www.jedemedolazni.cz :: DUBÍ (25.03.2019 - 04:37)

Region: Severní Čechy, okres Teplice Webové stránky: www.mesto-dubi.cz
Přírodní léčivý zdroj Klimatické lázně Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, nervové soustavy
Jak se k nám dostanete

Dubí je menší lázeňské městečko v Krušných horách, které proslulo nejen svými klimatickými lázněmi, ale i výrobou skla a světoznámého porcelánu, zvaného cibulák. Dubí je zároveň nejseverněji položenou evropskou obcí s benátskou architekturou, kterou zde reprezentuje kostel Panny Marie.

HISTORIE

Počátky města Dubí sahají do konce 15. století, kdy fungovalo jako horní místo pro nocování horníků, těžících cín v blízkém okolí. Význam obce výrazně stoupl až v roce 1860 po přistěhování Antona Tschinkela, který zde vybudoval továrnu na siderolit a porcelán. Tschinkel se v Dubí později setkal s balneologem Josefem Loschnerem, který mu dal impuls k využití místních léčivých pramenů. Tschinkel nato vybudoval v Dubí vodoléčebný ústav Dr. Brechera a dnešní Tereziny lázně. Oficiálně je Dubí lázeňským městem od roku 1966. V místních lázních pobývalo mnoho významných osobností, např. Jan Neruda, Oldřich Nový, operní pěvec C. Schenk, malíř Vilém Riedel, skladatel Erwin Shulhoff, dirigent Václav Talich a mnozí další.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

České středohoří

 

V rámci České republiky zcela ojedinělé sopečné pohoří. Ze zdejší rovinaté krajiny vystupují vysoké kopce kuželovitých a kupovitých tvarů, lesy jsou řídké, prostoupené stepními trávníky. Díky vhodným přírodním podmínkám bylo České středohoří velmi brzy osídleno a kultivováno člověkem. Od poloviny 19. století se zde začalo rozvíjet ovocnářství a dosáhlo tak vysoké úrovně, že se dnes Českému středohoří často přezdívá zahrada Čech. Chráněná krajinná oblast.

INDIKACE

 

Příklady indikace stavů vhodných k lázeňské léčbě v Tereziných lázních v Dubí:

  • dětská mozková obrna
  • roztroušená skleróza
  • Parkinsonova choroba
  • nervosvalová onemocnění
  • bolestivé syndromy šlach, úponů a páteře
  • artrózy
  • zažívací obtíže
  • nemoci srdce, žaludku a střev
  • chudokrevnost
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.