www.jedemedolazni.cz :: DUBÍ (25.05.2019 - 09:22)

Region: Severní Čechy, okres Teplice Webové stránky: www.mesto-dubi.cz
Přírodní léčivý zdroj Klimatické lázně Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, nervové soustavy
Jak se k nám dostanete

Dubí je menší lázeňské městečko v Krušných horách, které proslulo nejen svými klimatickými lázněmi, ale i výrobou skla a světoznámého porcelánu, zvaného cibulák. Dubí je zároveň nejseverněji položenou evropskou obcí s benátskou architekturou, kterou zde reprezentuje kostel Panny Marie.

HISTORIE

Počátky města Dubí sahají do konce 15. století, kdy fungovalo jako horní místo pro nocování horníků, těžících cín v blízkém okolí. Význam obce výrazně stoupl až v roce 1860 po přistěhování Antona Tschinkela, který zde vybudoval továrnu na siderolit a porcelán. Tschinkel se v Dubí později setkal s balneologem Josefem Loschnerem, který mu dal impuls k využití místních léčivých pramenů. Tschinkel nato vybudoval v Dubí vodoléčebný ústav Dr. Brechera a dnešní Tereziny lázně. Oficiálně je Dubí lázeňským městem od roku 1966. V místních lázních pobývalo mnoho významných osobností, např. Jan Neruda, Oldřich Nový, operní pěvec C. Schenk, malíř Vilém Riedel, skladatel Erwin Shulhoff, dirigent Václav Talich a mnozí další.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Krušnohorská železnice Most-Dubí-Moldava

 

Severočeská železniční trať z Mostu přes Dubí do Moldavy v Krušných horách s napojením do sousedního Saska. Byla postavena ve 2. polovině 19. století a sloužila k exportu uhlí. Od roku 1998 kulturní památka.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 

Všechny léčebné programy jsou připravovány individuálně na základě vstupních lékařských prohlídek a kineziologického rozboru tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího léčebného efektu.

  • vodoléčba – koupele (uhličité, perličkové, vířivé, s přísadami), skotské střiky
  • masáže – klasické, refl exní, podvodní, horkými lávovými kameny, thajská, lymfodrenáž
  • fyzioterapie – rehabilitační cvičení na souši i v bazénu, mechanoterapie
  • fyzikální terapie – biolampa, ultrazvuk, přístrojová lymfodrenáž, diadynamické a interferenční proudy
  • termoterapie – parafínové, rašelinové a čokoládové zábaly, solux
  • ostatní procedury – oxygenoterapie, pitná léčba, plynové injekce, inhalace, magnetoterapie
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.