www.jedemedolazni.cz :: KARLOVY VARY (24.01.2019 - 13:20)

Region: Západní Čechy, okres Karlovy Vary Webové stránky: www.mmkv.cz
Přírodní léčivý zdroj Minerální prameny Hlavní indikace léčby nemoci onkologické, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Karlovy Vary – jednoznačně největší a nejznámější lázeňské město v České republice, které se díky svým vysoce kvalitním termálním léčivým pramenům proslavilo i v celosvětovém měřítku. Středisko zdraví, kultury a zábavy západních Čech.

HISTORIE

Karlovy Vary založil ve 14. století Karel IV. Podle pověsti je nechal vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou.

Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století. Většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století, kdy město bylo v největším rozkvětu.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Hartenštejn

 

Zřícenina pozdně gotického hradu poblíž Bochova, asi 16 km jihovýchodně od Karlových Varů. První zmínka o hradu pochází z roku 1473.

CHKO Slavkovský les

 

Hornatý ostrov zeleně, klidu a dosud málo narušené přírody mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi. Pro Slavkovský les jsou charakteristické četné zbytky sopečných tvarů a vývěry minerálních pramenů na zlomech. Ve čtvrtohorách byla rozmanitost povrchu Slavkovského lesa značně ovlivněna mrazovou činností – v žulách se jejich zvětráváním vytvořily izolované skály a mrazové sruby.

 

Únorové akce v Karlových Varech

Divadelní ples - Maškarní ples na téma Hrdinové z filmu, knih a divadelních her
The Backwards - Beatles revival
Doga (hosté: Censorshit,...

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.