www.jedemedolazni.cz :: Lednové akce v Třeboni (24.01.2019 - 13:30)

Lednové akce v Třeboni

Aktuality

Radim Vizváry - Sólo
Abonentní setkání
Partička
Výstava Exlibris
Výstava Evy Volfové - Vystřiženo, vyšito
Přednášky - Najdorf, Srdce a stres
Ostatní - Mexická kuchyně
Plesová sezóna - Myslivecký ples v Břilicích a Branné, Hasičský bál, Ples Města Třeboně

 

Divadlo
Radim Vizváry - Sólo, Divadlo J. K. Tyla, 15. ledna v 19.30
Divadlo v předplatném
Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou. Radim Vizváry Vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.
Za své sólové vystoupení v inscenaci Sólo obdržel  Radim Vizváry Cenu Thálie 2016.
Více naleznete na www.mimeprague.cz

Abonentní setkání
Divadlo J. K. Tyla, 24. ledna v 19.00
Lednové vystoupení Martiny Kociánové a Petra Nárožného pod názvem „Večerní setkání“ bude věnováno mnoha tématům a kultura v nich jistě nebude chybět. Petr Nárožný v našem městě přebývá již několik desítek let a tak ho občané Třeboně mohou potkávat na kole, procházce či nákupu. Jistě dojde v rozhovoru i na témata, která občany tohoto města zajímají. Martinu Kociánovou známe nejen jako bývalou televizní moderátorku, znamenitou mezzosopranistku, průvodkyni mnoha rozhlasových pořadů, ale i erudovanou moderátorku již celé řady koncertů letního festivalu Třeboňská nocturna. Pořad, který bude mít svojí premiéru, ale zároveň i derniéru, mohou zhlédnout pouze občané Třeboně a Jihočeského kraje, a to na vystoupení obou umělců dne 24. ledna od 19. hod. V Divadle J. K. Tyla. Vstupenky lze obdržet v obvyklých předprodejích, jako např. v TIC Třeboň, v Lázních Aurora, Berta a Informačním středisku České Budějovice.

 

Partička
KKC Roháč
29. ledna v 17.30/20.00
Vysoká škola improvizace v nové ustálené sestavě! Richard Genzer, Michal Suchanek, Igor Chmela, Michal Novotný, Jakub Kohák a Marian Curko se vrací do Třeboně. Vše je improvizace, žádné představení se nikdy neopakuje. Vstupenky v hodnotě 480 Kč jsou k dispozici on-line v prodeji v síti Ticketstream, v Třeboni si je můžete vyzvednout v cestovní agentuře Invia v ulici Svobody 1109.

Výstavy

Exlibris
2. prosince  – 24. února
Až do 24. února můžete v Domě Štěpánka Netolického navštívit výstavu Exlibris. Drobná výstava představuje výběr z vítězných děl Mezinárodní soutěže exlibris FISAE v Praze. Světové soutěže, která se konala u příležitosti XXXVII. kongresu FISAE v Praze, se zúčastnilo 694 umělců ze 49 zemí. Porota tak dostala k posouzení celkem 1 591 exlibris. Výběr těch nejlepších z nich můžete vidět právě v Třeboni. Komentovaná prohlídka k výstavě se uskuteční 18. ledna v 17.00.

Eva Volfová
Vystřiženo, vyšito, Dům Štěpánka Netolického, do 3. března
Výstava představuje ilustrace Evy Volfové, která se ve své tvorbě věnuje převážně kombinovaným technikám, textilní koláži, kresbě a tištěné grafice. Navazuje na tradiční českou ilustraci, kterou však zpracovává ojedinělým způsobem – výšivkou, pro ni zcela charakteristickou. Klid a jemnost svých výtvarných prací rozvíjí hravým a invenčním přístupem, který vždy nabízí mnoho precizních detailů. Její ilustrace a knihy byly opětovně nominovány a také oceněny v soutěžích Nejkrásnější česká kniha či Zlatá stuha, jež se udělují nejlepším tvůrcům literatury pro děti a mládež.

Na nitě je tužka krátká!, Dům Štěpánka Netolického, 26. ledna ve 13.00
Tvůrčí dílna se uskuteční jako doprovodný program k výstavě Vystřiženo / vyšito Evy Volfové.
Není čára jako čára! Některá je čerchovaná, některá je vyšívaná… Jehlou doplň srst, hrst, chlup, lup či vlas. Textilně vyšívací dílna s Evou Volfovu pro malé i velké a vyšívání lačné, na které se blíže seznámíte s pestrými možnostmi textilní koláže kombinované s kreslením nití.

