www.jedemedolazni.cz :: Říjnové kulturní akce v Třeboni (17.10.2018 - 17:41)

Říjnové kulturní akce v Třeboni

Aktuality

Komedie Postel pro Anděla
Výlov Rožmberka
Nezmaři
Katapult
Zimní Třeboňská nokturna
Fantom divadla
Listopadání s Mildou Dubulíkem
Jak je důležité býti (s) Filipem
Pohádková Třeboň
Vyvěste fangle aneb Semaforské retro

 

POZVÁNKY

Roman Veverka a jeho Modrý cimbál zahraje 3. října od 19:30 ve Společenském sále Lázní Aurora.

Divadelní spolek Kajetán zve diváky 4. října od 19:30 hodin do Divadla J.K.Tyla na reprízu úspěšné komedie Michaely Doleželové a Janky Ryšánek Schmiedtové Vzpoura nevěst.

Kapela Gangstaska z Milevska přijede do Tunelu music baru rozbalit svůj rock-punk obohacený dechovou sekcí. Předkapelou jim budou Leslie z Českých Budějovic, ti přivezou dobrou náladu v podání zajímavých kytarových rifů a osobitého melodického dívčího zpěvu. Koncert začíná 6. října ve 21.00 hodin.

Do Lázní Aurora se můžete 10. října v 19:30 vypravit na recitál Ireny Budweiserové a Jakuba Racka.

Ve čtvrtek 11.října od 19:30 hodin v Divadle J.K.Tyla uvede Divadelní spolek Kajetán benefiční představení komedie Jaroslava Koloděje Postel pro anděla. Celý výtěžek bude věnován Hospicové péči sv. Kleofáše.

Na 12. a 13. října je naplánován letošní Výlov Rožmberka. V rámci této akce se na Státním zámku Třeboň uskuteční netradiční prohlídky, na Masarykově náměstí bude podzimní  trh.

Skupina Nezmaři slaví letos 40. narozeniny. Za doprovodu Sdružení symfoniků Symfonického orchestru Českého rozhlasu budou koncertovat 12. října od 19:00. V Divadle J.K.Tyla. 

Narozeninová turné jede také rocková legenda - kapela Katapult. A právě v rámci této koncertní šňůry dorazí „Kaťáci“ v sobotu 13. října 2018 i do sportovní haly v Třeboni! Koncert začíná v 19:00.

Zimní Třeboňská nocturna - to je série šesti koncertů v třeboňském Divadle J. K. Tyla v období od října do března. Prvním z nich bude tentokrát slavnostní koncert k 100. výročí založení Československé republiky v podání Smetanova tria. Zahraje 18. října od 19:00 ve složení Jan Páleníček - violoncello, Jitka Čechová - klavír, Radim Kresta - housle.

Fantom divadla - netradiční kostýmovanou prohlídku historického divadla J. K. Tyla můžete zažít 19. října. Na výběr jsou časy 17, 19, či 21 hodin

Listopadání s Mildou Dubulíkem - to je setkání pro všechny zvídavé a šikovné děti. 20. října od 13:00 hodin se v Domě přírody a krajiny můžete se skřítkem Mildou Dubulíkem vypravit na dobrodružnou stezku po stopách zvířátek. Kromě jiného zjistíte, jak se připravují na zimu.

Jak je důležité býti (s) Filipem - představení v podání divadelní společnosti Indigo. Ryze britská studie žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterým dobrovolně a s úsměvem podléháme. Divadlo J. K. Tyla, 23. října od 19:30.

Pohádková Třeboň - festival pohádek pro děti v Loutkovém divadle poběží od 27. října do 11. listopadu. Připraveno je celkem 8 představení. 

Vyvěste fangle aneb Semaforské retro - 27. října od 19:30. Krásné vzpomínání na slavnou dobu semaforskou čeká diváky v Divadle J. K. Tyla. Pohodový večer s bývalým šéfem opery Jihočeského divadla Miloslavem Veselým, jeho synem Ondřejem, Martinem Hruškou a Ivankou Šimánkovou.

Další přednáškou z cyklu Krajina a lidé je tentokrát povídání se zahradní architektkou Janou Kolkovou na téma Jak naplánovat zahradu. Přijďte se 29. října od 19:00 inspirovat do Domu Štěpánka Netolického! Zahradní a krajinná architektka Jana Kolková ukáže, na co všechno je třeba myslet, aby zahrada dobře fungovala, a doloží to příklady ze své bohaté praxe.

V prostorách kupeckého krámu v Domě Štěpánka Netolického představuje akademický sochař Ivan Kolman Sklo trochu jinak. Výstava je k vidění do 28. října.

 

Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST

Více novinek
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce. Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145
Instalace mobilní aplikace

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.