www.jedemedolazni.cz :: HODONÍN (24.01.2019 - 13:25)

Region: Jižní a východní Morava, okres Hodonín Webové stránky: www.hodonin.eu
Přírodní léčivý zdroj Jodobromová solanka z lokálního zdroje Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, kardiovaskulárního systému
Jak se k nám dostanete

Hodonín, rodiště prvního Československého prezidenta, T.G. Masaryka, je významným lázeňským a zároveň vinařským městem na jižní Moravě s dobrou dostupností turisticky hojně navštěvovaných oblastí – Pohanska, Lednicko-valtického areálu a Pálavy. Samotné město leží v rovinaté krajině Slovácka s rozsáhlými vinicemi, poli a ovocnými sady. V okolí Hodonína se nachází bohatý zdroj velmi kvalitní a léčivé minerální vody z dob třetihorního moře, tzv. jodobromové solanky. Lázně Hodonín poskytují kvalitní péči založenou na více než třicetileté tradici a profesionalitě zdejších terapeutů v kombinaci s léčivými účinky jodobromové minerální vody. Specializují se na léčbu pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, Bechtěrevovu nemoc a onemocnění kardiovaskulárního systému.

Lázně Hodonín zůstávají věrné tradici českého lázeňství založené na vysoce odborné péči a individuálnímu přístupu ke svým klientům.

HISTORIE

V oblasti dnešního Hodonína, na pravém břehu řeky Moravy, stávala již v pozdní době kamenné první osada, což dokládají četné archeologické nálezy. Později se zdejší území stalo důležitou křižovatkou obchodních cest, např. slavné Jantarové stezky z Pobaltí do středního Podunají a Středomoří. Důležitý brod přes řeku Moravu střežil hrad postavený již za knížete Břetislava I. (1035–1055). V historických pramenech je Hodonín prokazatelně doložen z roku 1169, městská práva ale získal až za královny Konstancie Uherské v roce 1228. Hodonínsko je známo těžbou ropy a zemního plynu. V padesátých letech dvacátého století právě naftaři upozornili na skutečnost, že voda, kterou při těžbě ropy odčerpávají, obsahuje výrazné množství jodu (jodobromová solanka). Na základě dlouhodobých výzkumů byl prokázán významný léčebný efekt jodobromové solanky. V roce 1979 vznikla Lázeňská léčebna Hodonín.ho plynu. V pades

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

PAMÁTKY MĚSTA HODONÍNA

 
  • zámeček (1692); sídlo Masarykova muzea v Hodoníně
  • Dům umělců (1911–1913); sídlo Galerie výtvarného umění
  • kostel sv. Vavřince (1780–1786) na Masarykově náměstí
  • morový sloup (1716) na Masarykově náměstí
  • kaple sv. Kříže (1720)
  • pomník T. G. Masaryka na náměstí 17. listopadu
  • městská radnice na Masarykově náměstí
  • pomník generální stávky roku 1920 na křižovatce ulic Národní a Štefánikova
  • památník obětem fašismu na novém hřbitově
  • židovský hřbitov ze 17. století

Mlýn Starý Poddvorov

 

Technická památka, veřejnosti přístupný rekonstruovaný dřevěný sloupový mlýn německého typu z 19. století.

 

Lednový kulturní program v Hodoníně

NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ
NOVOROČNÍ KONCERT S PŘÍPITKEM
TANEČNÍ PLES
COUNTRY BÁL
MILOSTNÝ TROJÚHELNÍK
PLES MĚSTA...

více informací

Únorové akce v Hodoníně

1984 ANEB VELKÝ BRATR TĚ SLEDUJE!
ČERT A KÁČA
SOBULÁCI
KAMELOT A ROMAN HORKÝ...aj.

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.