www.jedemedolazni.cz :: Příležitosti v okolí (25.03.2019 - 04:41)

Příležitosti v okolí

zpět
Typ Hledej v názvu:

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Slavnostní zahájení lázeňské sezony, květen
 • Tenisový turnaj českých osobností, květen
 • Mezinárodní folklorní festival, červen
 • Strašidelná Bažantnice, červen
 • Country festival Pod Hůrou, červenec
 • Memoriál L. Kučery v tenise mužů, červenec
 • Bažantnice ještě žije, srpen – festival koncertů v legendárním lázeňském parku
 • Minifestival bigbítu v zámeckém parku, srpen
 • Podkrkonošský maratón, srpen – cyklistický závod
 • Bělohradské Vánoce, prosinec – cyklus vánočních koncertů
 • Promenádní koncerty v Bažantnici, léto

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

 • sport – fotbal, volejbal, házená, lyžování, tenis, minigolf, plavání, cyklistika, pétanque, nordic walking
 • kultura – cestopisné besedy, výstavy, koncerty, vystoupení a taneční představení
 • wellness – sauna, bazén, masáže aj.

Přehrada Les Království

Romantická přehrada v malebném údolí na řece Labi s malou vodní elektrárnou. Přehrada se nachází v blízkosti obce Bílá Třemešná u Dvora Králové nad Labem.

Dvůr Králové nad Labem

Královské věnné město s řadou památek a zachovalou částí hradeb: Horní brána a Šindelářská věž, kostel sv. Jana Křtitele (ve věži byl údajně objeven Rukopis královédvorský), renesanční radnice, městské muzeum, ZOO Safari má rozlohu 72 ha a chová téměř 290 druhů a přes 1 800 kusů zvířat, galerie obrazů Z. Buriana.

Bílé Poličany

Zámek, divadlo, anglický park s klasicistními a romantickými stavbami.

Kuks

Barokní komplex vybudovaný F. A. Šporkem se sochami od M. B. Brauna, špitál, kostel Nejsv. Trojice, galerie plastik alegorií Ctností a Neřestí, barokní lékárna. Hubertovy slavnosti.

Bezník

Nedaleko obce Lázně Bělohrad návrší s kamenným sloupem zvaným Raisova kniha, hezký výhled do okolí. Oblíbené místo K. V. Raise.

Vila Karlušku

Vila se nachází přímo naproti hotelu Grand a nabízejí pohodlné jedno- a dvoulůžkové pokoje. Všechny procedury probíhají v budově hotelu Grand.

Dependance Vila Stefanie

Nabízí ubytování pro nejnáročnější hosty, vybavena vším potřebným pro luxusní pobyt v lázních. Umístěna přímo naproti hotelu Grand, kam hosté docházejí na lázeňské procedury.

Hotel Janeček

Pojmenován podle lékaře, který garantoval lázeňskou péči po odborné stránce. V roce 2002 prošel kompletní rekonstrukcí, a tak nabízí pohodlné a moderní jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje vybavené vším potřebným pro pohodlný pobyt hostů. Všechny tyto 3 hotely jsou propojeny krytými a vyhřívanými koridory.

Hotel Anna Maria

Novodobý hotel z roku 1995, ale spojen s tradicí svým pojmenováním po hraběnce Anně z Asseburgu, která se zasloužila o rozvoj lázní. Lze se ubytovat jak v pohodlných jednolůžkových a dvojlůžkových pokojích, tak v prostorných apartmánech.

Lázeňský hotel Grand

Postaven v r. 1936, později propojen s rehabilitační klinikou, kde jsou ordinace lékařů a kde se provádějí lázeňské procedury. Do všech prostor je zajištěn bezbariérový přístup. Součástí hotelu jsou také 2 kavárny, venkovní terasa a krytý vyhřívaný bazén o délce 20 m. Ubytování je nabízeno v pohodlných dvoulůžkových pokojích.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 • Procedury s přírodním zdrojem – jako jsou slatinné koupele, slatinné zábaly i slatinné obklady, jsou ideální pro prohřátí hluboko uložených struktur – kloubů i svalů.
 • Individuální cvičení s fyzioterapeuty – zahrnuje reflexní masáže, baňkové masáže, mobilizační a měkké techniky, manuální lymfodrenáže a další.
 • Hydroterapie – je jednou z nejrozšířenějších lázeňských technik. U nás můžete využít přísadovou a perličkovou koupel, jodové koupele, vířivé koupele a podvodní masáže, Knaipovu koupel nohou i celotělový hydroxér.
 • Masáže – jsou nejoblíbenější procedurou. Nabízíme klasické ruční masáže částečné i celkové, refl exní masáže a podvodní masáže.
 • Elektroterapie – zahrnuje ultrazvuk, laser, Bio lampu, magnetoterapii, distanční elektroléčbu i přístrojovou lymfodrenáž.
 • Speciální terapie – jako doplnění klasických terapií využíváme plynové injekce, akupunkturu, oxygenoterapii, suché uhličité koupele či cvičení na přístrojích. Velice příjemné je cvičení v teplých rehabilitačních bazénech.

