www.jedemedolazni.cz :: BLUDOV (17.07.2019 - 20:56)

Region: Jesenicko, okres Šumperk Webové stránky: www.bludov.cz
Přírodní léčivý zdroj Přírodní, slabě mineralizovaná, silně alkalická, hypotonická, s výrazným účinkem proti revmatismu. Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, dýchací ústrojí, ledvin, močových cest, obezita zejména dětská, ženská neplodnost, detoxikace
Jak se k nám dostanete

Lázně Bludov v předhůří Jeseníků nedaleko od města Šumperk poskytují od roku 1929 komplexní lázeňskou péči všem svým návštěvníkům. Přírodním léčivým zdrojem je termální minerální voda  pramenící přímo v lázních.

HISTORIE

Zdejší teplé prameny využívali Žerotínové, místní šlechtický rod, pro své soukromé potřeby, zejména pro koupele. Protože ale Žerotínové vlastnili i panství Velké Losiny, kde již lázně stály, neměli se k tomu, vybudovat lázeňské zařízení na svých pozemcích v Bludově. Po první světové válce proto pozemek s prameny odkoupil zdejší rodák Zdeněk Pospíšil, nechal zde provést vrty a získal horkou léčivou minerální vodu. Roku 1929 otevírá pro veřejnost „Radioaktivní a sirné lázně v Bludově“.

V následujících letech se lázně rozrůstají, rozšiřuje se vanové oddělení, bazén a inhalatorium, je postaven nový lázeňský dům, zakládají se odborná oddělení a vzniká také lázeňský park. V roce 1934 byl zahájen celoroční provoz. Lázně se specializovaly na léčbu močových cest a dětského pomočování a postupně přicházeli hosté s dalšími onemocněními, kterým místní léčba také uměla pomoci. V moderní době se zde také úspěšně léčí obezita dětí i dospělých.k Zdeněk Posp

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

INDIKACE

 

Lázně Bludov se specializují na léčbu následujících onemocnění:

  • onemocnění dýchacích cest – alergie, astma, záněty průdušek
  • onemocnění pohybového aparátu – bolesti hlavy, zad, svalů
  • onemocnění ledvin a močových cest
  • poruchy metabolismu
  • obezita a nadváha dětí i dospělých
  • ženská neplodnost
  • detoxikace

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

 

Lázně nabízejí svým klientům ubytování v Zahradním pavilonu, v Lesním pavilonu a v Lázeňské vilce. Všechny domy se nacházejí v areálu lázní, veškeré léčebné procedury jsou ale podávány v hlavní lázeňské budově. Lázně mají vlastní rehabilitační centrum vybavené moderní technikou a kvalifi kovaným personálem.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.