www.jedemedolazni.cz :: Příležitosti v okolí (25.05.2019 - 09:27)

Příležitosti v okolí

zpět
Typ Hledej v názvu:

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Slavnostní zahájení lázeňské sezony, květen
 • Tenisový turnaj českých osobností, květen
 • Mezinárodní folklorní festival, červen
 • Strašidelná Bažantnice, červen
 • Country festival Pod Hůrou, červenec
 • Memoriál L. Kučery v tenise mužů, červenec
 • Bažantnice ještě žije, srpen – festival koncertů v legendárním lázeňském parku
 • Minifestival bigbítu v zámeckém parku, srpen
 • Podkrkonošský maratón, srpen – cyklistický závod
 • Bělohradské Vánoce, prosinec – cyklus vánočních koncertů
 • Promenádní koncerty v Bažantnici, léto

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

 • sport – fotbal, volejbal, házená, lyžování, tenis, minigolf, plavání, cyklistika, pétanque, nordic walking
 • kultura – cestopisné besedy, výstavy, koncerty, vystoupení a taneční představení
 • wellness – sauna, bazén, masáže aj.

Přehrada Les Království

Romantická přehrada v malebném údolí na řece Labi s malou vodní elektrárnou. Přehrada se nachází v blízkosti obce Bílá Třemešná u Dvora Králové nad Labem.

Dvůr Králové nad Labem

Královské věnné město s řadou památek a zachovalou částí hradeb: Horní brána a Šindelářská věž, kostel sv. Jana Křtitele (ve věži byl údajně objeven Rukopis královédvorský), renesanční radnice, městské muzeum, ZOO Safari má rozlohu 72 ha a chová téměř 290 druhů a přes 1 800 kusů zvířat, galerie obrazů Z. Buriana.

Bílé Poličany

Zámek, divadlo, anglický park s klasicistními a romantickými stavbami.

Kuks

Barokní komplex vybudovaný F. A. Šporkem se sochami od M. B. Brauna, špitál, kostel Nejsv. Trojice, galerie plastik alegorií Ctností a Neřestí, barokní lékárna. Hubertovy slavnosti.

Bezník

Nedaleko obce Lázně Bělohrad návrší s kamenným sloupem zvaným Raisova kniha, hezký výhled do okolí. Oblíbené místo K. V. Raise.

Vila Karlušku

Vila se nachází přímo naproti hotelu Grand a nabízejí pohodlné jedno- a dvoulůžkové pokoje. Všechny procedury probíhají v budově hotelu Grand.

Dependance Vila Stefanie

Nabízí ubytování pro nejnáročnější hosty, vybavena vším potřebným pro luxusní pobyt v lázních. Umístěna přímo naproti hotelu Grand, kam hosté docházejí na lázeňské procedury.

Hotel Janeček

Pojmenován podle lékaře, který garantoval lázeňskou péči po odborné stránce. V roce 2002 prošel kompletní rekonstrukcí, a tak nabízí pohodlné a moderní jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje vybavené vším potřebným pro pohodlný pobyt hostů. Všechny tyto 3 hotely jsou propojeny krytými a vyhřívanými koridory.

Hotel Anna Maria

Novodobý hotel z roku 1995, ale spojen s tradicí svým pojmenováním po hraběnce Anně z Asseburgu, která se zasloužila o rozvoj lázní. Lze se ubytovat jak v pohodlných jednolůžkových a dvojlůžkových pokojích, tak v prostorných apartmánech.

