www.jedemedolazni.cz :: KARLOVY VARY (17.07.2019 - 20:23)

Region: Západní Čechy, okres Karlovy Vary Webové stránky: www.mmkv.cz
Přírodní léčivý zdroj Minerální prameny Hlavní indikace léčby nemoci onkologické, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Karlovy Vary – jednoznačně největší a nejznámější lázeňské město v České republice, které se díky svým vysoce kvalitním termálním léčivým pramenům proslavilo i v celosvětovém měřítku. Středisko zdraví, kultury a zábavy západních Čech.

HISTORIE

Karlovy Vary založil ve 14. století Karel IV. Podle pověsti je nechal vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou.

Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století. Většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století, kdy město bylo v největším rozkvětu.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Goethova vyhlídka

 

Karlovarská vyhlídka, jež byla pro veřejnost otevřena již v roce 1889. Tato honosná 42 metrů vysoká výletní stavba se tyčí ve výšce 638 m n. m. na Výšině věčného mládí a nabízí se z ní jedinečný pohled na Karlovy Vary. Rozhledna původně nesla název po korunní princezně Stefanii, Stefaniina rozhledna. Po roce 1918 byla stavba přejmenována na Stifterovu vyhlídku, po osvobození v pětačtyřicátém roce se z věže stala Stalinova rozhledna. Nynější jméno Goethova rozhledna, získal objekt až v šedesátých letech, a to po německém spisovateli a cestovateli Johannu Wolfgangu von Goethe, který sem ve své době často absolvoval mineralogické a botanické vycházky.

Kostel svaté Máří Magdaleny

 

Karlovarský chrám, vystavěný v letech 1733 až 1736 slavným architektem Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem ve stylu baroka; architektonická dominanta karlovarské lázeňské promenády.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.