www.jedemedolazni.cz :: Příležitosti v okolí (25.05.2019 - 08:56)

Příležitosti v okolí

zpět
Typ Hledej v názvu:

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Lázeňský fašaňk, únor, Hodonín – tradiční masopust „po lázeňsku“.
 • Pomlázka na Slovácku, duben, Hodonín – pravá moravská šlahačka, pomlázkové dílničky a nezapomenutelný pobyt.
 • Lázeňský kulturní koktejl, květen – každoroční zahájení lázeňské sezóny v Hodoníně.
 • Svatovavřinecké slavnosti, srpen, Hodonín – krojované hody.
 • Lázeňské vinobraní, září, Hodonín – prodej vína, jarmark lidových řemesel a tvořivostí, slovácký folklór, divadelní představení, lázeňské překvapení, pravá lázeňská bohyně vína.
 • Svátek vína, září, Hodonín – oslavy vína, krojovaný průvod, vystoupení folklorních souborů, ochutnávka vín s doprovodným programem a hody s lidovou zábavou.
 • Lázeňský advent, Hodonín, prosinec – mikulášská zábava s opravdovým čertem, andělem a nadílkou, vánoční seznamka, módní přehlídka pro štíhlé i baculky aneb „v čem nepotkáte Mikuláše“, adventní koncert, vánoční worskhop (vánoční jarmark na Slovácku), předvánoční a silvestrovské pobyty spojené s návštěvou vinného sklepa.

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

V Lázních Hodonín slouží pro sportovní vyžití fittness centrum, půjčovna jízdních kol a holí pro nordic walking, hřiště pro kroket, pétanque, squash aj. Ve městě je pak možné navštívit krytý plavecký bazén a letní koupaliště. V okolí Hodonína se nabízí hustá síť cyklistických tras včetně naučných vinařských cyklostezek.

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada na jihozápadním okraji města ve čtvrti Bažantnice, zajímavý mořský svět s obrovskými akvárii, pavilon opic a pavilon exotického ptactva, dětská ZOO, dětský koutek a hřiště, řada atrakcí.

Baťův kanál na řece Moravě

Historický plavební kanál, vyhlídkové plavby, výletní loď Konstancie kotvící v Přístavišti U Jezu v Hodoníně, turistické pobytové programy, pronájem plavidel, pravidelná lodní doprava. Zajímavá technická památka,

výklopník v Sudoměřicích z roku 1939 určený k překládání lignitového uhlí z železničních vagonů na lodě.

Mlýn Starý Poddvorov

Technická památka, veřejnosti přístupný rekonstruovaný dřevěný sloupový mlýn německého typu z 19. století.

Čejkovické Špidláky

Zajímavá přírodní lokalita, tři samostatné ostrůvky prudkých svahů o celkové rozloze 14 ha ve volné krajině mezi Čejčí a Čejkovicemi, vzácná stepní vegetace.

Čejkovice

Gotická templářská tvrz ze 13. století s původním, 650 m dlouhým sklepem s vinařským zařízením, vinným archivem a sklepní vinárnou. V zámku hotel a vinotéka, v obci domek T. G. Masaryka s expozicí.

Vinné sklepy Plže v Petrově

Ojedinělý komplex historických vinných sklepů s bohatými slováckými ornamenty. V roce 1983 Plže vyhlášeny vůbec první vesnickou památkovou rezervaci v České republice.

Národní kulturní památník Mikulčice – Valy hradiště

Z doby Velkomoravské říše, odkryté základy dvanácti svatyní, prohlídkový okruh pod širým nebem, archeologická expozice.

INDIKACE

V Lázních Hodonín se léčí především nemoci pohybového ústrojí a kardiovaskulárního systému. Příklad indikací:

 • funkční poruchy kloubů po zánětech
 • bolestivé stavy a degenerativní onemocnění kloubů a páteře
 • bolestivé vertebrogenní syndromy s přechodnými funkčními poruchami
 • poúrazové a pooperační stavy
 • stavy po kloubních náhradách
 • artrózy
 • projevy na svalech a šlachách po zánětlivých onemocněních, toxických nebo traumatických poškozeních s opakovanými funkčními poruchami
 • Bechtěrevova nemoc
 • onemocnění tepen končetin aterosklerotického, zánětlivého nebo jiného původu s následným nedostačujícím prokrvením

LÉČEBNÉ PROCEDURY

Každému pacientu v Lázních Hodonín je k dispozici specializovaný lékař pro pravidelnou kontrolu zdravotního stavu a ordinaci léčebných procedur. Terapeutické spektrum tvoří celá škála moderních balneologických a rehabilitačních procedur a metod:

 • koupele – jodobromové, perličkové, konopné, ovesné, přísadové (rašelinný extrakt, sůl z Mrtvého moře, levandulová a eukalyptová sůl, esence čajové růže a červeného pomeranče, pelyněk, rozmarýn, přeslička, vinné koupele, Kneippův chodník; k dispozici tři imobilní vany)
 • masáže – klasické, refl exní, podvodní, lávovými kameny, aroma masáže
 • zábaly – rašelinové, parafínové, medové, kryoterapie
 • reflexní terapie – mobilizace páteře a periferních kloubů, techniky měkkých tkání, šlapací lázeň, manuální a přístrojová lymfodrenáž, lymfotaping, ultrazvuk
 • kineziterapie – individuální a skupinová léčebná tělesná výchova a léčebná tělesná výchova v bazénu
 • elektroléčba – magnetoterapie, hydrogalvan
 • aplikace CO2 – vodní a suché uhličité koupele, plynové injekce