INDIKACE

 • Nemoci pohybového ústrojí – revmatismus, artrózy, bolesti páteře, Bechtěrevova nemoc, stavy po úrazech a ortopedických operacích, kořenové syndromy při onemocnění páteře, chabé periferní obrny, skoliózy a další vady páteře.
 • Gynekologické potíže – poruchy menstruačního cyklu, gynekologické záněty a stavy po gynekologických operacích aj.
 • Deformující se jizvy po úrazech a popáleninách

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Sirno-železitá slatinná rašelina z lokálního zdroje.

SPA RESORT TREE OF LIFE****

Tree of Life je pro řadu lidí ideální místo – zcela mimo metropoli, daleko od zvědavých očí, obklopeno všudypřítomnou zelení. Ve Spa resortu Tree of Life bylo investováno do nejmodernějších technologií v oblasti wellness a beauty. Nenapodobitelné Exotic Spa se zajímavým výhledem na vodní plochu, kruhové římské Laconium i originální Rasulbad spolu s Hamamem Vám dopřeje pocit absolutní relaxace a přenese Vás do úplně jiného světa. Výběr procedur je skutečně bohatý. Mezi nejoblíbenější patří především Exilis (tzv. ultrazvuková liposukce), zábaly a masáže, kosmetika, ošetření kaviárem, čokoládou, lávovými kameny i pravým zlatem a mnoho dalších. Velmi lákavý je především Rasulbad s kabinou z ručně vyráběných kachlí a originálním systémem páry a tropického deště kombinovaného s exotickými druhy bahna na ošetření celého těla.

Spa resort Tree of Life nabízí 146 lůžek v 67 velkoryse řešených dvoulůžkových pokojích a šesti luxusních apartmánech, které svou výbavou a úrovní splňují náročné požadavky na standard čtyřhvězdičkového hotelu. Apartmán má velikost třípokojového bytu a je vybaven dvěma koupelnami. Všechny hotelové pokoje jsou situovány na jih a mají balkón s nádherným výhledem na lázeňský lesopark Bažantnice. Resort nabízí dva prostorné restauranty. Restaurant Vernissage podává snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Luxusní restaurant Romantica, s atmosférou pohádek Tisíce a jedné noci, je vhodný především pro romantické večeře, rodinné oslavy, svatby, atd. Degustační menu sestavená šéfkuchařem stojí skutečně za ochutnání. Hotel není určen pouze pro klasickou klientelu, ale zajišťuje i kongresy, fi remní akce a romantické svatby. Pro hosty je připraveno velké množství balíčků a programů, ze kterého si vybere skutečně každý.

Fričovo muzeum

Založeno v r. 1904 z popudu známého českého paleontologa, geologa a zoologa Antonína Friče. V muzeu jsou vystaveny vlastivědné exponáty a přírodní zvláštnosti.

Rodný domek K. V. Raise

Rodák z Lázní Bělohradu, český spisovatel tzv. venkovské prózy a období realismu, který navazoval na B. Němcovou, V. Hálka a K. Světlou.

Kostel Všech svatých

Barokní kostel z roku 1689. Za prohlídku stojí zejména hlavní oltářní obraz od akademického malíře A. Mühla a obraz madony od Václava Březiny.

Barokní zámek

Původně kamenná tvrz, přestavěna na zámek podle návrhu Jana Blažeje Santiniho na přelomu 17. a 18. století, s kaplí zasvěcenou Janu Evangelistovi. Zámek není veřejnosti přístupný. Za zámkem je park s empírovou zimní oranžérií, dnes památník Karla Václava Raise, který z Bělohradu pocházel. Oranžérie je využívána také jako galerie. Poblíž oranžérie si lze prohlédnout

sbírku vrchnostenských hraničních mezníků z 18. století a skulpturu vzpřímeného lva, který je symbolem městského erbu.

Bažantnice

Přírodní památka, lázeňský park a louky pod parkem s výskytem vzácných rostlin a denních i nočních ptáků, např. strakapoudi, brhlíci, puštík nebo výr velký. Je zde také významné hnízdiště netopýrů. Žijí zde též hranostajové, kuny a ondatry. V parku stojí hudební pavilonek, kde se každou neděli pořádají promenádní koncerty, a je zde také vrt s pítkem a posezením. Podél hlavní parkové cesty se rozkládají malá jezírka a na jejím konci pramení Anna-Mariánský pramen.

 
zpět na lázeňské místo
 
Novinky
EXPO 2020 Dubaj

Společná prezentace „Českých lázní a lázeňských...

Volební sněm SLM ČR

SNĚM SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST ČESKÉ...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.