www.jedemedolazni.cz :: Únorové akce v Jáchymově (19.02.2019 - 15:28)

Únorové akce v Jáchymově

Aktuality

Operetní galavečer
Večer s bylinkářkou
Valentýnská karlovarská dechová pětka
Blue Romantic cimbál...aj
Program kina

 

RADIUM PALACE

7. 2. čtvrtek 20:00 hod., Radium Palace - sál, vstupné 180 Kč

OPERETNÍ GALAVEČER

V podání vynikajících umělců, Jozef Brindzák - tenor, narodil se na Slovensku v Košicích,kde vystudoval Konzervatoř v hudebních oborech klarinet a zpěv. V roce 2008 absolvoval zpěv na HAMU v Praze u profesora René Tučka. V roce 2003 se stal absolutním vítězem Mezinárodní pěvecké soutěže I. Godina ve Vrablích a v roce 2004 finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka, kde v roce 2007 získal cenu Společnosti Josefa Hercla za nejlepší interpretační výkon v oboru duchovní hudby . Od roku 2001 hostuje jako sólista ve Státním Divadle Košice, v Jihočeském Divadle Budějovice, Divadle F.X.Šaldy Liberec, Státní Opeře Praha, Divadle J.Myrona Ostrava. Libuše Moravcová Myřátská – soprán, V  roce 2005 absolvovala konzervatoř v Českých Budějovicích, dále pokračovala ve studiu zpěvu na AMU v Praze. Svou profesionální pěveckou dráhu zahájila v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.Je častým hostem v Pražském divadle Hybernia, Účinkovala na výročním koncertu k poctě Jarmily Novotné ve Státní opeře v Praze. Klavíristka - Katarína Bachmannová, po studiích působila od roku 1972 jako korepetitorka opery Státního divadla Košice. Od roku 1986 působila v opeře Národního divadla v Praze. V roce 1995-1998 se stala hlavní korepetitorkou Státní opery Praha. Od roku 1990 působí na pražské HAMU na katedře klavírní spolupráce, kde byla v roce 2002 jmenována docentkou. Je klavírní partnerkou tenoristy Štefana Margity.Na koncertních pódiích a významných festivalech v Evropě a Japonsku spolupracovala s Gabrielou Beňačkovou, Petrem Mikulášem, Andou-Louisou Bogzou, Alžbětou Poláčkovou, Eliškou Weissovou, Jiřím Brücklerem, i s mladou generaci sólistů na mezinárodních pěveckých soutěžích v Toulousse, Sofii, Helsinkách, Oslo, Vídni, Praze, Bratislavě, Karlových Varech, kde několikrát obdržela cenu za mimořádný klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka.

11. 2. pondělí 19:30 hod., bar, vstupné zdarma

VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... 

Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?... přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny zde v Jáchymově.

14. 2. čtvrtek 20:00 – 21:30 hod. Radium Palace – sál, vstupné 140 Kč

VALENTÝNSKÁ KARLOVARSKÁ DECHOVÁ PĚTKA
Koncert oblíbených melodií, šlágrů a hitů z české a německé dechovky pod vedením kapelníka Miroslava  Bauky.  Přijďte si zanotovat známé lidové písně. 

 25. 2. pondělí 19:30 hod., bar, vstupné zdarma

VEČER S BYLINKÁŘKOU – PŘEDNÁŠKA FORMOU BESEDY... 

Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?… přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny zde v Jáchymově.

28. 2. čtvrtek 20:00 hod. Radium Palace – sál, vstupné 140 Kč

BLUE ROMANTIC CIMBÁL

Světové balady a lidové písně zahraje na cimbál zpěvák a cimbalista Roman Veverka.

Roman Veverka představuje cimbál jako osobitě hraný a snímaný nástroj v široké plejádě písní od lidových přes historické až po balady a hity populární hudby. Díky zvonivému zvuku originálního nástroje uslyšíte v naprosto jedinečné a nezaměnitelné podobě nejen známé i neznámé lidové písně, ale především písně velkých světových jmen jako jsou U2, Pink Floyd, Sting, Beatles, Elton John a mnoha dalších i v neposlední řadě také tvorby vlastní. Lidové zní moderně a moderní lidově.

 
BĚHOUNEK

21. 2. čtvrtek 15:30 hod., zimní zahrada, vstup volný
KLAVÍRNÍ JAZZOVÉ ODPOLEDNE

Na klavír hraje Igor Kotov známé skladby Billa Evanse.

21. 2. čtvrtek, 19:30 hod., Běhounek sál, vstupné 100 Kč

KLAVÍRNÍ RECITÁL RENATY POSPÍŠILOVÉ MLADŠÍ
Zcela výjimečný klavírní recitál talentované patnáctileté klavíristky Renaty Pospíšilové. Po boku svých rodičů Renaty a Josefa Pospíšilových účinkovala v několika televizních pořadech jako zpěvačka a harmonikářka. Na koncertě zazní známé a populární evergreeny se špetkou klasické hudby. Srdečně Vás zveme!

22. 2. pátek 19:00 hod., zimní zahrada, vstup volný 

HUDBA PRO PÁTEČNÍ VEČER  

Taneční melodie Vám zahrají k poslechu i k tanci skupina Sunny and Tony.

