                             

Soubor působí na české hudební scéně od roku 2005 amá na svém kontě stovky koncertů ve všech koutech naší vlasti, ale také v Německu, Polsku a Litvě. MUSICA DOLCE VITA se věnuje interpretaci hudby všech stylových období a prezentuje se širokou škálou tématických koncertů. Účinkující: Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna a Zbyňka Šolcová – harfa.

 

– klávesy, zpěv
BĚHOUNEK

1. 1. 2019 úterý, 15:30 hod., zimní zahrada, vstup volný
NOVOROČNÍ HARFA
Nový rok plný kouzelných tónů harfy a příjemného rozjímání navodí harfistka Kateřina Ševčíková.
Na koncertě zazní klasická hudba, pop, filmové balady, také irské, skotské a orientální melodie pro harfu.


CURIE


1. 1. 2019. úterý 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné zdarma

NOVOROČNÍ GALAKONCERT

Radka Sehnoutková - soprán, sólistka opery J. K. Tyla v Plzni. Vystudovala brněnské JAMU.K nejvýraznějším projektům patří nahrávka role Lišky Bystroušky, dále koncertní provedení opery Cosi fan tutte pod vedením Jiřího Bělohlávka atd. Klavírní doprovod Táňa Vaněčková. V programu uslyšíte známé písně z muzikálů, árie z oper a operet A.Dvořáka, J. Strausse, F. Lehára, E. Morricone, L. Bernsteina, B. Lane, A. L. Webbera a další.


6. 1. neděle 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 130 Kč
TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT
Koncert populárních melodií. Od „Bacha po Vlacha‘‘. V podání složení Vladislav Liněckij - housle, Iveta Madarasová  - klavír. 


8. 1. úterý 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné zdarma

TANEČNÍ VEČER

K poslechu a  tanci hraje Vladimír Prokop.


12. 1. sobota 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné zdarma

DIXIELAND MESSENGERS PRAHA
Původní improvizovaný americký dixieland. Tato hudba byla hraná v New Orleans, New Yorku a Chicagu, hlavně Luisem Armstrongem a dalšími orchestry. Každý hráč orchestru Dixieland Messengers Praha je sólistou a protože někteří členové orchestru spolu hrají několik let, což důležitě přispívá k stylové jednotě orchestru. Dixieland Messegers Praha byl založen v roce 1998 a od té doby vystupuje pravidelně v Jazz Clubu Reduta, Jazz Docku a mnoha jazzových festivalech  doma i v zahraničí v Německu, Rakousku, Dánsku.


15. 1. úterý, 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč

EDITH PIAF ŠANSONY

v podání Stanislavy Knejflové. Hudební doprovod Josef Škulavík

22. 1. úterý, 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč
HANA ROBINSON
Hana Robinson, původem rodačka z Brna, dnes známá zpěvačka a skladatelka, absolventka Berklee College of Music v Bostonu. Jako skladatelku a klavíristku si ji vybral Michal Horáček pro svoje album Ohrožený druh a sama již vydala několik alb. Koncert plný jazzové hudby, šansonu a pohody.

29. 1. úterý, 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč

COUNTRY VEČER
S country kapelu Bankrot. Těšíme se na Vás.

 

KULTURNÍ DŮM JÁCHYMOV

14. 1. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč

Keramický kurz

Kurz je určen všem, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hliněnou hmotou. Pod Vašima rukama se změní Nic v Něco, co Vám přinese potěšení a někdy i zaslouženou pýchu nad vším tím úspěchem ... V ceně je odborné vedení keramického mistra Michala Špory z Karlových Varů, materiál, zapůjčení prac. pomůcek, destiček a výpal hotových výrobků. (první den – tvoření, dalších 6 dní schnutí výrobků, 7 den vypalování v peci, za další 2 dny budou hotové výrobky přivezeny k vyzvednutí). Přihlášky u programových specialistek nutné do pátku 11. 1. Minimální počet účastníků 3.

 

21. 1. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč

KURZ MALOVÁNÍ KRASLIC
Přijďte se příjemně naladit.  Naučíte se malovat kraslice jednoduchou technikou rozehřátými voskovkami.  Pracovní pomůcky i materiál jsou zahrnuty v ceně. Odborné vedení Marie Kordaničová. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 18. 1. Minimální počet účastníků 3.


25. 1. pátek 19:30 hod., Kulturní dům Jáchymov, vstupné 190 Kč

BALET JUNIOR - TANEČNÍ CENTRUM PRAHA
Snění, Opus 13, New Begining, Carioca (fragment So in Love)

Délka 75min.

 

28. 1. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč

VÝTVARNÝ KURZ MALOVÁNÍ „OHNĚM“ NA DŘEVO

Seznámíme vás s technikou pyrografie - vypálené kresby do dřeva, vytvoříte si zajímavý doplněk do domácnosti, který bude zároveň jedinečným uměleckým kouskem. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 25. 1. Minimální počet účastníků 3.

Soubory ke stažení

Hledá se Yetti 478 kB stáhnout
Lednový kulturní program 61 kB stáhnout
Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST

Studijní květnová cesta po českých lázeňských místech 2019

Tak jako již několik desítek uplynulých let, tak i pro...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.