www.jedemedolazni.cz :: BECHYNĚ (17.07.2019 - 21:03)

Region: Jižní Čechy, okres Jižní Čechy, okres Tábor Webové stránky: www.mestobechyne.cz
Přírodní léčivý zdroj Slatina Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Malebné jihočeské lázeňské městečko v údolí Lužnice je známé nejen pro svoje kvalitní lázně, které patří k nejstarším v České republice, ale proslavilo se i výrobou keramiky. Zachovalé historické jádro města se zámkem, synagogou, klášterem a dalšími památkami bylo v roce 1990 prohlášeno za městskou památkovou zónu.

HISTORIE

V místě sídliště ze starší doby bronzové a regionálního opevněného sídla Keltů vzniklo již v 9. století slovanské hradiště, které se v Kosmově kronice popisuje jako za jedno z nejdůležitějších správních center tehdejších Čech.

V roce 1268 zakoupil král Přemysl Otakar II. „pustou horu Bechyni“ a postavil zde kamenný hrad. Roku 1323 Jan Lucemburský nechává vyměřit město, povyšuje jej na královské a obdařuje privilegii. Později je město i panství prodáno rodu Šternberků a stává se městem poddanským. K největšímu rozmachu dochází za vlády Petra Voka z Rožmberka, který Bechyni získal v roce 1569. Petr Vok rovněž provedl rozsáhlou renesanční přestavbu bechyňského zámku.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Koloděje nad Lužnicí

 

Historická vesnice s barokním zámkem, původně gotická tvrz.

Přehrada Lipno

 

S rozlohou cca 4650 ha největší vodní plocha v ČR; často též symbolicky označovaná za české moře. Rozkládá se mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Želnava a nabízí skvělé podmínky pro rekreaci. V okolí přehrady je situováno mnoho hotelových komplexů, kempů a pláží. Nechybí ani půjčovny lodiček a šlapadel. Po přehradě pravidelně jezdí parník, nabízející vyhlídkové plavby. Děti určitě zaujme Králičí ostrov uprostřed přehrady, na kterém jsou vysazeni domácí králíci – děti je zde mohou krmit a případně si je i pohladit.

 

Fotografie

Další fotografie
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.