www.jedemedolazni.cz :: FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (17.07.2019 - 20:30)

Region: Západní Čechy, okres Cheb Webové stránky: www.mufrlazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Přírodní léčivá voda, slatina a plyn Hlavní indikace léčby gynekologická onemocnění včetně neplodnosti, nemoci srdce, krevního oběhu, pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Františkovy Lázně jsou jedním z pilířů tzv. Západočeského lázeňského trojúhelníku. Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Jejich poloha blízko německé hranice a nedaleko historického Chebu z nich dělá velmi atraktivní turistickou destinaci. Do dnešní doby si zachovaly ráz lázeňského města z přelomu 19. a 20. století, kdy bylo evropské lázeňství na svém vrcholu.

HISTORIE

Město Františkovy Lázně založil v roce 1793 císař František I. jako první slatinné lázně na světě. Z počátečních venkovských lázní s Františkovým pramenem, dřevěnou kolonádou a několika lázeňskými domy, se velice rychle staly jedny z nejvyhledávanějších lázní v Evropě.

Lázeňská vesnička byla postupně rozšiřována, založily se zde rozlehlé anglické parky a v roce 1865 ji císař František Josef I. povýšil na město. V období před 1. světovou válkou, v době největšího rozkvětu, dosahovaly Františkovy Lázně roční návštěvnosti až 20 000 pacientů a téměř 80 000 lázeňských turistů. V roce 1992 byly Františkovy Lázně vyhlášeny městskou památkovou rezervací.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

INDIKACE

 

Příklady indikace stavů vhodných k lázeňské léčbě ve Františkových Lázních:

  • onemocnění pohybového aparátu 
  • onemocnění srdce a cév
  • onemocnění gynekologická včetně neplodnosti
  • následná péče po onkologických onemocněních
  • lázeňská léčba zaměřená na prevenci civilizačních nemocí

Muzeum řemesel na statku Bernard, Královské Poříčí

 

Interaktivní prohlídka, nahlížející do zemědělské expozice, kde se návštěvník dozví, jak se dříve zpracovávalo mléko, obilí a mouka, jak probíhala zabijačka apod. Chloubou expozice je také sbírka historických kočárů včetně panských barokních saní, umístěná ve stodole.

 

Červencové a srpnové kulturní akce ve Františkových Lázních

ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA
JOHAN STRAUSS ORCHESTR
KONCERT ABSOLVENTŮ ZUŠ...aj

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.