www.jedemedolazni.cz :: JANSKÉ LÁZNĚ (25.05.2019 - 09:12)

Region: Východní Čechy, okres Trutnov Webové stránky: www.janske-lazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Termální minerální prameny Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, nervové soustavy
Jak se k nám dostanete

Janské Lázně jsou horským lázeňským městem a současně představují významné rekreační, turistické a sportovní centrum východní části národního parku Krkonoše. Lázeňská zařízení ve městě se neomezují pouze na léčbu pohybových a nervových onemocnění, která zde má dlouholetou tradici, ale také využívají místní horské podnebí s čistým ovzduším pro klimatoterapii a venkovní regenerační aktivity.

HISTORIE

První historická zmínka o Janských Lázních pochází z roku 1300 a je obsažena v zemských deskách o majetku rodu Silbersteinů. Janské Lázně zmínil i papežský legát Enea Silvio Piccolomini (Pius II.) ve svých cestopisech – údajně se při svých cestách po Čechách v roce 1451 ve zdejším termálním prameni vykoupal.

V roce 1675 získal Janské Lázně Jan Adolf Schwarzenberg, který se významně zasloužil o rozvoj místních lázní. U pramenů postavil první lázeňskou budovu a nechal vypracovat odborné pojednání o zřídle.

V roce 1867 se staly Janské Lázně samostatnou obcí, která v roce 1902 skoupila všechna místní lázeňská zařízení. V tomto období zaznamenaly lázně značný rozvoj: byl zřízen telefon, vodovod, elektrické osvětlení, vystavěly se nové hotely, vily a penziony a zahájil se železniční provoz na trati Trutnov – Svoboda nad Úpou.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

ČERNOHORSKÝ POTOK

 

Velmi atraktivní horský vodní tok, který v podobě příkrých kaskád a peřejí divoce protéká masivem Světlé a Černé hory u Janských Lázní v Krkonošském národním parku. Místo je ideálním výletním cílem – v létě je Černohorský potok obklopen svěže zelenými kapradinami, na podzim vytváří úžasnou scenérii, kdy okolní lesy hýří všemi barvami.

Fyzikální terapie

 

Biolampa, horské slunce, laser, magnetoterapie, solux, ultrazvuk, klasické a segmentální masáže, parafín, zábaly, oxygenoterapie, klimatoterapie.

 

Květnové kulturní akce v Janských Lázních

Program kina na květen
EMA European Masters Mountain Running Championship 2019
Janský pochod na Černou horu
Lázeňský den otevřených...

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.