www.jedemedolazni.cz :: KONSTANTINOVY LÁZNĚ (24.01.2019 - 14:38)

Region: Západní Čechy, okres Tachov Webové stránky: www.konst-lazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Minerální uhličitá voda Hlavní indikace léčby léčba kardiovaskulárních chorob, pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Okouzlující Konstantinovy Lázně v klidném a čistém prostředí s prameny minerálních vod tryskajícími z malých kouzelných pavilónků. Spolu se špičkovým ubytovacím, restauračním a wellness zázemím a možnostmi výletů po okolí je místo ideálním cílem pro rodinnou dovolenou a odpočinkové Lázně.

Lázně jsou nejmenší lázně v Čechách, ale místní minerální prameny mají největší obsah volného oxidu uhličitého. Také jsou to jediné lázně v Plzeňském kraji. Ukryty uprostřed lesů mimo hlavní dopravní tahy…

HISTORIE

První zmínka o minerální vodě na území dnešních lázní pochází už ze začátku 16. století. V roce 1803 si na základě tehdy probíhajícího geologického průzkumu postavili u dnešní kavárny Staré Lázně, v blízkosti sirného pramene, sedláci z nedaleké Nové Vsi jednoduchou dřevěnou budovu. V roce 1812 je pak postavena první řádná, tedy kamenná, lázeňská budova s příslušenstvím, 22 pokoji a 5 lázeňskými kabinami. Lázně se tehdy jmenovaly Lázně Nová Ves.

Obec nebyla schopná uhradit ani počáteční stavbu, natož lázně rozšiřovat. O 15 let později lázně po dlouhém vyjednávání koupil kníže Konstantin z Löwensteinu, tehdejší pán na zdejším panství, a jeho jménem jsou lázně známé dodnes. Možná i proto, že dával lázně do pronájmu a od nájemců požadoval, aby nechali chudé a nemajetné koupat se zdarma. Od počátku sklízely velký úspěch sirné a uhličité koupele spojené s pitnou kúrou a slatinné zábaly.

Lázně se dále rozšiřovaly, avšak zůstávaly poklidným místem, vhodným k léčbě a odpočinku. Největšího rozmachu doznaly po roce 1901, kdy sem byla přivedena železnice. Po 2. světové válce lázně převzal stát a od poloviny 50. let správně patřily pod Mariánské Lázně. Od roku 1992 jsou samostatnou společností, Léčebné Lázně Konstantinovy Lázně, a.s.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Stříbro

 

Město Stříbro, ležící na svahu nad řekou Mží, založil roku 1240 Václav I. v místě starší osady a v souvislosti s rozvojem hutního podnikání ve stříbrných dolech. Těžba stříbra vedla k rychlému rozvoji města, obchodu a řemesel. V roce 1253 byl založen minoritský klášter. Mezi významné památky patří také renesanční radnice z roku 1543 a mostní věž postavená roku 1555 Benediktem Volchem, husitská bašta a morový mariánský sloup Lazara Widmanna.

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

 
  • kultura – každodenní kulturní akce přímo v areálu lázní, besedy, koncerty a letní hudební festivaly
  • turistika – turistické a naučné stezky (možno domluvit průvodce) a více než 450 km značených cyklotras
  • sport – rybaření, houbaření, stolní tenis, pétanque a curling, nordic walking (půjčovna holí a možnost výuky), cyklistika (půjčovna a úschovna jízdních kol), více jak 450 km značených cyklotras, lanové centrum, fotbal, volejbal, tenis, minigolf
  • wellness – bazén, vířivky, Kneippovy chodníčky, sauny, parní lázně, masáže, zábaly, koupele aj.
 

Lednové akce v Konstantinových Lázních

Ples obce - Star Dance aneb když Konstantinky tančí
Babalet

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.