Přednášky
Najdorf - zaniklá ves jižního Třeboňska, Dům Štěpánka Netolického, 28. ledna 2019 v 19.00
Etnografická přednáška a beseda s Danielem Veithem o lesních řemeslech, těžbě rašeliny, košíkářství a o způsobu života na česko-rakouském pomezí.

Srdce a stres –věda pro veřejnost
Gymnázium Třeboň, 31. ledna v 17.00, Mikrobiologický ústav AV ČR, Centrum ALGATECH, ve spolupráci s Gymnáziem Třeboň Vás zve na přednášku MUDr. Lubomíra Berky, CSc. MUDr. Berka je známý český kardiolog, angiolog a diabetolog působící v Ordinaci pro choroby srdce, cév a krevního oběhu v Jindřichově Hradci. Kapacita sálu je 135 osob, vstup zdarma.
Kontakt: Marie Pokorná, Mikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i., Centrum Algatech, pokorna@alga.cz , t.č. 602 590 339.

Ostatní akce

MEXICKÁ KUCHYNĚ
Dům dětí a mládeže
19. ledna v 15.00 – pro dospělé
26. ledna v 9.00 – pro děti

Lákají vás nové chutě? Tacóóóós, burritos, nachos, quesadillas, olé! Dům dětí a mládeže vás zve na kurz vaření zaměřený na mexickou kuchyní, který povede rodilá Mexičanka Teresa Herrera Ruiz. Kapacita je omezena počtem 10 účastníků, cena pro dospělého je 150 Kč, pro děti 80 Kč (pro členy DDM) a 100 Kč pro ostatní. Přihlášky přijímáme do 12. ledna. Pro více informací nás kontaktujte na: brabcova@ddmjh.cz , tel: 606 600 188.

Burzu dětského oblečení, kočárků a sportovních potřeb
Školní jídelna Centrum, 26. ledna 9.00 – 16.00, Klub Mája Třeboň pořádá zimní burzu potřeb pro děti.
25. 1.2019 – 17:00 hodin – 19:00 hodin – příjem věcí
26. 1.2019 – 09:00 hodin – 16:00 hodin – prodej
27. 1.2019 – 09:00 hodin – 11:00 hodin – vrácení neprodaných věcí

Manipulační  poplatek  činí 2 Kč za 1 ks zboží v hodnotě do 499 Kč a 10 Kč za 1 ks zboží v hodnotě od 500 Kč. Upozorňujeme, že na burzu budeme přijímat věci pouze čisté a nepoškozené a maximálně 100 kusů na osobu.

Plesová sezóna

Myslivecký ples v Břilicích, Pohostinství Břilice, 11. ledna 2019 v 19.30
Již 63. tradiční myslivecký ples se uskuteční 11. ledna v Břilicích, k tanci a poslechu hraje Strouha Band, připravena bude bohatá zvěřinová tombola.

Myslivecký ples v Branné, Kulturní dům Branná, 12. ledna 2019 ve 20.00
Tradiční myslivecký Ples v Branné se koná 12. ledna 2019, zahraje kapela Second service band, vstupné 150 Kč, v ceně vstupného je i zvěřinová večeře, nebude chybět ani bohatá tombola.  Pořádá Myslivecký spolek Blato Branná.

Hasičský bál v Břilicích, Pohostinství Břilice, 25. ledna ve 20.00
Sbor dobrovolných hasičů si Vás dovoluje pozvat na tradiční Hasičský bál, který se bude konat v pátek 25. ledna od 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje skupina Face. Vstupné obvyklé. Připravena bude bohatá tombola.

Ples Města Třeboně, Společenský sál Lázní Aurora, 25. ledna ve 20.00
Městský ples pětilisté růže se opět odehraje ve Společenském sále Lázní Aurora. V pátek 25. ledna se tu od 20. hodiny bude tančit za doprovodu českobudějovické kapely Valda Band.  Předtančení tentokráte nebude klasické, ale z kategorie Modern dance. Mezi téměř sedmi tisíci tanečníky vybojoval juniorský tým United Movement z Veselí nad Lužnicí ocenění za čtvrtou nejlepší choreografii tanečního mistrovství světa ve španělském Sitges. Pro účastníky Městského plesu je připraven bohatý raut a tombola. Vstupenky za 280 Kč jsou v prodeji v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí.

 

 

Další fotografie

 

Soubory ke stažení

Kulturka v Třeboni 680 kB stáhnout
Novinky
EXPO 2020 Dubaj

Společná prezentace „Českých lázní a lázeňských...

Volební sněm SLM ČR

SNĚM SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST ČESKÉ...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.