www.jedemedolazni.cz :: Příležitosti v okolí (19.02.2019 - 16:51)

Příležitosti v okolí

zpět
Typ Hledej v názvu:

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Evropské setkání aristokracie, duben – plesy, koncerty, dostihy a další kulturní, sportovní či společenské akce pro členy evropských šlechtických rodů.
 • Zahájení lázeňské sezony, květen – bohatý kulturní program, svěcení pramenů...
 • Karlovarský karneval, červen – průvod masek, alegorické vozy, kulturní představení.
 • Mezinárodní filmový festival, červenec – největší filmový festival v ČR a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě.
 • City triatlon, srpen – triatlonový závod.
 • Beethovenovy dny, srpen – festival vážné hudby připomínající návštěvu Beethovena v Karlových Varech.
 • Dvořákův karlovarský podzim, září – podzimní symfonické koncerty na počest významného českého skladatele světového formátu Antonína Dvořáka.
 • Karlovarský folklórní festival, září – mezinárodní setkání folklórních umělců z celého světa.
 • Jazzfest Karlovy Vary, říjen – mezinárodní jazzový festival.
 • Tourfilm, říjen – nejstarší festival filmů a multimédií s turistickou tématikou.

VOLNÝ ČAS A SPORT

V Karlových Varech lze provozovat mnoho sportovních a relaxačních aktivit:

 • turistika a cykloturistika – pro pěší turistiku i cyklistické výlety jsou ideální karlovarské Lázeňské lesy, které nabízejí více než 130 km přehledně značených cest, stezek a pěšin
 • golf – Golf Resort Karlovy Vary, Golf & Racing Club Karlovy Vary, Astoria Golf Resort Bečov nad Teplou
 • tenis – tenisové kurty u hotelu Gejzír, ve Sportcentru Imperial a jinde  
 • koupaliště a bazény – hotel Thermal, Alžbětiny lázně, přírodní koupaliště Rolava
 • lední bruslení – KV Arena
 • in-line bruslení – bruslařské dráhy v areálech přírodního koupaliště Rolava a městském parku Meandr Ohře
 • dostihy a jezdectví – dostihové závodiště Karlovy Vary-Dvory; jezdecké kluby s možností vyjížděk na koních, ustájení koní a další služby
 • lyžařské areály a snowparky – na nedalekém Božím Daru a v jeho těsné blízkosti se nachází 19 sjezdovek, 2 snowparky, desítky kilometrů upravovaných běžeckých tratí, snowtubing, snowkiting a další zimní atrakce; nechybí ani půjčovny sportovního vybavení, lyžařské školy a školičky
 • fitness centra – posilovny jsou umístěny ve většině karlovarských hotelových komplexů, kde lze také absolvovat hodiny aerobicu, zumby, břišních tanců, spinningu aj.
 • kuželky a bowling – v hernách, klubech, hotelech a restauracích po celých Karlových Varech
 • pétanque – pro hru jsou příhodné písčité cestičky ve Dvořákových sadech u Sadové kolonády nebo v areálu přírodního koupaliště Rolava Karlovy Vary
 • adrenalinové sporty – seskoky padákem, bungee jumping, paintball, horolezectví

Hartenštejn

Zřícenina pozdně gotického hradu poblíž Bochova, asi 16 km jihovýchodně od Karlových Varů. První zmínka o hradu pochází z roku 1473.

Skalky skřítků u Kyselky

Geologické útvary – dutiny podlouhlého oválného tvaru s průměrem až 150 cm v západní části Doupovských hor; národní přírodní památka.

Šemnická skála u Kyselky

Znělcová kupa s neobvykle utvářenými skalisky a dalšími geomorfologickými jevy. Vytvořila se zde velmi cenná bylinná společenstva skalních štěrbin a drolin. Přírodní památka.

CHKO Slavkovský les

Hornatý ostrov zeleně, klidu a dosud málo narušené přírody mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi. Pro Slavkovský les jsou charakteristické četné zbytky sopečných tvarů a vývěry minerálních pramenů na zlomech. Ve čtvrtohorách byla rozmanitost povrchu Slavkovského lesa značně ovlivněna mrazovou činností – v žulách se jejich zvětráváním vytvořily izolované skály a mrazové sruby.

Mnichovské hadce

Přírodní komplex největšího hadcového území v Česku a zároveň jedna z nejpozoruhodnějších lokalit v centrální části chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Relikviář svatého Maura

Významná románská památka pocházející z první třetiny 13. století a jedna z nejcennějších památek v České republice. Relikviář je vyrobený z pozlaceného stříbra a mědi a ozdobený téměř 200 drahými kameny. Od roku 2002 je součástí stálé expozice na zámku Bečov nad Teplou.

