www.jedemedolazni.cz :: HODONÍN (25.03.2019 - 04:16)

Region: Jižní a východní Morava, okres Hodonín Webové stránky: www.hodonin.eu
Přírodní léčivý zdroj Jodobromová solanka z lokálního zdroje Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, kardiovaskulárního systému
Jak se k nám dostanete

Hodonín, rodiště prvního Československého prezidenta, T.G. Masaryka, je významným lázeňským a zároveň vinařským městem na jižní Moravě s dobrou dostupností turisticky hojně navštěvovaných oblastí – Pohanska, Lednicko-valtického areálu a Pálavy. Samotné město leží v rovinaté krajině Slovácka s rozsáhlými vinicemi, poli a ovocnými sady. V okolí Hodonína se nachází bohatý zdroj velmi kvalitní a léčivé minerální vody z dob třetihorního moře, tzv. jodobromové solanky. Lázně Hodonín poskytují kvalitní péči založenou na více než třicetileté tradici a profesionalitě zdejších terapeutů v kombinaci s léčivými účinky jodobromové minerální vody. Specializují se na léčbu pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, Bechtěrevovu nemoc a onemocnění kardiovaskulárního systému.

Lázně Hodonín zůstávají věrné tradici českého lázeňství založené na vysoce odborné péči a individuálnímu přístupu ke svým klientům.

HISTORIE

V oblasti dnešního Hodonína, na pravém břehu řeky Moravy, stávala již v pozdní době kamenné první osada, což dokládají četné archeologické nálezy. Později se zdejší území stalo důležitou křižovatkou obchodních cest, např. slavné Jantarové stezky z Pobaltí do středního Podunají a Středomoří. Důležitý brod přes řeku Moravu střežil hrad postavený již za knížete Břetislava I. (1035–1055). V historických pramenech je Hodonín prokazatelně doložen z roku 1169, městská práva ale získal až za královny Konstancie Uherské v roce 1228. Hodonínsko je známo těžbou ropy a zemního plynu. V padesátých letech dvacátého století právě naftaři upozornili na skutečnost, že voda, kterou při těžbě ropy odčerpávají, obsahuje výrazné množství jodu (jodobromová solanka). Na základě dlouhodobých výzkumů byl prokázán významný léčebný efekt jodobromové solanky. V roce 1979 vznikla Lázeňská léčebna Hodonín.ho plynu. V pades

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 
  • Lázeňský fašaňk, únor, Hodonín – tradiční masopust „po lázeňsku“.
  • Pomlázka na Slovácku, duben, Hodonín – pravá moravská šlahačka, pomlázkové dílničky a nezapomenutelný pobyt.
  • Lázeňský kulturní koktejl, květen – každoroční zahájení lázeňské sezóny v Hodoníně.
  • Svatovavřinecké slavnosti, srpen, Hodonín – krojované hody.
  • Lázeňské vinobraní, září, Hodonín – prodej vína, jarmark lidových řemesel a tvořivostí, slovácký folklór, divadelní představení, lázeňské překvapení, pravá lázeňská bohyně vína.
  • Svátek vína, září, Hodonín – oslavy vína, krojovaný průvod, vystoupení folklorních souborů, ochutnávka vín s doprovodným programem a hody s lidovou zábavou.
  • Lázeňský advent, Hodonín, prosinec – mikulášská zábava s opravdovým čertem, andělem a nadílkou, vánoční seznamka, módní přehlídka pro štíhlé i baculky aneb „v čem nepotkáte Mikuláše“, adventní koncert, vánoční worskhop (vánoční jarmark na Slovácku), předvánoční a silvestrovské pobyty spojené s návštěvou vinného sklepa.

Čejkovice

 

Gotická templářská tvrz ze 13. století s původním, 650 m dlouhým sklepem s vinařským zařízením, vinným archivem a sklepní vinárnou. V zámku hotel a vinotéka, v obci domek T. G. Masaryka s expozicí.

 

Březnové kulturní akce v Hodoníně

HODONÍNSKÝ FAŠANK S RÁDIEM JIH
KYRGYSTÁN V ZEMI NOMÁDŮ A NEBESKÝCH HOR
KYTARA 4 STALETÍ
MDŽ VEČER S COUNTRIO
LISTOVÁNÍ – CO...

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.