24. 2. neděle 14:00 hod., zimní zahrada, vstup volný 

TANEČNÍ ODPOLEDNE

Nejen k tanci, ale i k poslechu zahraje DUO ROMA.

26. 2. úterý, 19:30 hod., sál Běhounek, vstupné 180 Kč

KONCERT NEJSLAVNĚJŠÍCH OPERETNÍCH A MUZIKÁLOVÝCH SKLADEB

Věra Likérová – soprán, vystudovala na Pražské konzervatoři u prof. A. Denygrové, od roku 2006 u prof. Y. Škvárové zpěv.
Od roku 2011 úzce spolupracuje se světovou operní pěvkyní Sylvií Sass.

2008 - laureátka Mezinárodní pěvecké soutěže ve Žďáru nad Sázavou a 2. cena na Mezinárodní pěvecké soutěži „Ad honorem Mozart“.  V roce 2009 - 1. cena na Mezinárodní pěvecké soutěži „Ad honore Mozart“, laureátka  Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Působila od 2007 - Státní Opera Praha (Rigoletto - G. Verdi, Kouzelná flétna - W. A. Mozart, Don Quichotte - J. Massenet), divadlo J. K. Tyla v Plzni (Suor Angelica - G. Puccini, Její pastorkyňa - L. Janáček, Dvě vdovy - B. Smetana, Kouzelná flétna - W. A. Mozart)

Klavírní doprovod - Vítězslav Podrazil.

28. 2. čtvrtek 15:30 hod., zimní zahrada, vstup volný            

KONCERT - HARFA

Odpoledne Vám zpříjemní harfistka Katarína Ševčíková.

CURIE

5. 2. úterý, 19:30 hod.,kavárna Curie,vstupné 60 Kč
ZAKARPATSKÁ UKRAJINA

Poeticky veselé i smutné vyprávění z putování po horách Zakarpatské Ukrajiny. Poslechněte si příběh party kamarádů, podbarvený ukrajinskou lidovou hudbou. Promítáním Vás provede Zdeněk Joska, recepční z hotelu Curie.

8. 2. pátek, 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč

SWING MELODY SEXTET
Swing Melody Sextet je profesionální orchestr zabývající se originální interpretací jazzové a swingové hudby 30. a 40. let minulého století. V repertoáru SMO se nalézají písně z repertoáru R. A. Dvorského, Karla Vlacha, Jaroslava Ježka či Oldřicha Nového. Krása, šarm a elegance interpretů – to vše lze nalézti u Swing Melody Sextet.

12. 2. úterý 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč
VE VÍRU FLAMENCA ANEB ŠPANĚLSKÉ POBLOUZNĚNÍ
Láska, vášeň, temperament v latinských rytmech Karolína Žmolíková – soprán, Ludmila Juránková – klavír. 

 19. 2. úterý 19:30 hod., kavárna Curie, vstupné 140 Kč

„ OD BACHA PO VLACHA‘‘. 
Koncert populárních melodií. Od „Bacha po Vlacha‘‘. V podání složení Vladislav Liněckij - housle, Iveta Madarasová  - klavír.


27. 2. středa 19:30 hod., salónek Curie – 3. pat., vstupné zdarma

PRVNÍ POMOC snadno a rychle.
Česká přednáška o akutních stavech při nehodách atd. Přednášející: Jiří Borek – záchranář.

KULTURNÍ DŮM JÁCHYMOV

4. 2. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč

Keramický kurz

Kurz je určen všem, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hliněnou hmotou. Pod Vašima rukama se změní Nic v Něco, co Vám přinese potěšení a někdy i zaslouženou pýchu nad vším tím úspěchem ... V ceně je odborné vedení keramického mistra Michala Špory z Karlových Varů, materiál, zapůjčení prac. pomůcek, destiček a výpal hotových výrobků. (první den – tvoření, dalších 6 dní schnutí výrobků, 7 den vypalování v peci, za další 2 dny budou hotové výrobky přivezeny k vyzvednutí). Přihlášky u programových specialistek nutné do pátku 1. 2. Minimální počet účastníků 3.

 11. 2. pondělí 15:00 hod., Kulturní dům, 1. patro – salonek, vstupné 200 Kč

KURZ MALOVÁNÍ KRASLIC
Přijďte se příjemně naladit.  Naučíte se malovat kraslice jednoduchou technikou rozehřátými voskovkami.  Pracovní pomůcky i materiál jsou zahrnuty v ceně. Odborné vedení Marie Kordaničová. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 8. 2. Minimální počet účastníků 3.

 25. 2. pondělí 15:00 hod., Curie, salonek, 3. patro, vstupné 200 Kč

VÝTVARNÝ KURZ MALOVÁNÍ „OHNĚM“ NA DŘEVO

Seznámíme vás s technikou pyrografie - vypálené kresby do dřeva, vytvoříte si zajímavý doplněk do domácnosti, který bude zároveň jedinečným uměleckým kouskem. Přihlášky nutné u programových specialistek do pátku 22. 2 Minimální počet účastníků 3.

 

 

Soubory ke stažení

1 062 kB stáhnout
Novinky
Studijní květnová cesta po českých lázeňských místech 2019

Tak jako již několik desítek uplynulých let, tak i pro...

EXPO 2020 Dubaj

Společná prezentace „Českých lázní a lázeňských...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.