Grünská kyselka

Jedna z nejznámějších kyselek Slavkovského lesa, též známá jako Magnésie. Vyvěrá mezi obcemi Nová Ves a Louka, poblíž přírodního útvaru Dominikova skalka.

Čedičové varhany u Hlinek

Malý stěnový lom u obce Hlinky, který odkryl výlevy čediče se sloupcovitou odlučností (tzv. čedičové varhany), jež jsou v této oblasti ojedinělým jevem. Přírodní památka.

Andělská Hora

Obec na úpatí Doupovských hor u Karlových Varů se zříceninou hradu ze 14. století, kostelem Archanděla Michaela z 15. století a obnoveným poutním kostelem Nejsvětější Trojice z konce 17. století.

INDIKACE

Příklady indikace stavů vhodných k lázeňské léčbě v Karlových Varech:

 • nemoci onkologické
 • nemoci trávicího ústrojí
 • nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
 • nemoci pohybového ústrojí

LÉČEBNÉ PROCEDURY

V karlovarských lázních lze absolvovat mnoho léčebných procedur:

 • koupele – perličkové, uhličité, slatinné, minerální, vířivé, přísadové
 • pitná kúra
 • vodoléčba – skotské střiky, koupel nohou, sauna, parní lázeň
 • masáže – klasické, refl exní, podvodní, lymfodrenáž
 • světloléčba – biolampa, horské sluníčko, solux, laserová terapie
 • léčba teplem – parafínové a slatinné obklady
 • ostatní – elektroléčba, magnetoterapie, léčebný tělocvik, vodní gymnastika, kryoterapie, plynové injekce, inhalace, ultrazvuk, fl oating, střevní výplach

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

V Karlových Varech se nabízí mnoho lázeňských domů, hotelů a sanatorií, které poskytují lázeňskou péči včetně široké nabídky wellness programů.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Hlavním léčivým zdrojem lázní v Karlových Varech jsou léčivé termální minerální prameny – z více než 80 pramenů různé vydatnosti se jich 13 používá k pitné kúře.

Vřídelní kolonáda

Pod podlahou kolonády se nalézá místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody; pramen: Vřídlo.

Zámecká kolonáda

Je rozdělena na dvě části, kolonádu Horního pramene a kolonádu Dolního pramene; prameny: Zámecký horní, Zámecký dolní.

Tržní kolonáda

Původně dřevěná stavba ve švýcarském stylu; prameny: Tržní, Karla IV.

Mlýnská kolonáda

Vnitřní prostory zdobí alegorické plastiky a sochy; prameny: Skalní, Libuše, Kníže Václav I., Kníže Václav II., Mlýnský, Rusalka.

Sadová kolonáda

Původně sloužila jako promenáda Blanenského pavilonu, který byl v 60. letech 20. století zbourán; prameny: Hadí, Sadový, Svoboda.

KOLONÁDY A PRAMENY

V Karlových Varech vyvěrá termální minerální voda na více než 80 místech. Celkem 19 z těchto zdrojů je státem osvědčeno jako přírodní léčivé zdroje. 13 nejznámějších pramenů je pro účely pitných kúr přístupných veřejnosti v přetokových vázách v 5 lázeňských kolonádách:

Kostel svaté Máří Magdaleny

Karlovarský chrám, vystavěný v letech 1733 až 1736 slavným architektem Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem ve stylu baroka; architektonická dominanta karlovarské lázeňské promenády.

Goethova vyhlídka

Karlovarská vyhlídka, jež byla pro veřejnost otevřena již v roce 1889. Tato honosná 42 metrů vysoká výletní stavba se tyčí ve výšce 638 m n. m. na Výšině věčného mládí a nabízí se z ní jedinečný pohled na Karlovy Vary. Rozhledna původně nesla název po korunní princezně Stefanii, Stefaniina rozhledna. Po roce 1918 byla stavba přejmenována na Stifterovu vyhlídku, po osvobození v pětačtyřicátém roce se z věže stala Stalinova rozhledna. Nynější jméno Goethova rozhledna, získal objekt až v šedesátých letech, a to po německém spisovateli a cestovateli Johannu Wolfgangu von Goethe, který sem ve své době často absolvoval mineralogické a botanické vycházky.

Rozhledna Diana

40 metrů vysoká vyhlídková věž, nacházející se na Výšině přátelství, západně od lázeňského centra Karlových Varů. Na vyhlídkový ochoz vede 150 schodů a otevírá se z něj pěkný výhled na město Karlovy Vary, zejména lázeňskou část a údolí řek Ohře a Teplá.

 
zpět na lázeňské místo
 
Novinky
Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

Studijní květnová cesta po českých lázeňských místech 2019

Tak jako již několik desítek uplynulých let, tak i pro...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.