www.jedemedolazni.cz :: FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (25.05.2019 - 09:00)

Region: Západní Čechy, okres Cheb Webové stránky: www.mufrlazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Přírodní léčivá voda, slatina a plyn Hlavní indikace léčby gynekologická onemocnění včetně neplodnosti, nemoci srdce, krevního oběhu, pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Františkovy Lázně jsou jedním z pilířů tzv. Západočeského lázeňského trojúhelníku. Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Jejich poloha blízko německé hranice a nedaleko historického Chebu z nich dělá velmi atraktivní turistickou destinaci. Do dnešní doby si zachovaly ráz lázeňského města z přelomu 19. a 20. století, kdy bylo evropské lázeňství na svém vrcholu.

HISTORIE

Město Františkovy Lázně založil v roce 1793 císař František I. jako první slatinné lázně na světě. Z počátečních venkovských lázní s Františkovým pramenem, dřevěnou kolonádou a několika lázeňskými domy, se velice rychle staly jedny z nejvyhledávanějších lázní v Evropě.

Lázeňská vesnička byla postupně rozšiřována, založily se zde rozlehlé anglické parky a v roce 1865 ji císař František Josef I. povýšil na město. V období před 1. světovou válkou, v době největšího rozkvětu, dosahovaly Františkovy Lázně roční návštěvnosti až 20 000 pacientů a téměř 80 000 lázeňských turistů. V roce 1992 byly Františkovy Lázně vyhlášeny městskou památkovou rezervací.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 

Františkovy Lázně nabízejí široké spektrum klasických lázeňských i moderních rehabilitačních procedur.

  • léčivé vody – pitná kúra, uhličité koupele, irigace, inhalace
  • přírodní slatina – slatinné zábaly, slatinné koupele, slatinné tampony
  • přírodní léčivý plyn – suché plynové sedavé koupele, plynové injekce, gynekologické plynové koupele
  • masáže – klasické, skořicové, podvodní, lávovými kameny, čokoládové, antistresové, aroma masáže, masáž kozím mlékem s medem, zeštíhlující a zpevňující masáže, zónová reflexní masáž plosek nohou
  • lymfodrenáž – přístrojová, ruční (celé tělo, dolní a horní končetiny, proti bolesti hlavy)
  • ostatní procedury – akupunktura, baňkování, bicyklový trénink, individuální a skupinový léčebný tělocvik na souši i v bazénu, elektroléčba, parafínové obklady a zábaly, ultrazvuk, oxygenoterapie, magnetoterapie, solux

Muzeum řemesel na statku Bernard, Královské Poříčí

 

Interaktivní prohlídka, nahlížející do zemědělské expozice, kde se návštěvník dozví, jak se dříve zpracovávalo mléko, obilí a mouka, jak probíhala zabijačka apod. Chloubou expozice je také sbírka historických kočárů včetně panských barokních saní, umístěná ve stodole.

 

Květnové kulturní akce ve Františkových Lázních

Program divadla
226. ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY
MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ V ELEGANCI HISTORICKÝCH
VOZIDEL
NOC V...

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.