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

Moderní lázeňský komplex je situován do zóny klidu a zeleně uprostřed malebného parku se spoustou příjemných zákoutí vybízejících k procházkám či relaxaci. Spolu s dvěmi lázeňskými domy Vladimír a Eva a léčebným pavilonem Jindřich tvoří Lázně Hodonín zajímavý architektonický prvek města Hodonína. Stezka pro cyklisty a pěší turisty či zastávka MHD jsou soustředěny v blízkosti lázní, stejně tak nedaleké městské centrum s plně vybavenou infrastrukturou kultury, obchodů a služeb. Myslíme na pohodlí klientů a snadnou orientaci v lázeňském areálu, proto jsou všechny služby soustředěny pod jednou střechou. Komfortní ubytování je poskytováno v jednolůžkových a dvoulůžkových klimatizovaných pokojích s plným příslušenstvím (koupelna se sprchovým koutem, WC), TV, lednicí, telefonem a připojením na internet. Výběrové stravování jehož součástí jsou krajové speciality i diety se podávají v klimatizovaných jídelnách s milou obsluhou. Pro klienty je připravován každodenní bohatý kulturní program v podobě živých koncertů a zájezdů do okolí.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Lázně Hodonín využívají pro lázeňskou léčbu vlastní léčivý zdroj, kterým je minerální voda třetihorního původu, jodobromová solanka s jedinečnými léčebnými, regeneračními a preventivními účinky. Solanka obsahuje vysokou koncentraci solí, která je vyšší než průměrná salinita moří, a dokonce má 600x až 700× vyšší obsah jódu než mořská voda. Ložiska jodobromové vody se nachází nedaleko Hodonína, asi 2 km pod zemským povrchem. Hodonínské vody z hlediska poměru jodu k chloridu sodnému patří v Evropě k nejlepším jodovým vodám pro balneologické využití. Příjemné lázeňské prostředí s rodinnou atmosférou a blahodárnými účinky jodobromové solanky vytváří ideální podmínky pro úspěšné léčebné procesy a dokonalý odpočinek.

Čertoryje

Národní přírodní rezervace, představující rozsáhlé květnaté bělokarpatské louky s vysokou krajinářskou a fl oristickou hodnotou. Pestrobarevné louky prostupují drobné lesíky, svahová prameniště a menší mokřady. Na loukách se vyskytují vzrostlé osamocené duby a roste zde přes dvacet druhů orchidejí. Zdejší oblast je považována za jednu z nejcennějších botanických lokalit v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, ale i v celé střední Evropě.

Pálava

Chráněná krajinná oblast, rozkládající se v nejteplejší a nejsušší oblasti České republiky (cca 27 km jihozápadně od Hodonína) s téměř středomořským rázem. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály a skalní stepi a lesostepi s neobyčejně bohatou teplomilnou fl órou a faunou. Pálava patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Právě

odtud pocházejí odkryvy pravěkých tábořišť lovců mamutů, korunované proslulým nálezem keramické sošky Věstonické venuše. Pálava se stala v roce 2003 součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Lednicko-valtický areál

Oblast bezprostředně navazuje na Pohansko u Břeclavi a je považována za nejrozsáhlejší člověkem vymodelované území v Evropě – často se symbolicky označuje jako zahrada Evropy. Místní krajinu tvoří rozlehlé zámecké zahrady, záhony s květinovými koberci, krásné lesy, vinice a rybníky. V území se nacházejí četné historické stavby (tzv. salety), jako jsou lovecké zámečky, chrámy, kaple a mnohé další architektonické skvosty. Lednicko-valtický areál je vyhlášen památkou UNESCO a je součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Pohansko

Unikátní lužní krajina jihozápadně od Hodonína, mezi řekami Morava a Dyje, u hranic s Rakouskem a Slovenskem. Zdejší lužní lesy prostupují četné vodní kanály, slepá ramena, tůně a louky se staletými duby. Právě v těchto místech bylo v 9. stol. vybudováno jedno z nejrozsáhlejších středověkých hradišť ve střední Evropě, dnes vyhlášené za archeologickou památkovou rezervaci. V roce 1971 zde byla zřízena obora pro chov zvěře, která patří k největším a nejkvalitnějším v České republice.

PAMÁTKY MĚSTA HODONÍNA

 • zámeček (1692); sídlo Masarykova muzea v Hodoníně
 • Dům umělců (1911–1913); sídlo Galerie výtvarného umění
 • kostel sv. Vavřince (1780–1786) na Masarykově náměstí
 • morový sloup (1716) na Masarykově náměstí
 • kaple sv. Kříže (1720)
 • pomník T. G. Masaryka na náměstí 17. listopadu
 • městská radnice na Masarykově náměstí
 • pomník generální stávky roku 1920 na křižovatce ulic Národní a Štefánikova
 • památník obětem fašismu na novém hřbitově
 • židovský hřbitov ze 17. století
 
zpět na lázeňské místo
 
Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST

Studijní květnová cesta po českých lázeňských místech 2019

Tak jako již několik desítek uplynulých let, tak i pro...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.