Lázeňský hotel Grand

Postaven v r. 1936, později propojen s rehabilitační klinikou, kde jsou ordinace lékařů a kde se provádějí lázeňské procedury. Do všech prostor je zajištěn bezbariérový přístup. Součástí hotelu jsou také 2 kavárny, venkovní terasa a krytý vyhřívaný bazén o délce 20 m. Ubytování je nabízeno v pohodlných dvoulůžkových pokojích.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 • Procedury s přírodním zdrojem – jako jsou slatinné koupele, slatinné zábaly i slatinné obklady, jsou ideální pro prohřátí hluboko uložených struktur – kloubů i svalů.
 • Individuální cvičení s fyzioterapeuty – zahrnuje reflexní masáže, baňkové masáže, mobilizační a měkké techniky, manuální lymfodrenáže a další.
 • Hydroterapie – je jednou z nejrozšířenějších lázeňských technik. U nás můžete využít přísadovou a perličkovou koupel, jodové koupele, vířivé koupele a podvodní masáže, Knaipovu koupel nohou i celotělový hydroxér.
 • Masáže – jsou nejoblíbenější procedurou. Nabízíme klasické ruční masáže částečné i celkové, refl exní masáže a podvodní masáže.
 • Elektroterapie – zahrnuje ultrazvuk, laser, Bio lampu, magnetoterapii, distanční elektroléčbu i přístrojovou lymfodrenáž.
 • Speciální terapie – jako doplnění klasických terapií využíváme plynové injekce, akupunkturu, oxygenoterapii, suché uhličité koupele či cvičení na přístrojích. Velice příjemné je cvičení v teplých rehabilitačních bazénech.

INDIKACE

 • Nemoci pohybového ústrojí – revmatismus, artrózy, bolesti páteře, Bechtěrevova nemoc, stavy po úrazech a ortopedických operacích, kořenové syndromy při onemocnění páteře, chabé periferní obrny, skoliózy a další vady páteře.
 • Gynekologické potíže – poruchy menstruačního cyklu, gynekologické záněty a stavy po gynekologických operacích aj.
 • Deformující se jizvy po úrazech a popáleninách

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Sirno-železitá slatinná rašelina z lokálního zdroje.

SPA RESORT TREE OF LIFE****

Tree of Life je pro řadu lidí ideální místo – zcela mimo metropoli, daleko od zvědavých očí, obklopeno všudypřítomnou zelení. Ve Spa resortu Tree of Life bylo investováno do nejmodernějších technologií v oblasti wellness a beauty. Nenapodobitelné Exotic Spa se zajímavým výhledem na vodní plochu, kruhové římské Laconium i originální Rasulbad spolu s Hamamem Vám dopřeje pocit absolutní relaxace a přenese Vás do úplně jiného světa. Výběr procedur je skutečně bohatý. Mezi nejoblíbenější patří především Exilis (tzv. ultrazvuková liposukce), zábaly a masáže, kosmetika, ošetření kaviárem, čokoládou, lávovými kameny i pravým zlatem a mnoho dalších. Velmi lákavý je především Rasulbad s kabinou z ručně vyráběných kachlí a originálním systémem páry a tropického deště kombinovaného s exotickými druhy bahna na ošetření celého těla.

Spa resort Tree of Life nabízí 146 lůžek v 67 velkoryse řešených dvoulůžkových pokojích a šesti luxusních apartmánech, které svou výbavou a úrovní splňují náročné požadavky na standard čtyřhvězdičkového hotelu. Apartmán má velikost třípokojového bytu a je vybaven dvěma koupelnami. Všechny hotelové pokoje jsou situovány na jih a mají balkón s nádherným výhledem na lázeňský lesopark Bažantnice. Resort nabízí dva prostorné restauranty. Restaurant Vernissage podává snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Luxusní restaurant Romantica, s atmosférou pohádek Tisíce a jedné noci, je vhodný především pro romantické večeře, rodinné oslavy, svatby, atd. Degustační menu sestavená šéfkuchařem stojí skutečně za ochutnání. Hotel není určen pouze pro klasickou klientelu, ale zajišťuje i kongresy, fi remní akce a romantické svatby. Pro hosty je připraveno velké množství balíčků a programů, ze kterého si vybere skutečně každý.

Fričovo muzeum

Založeno v r. 1904 z popudu známého českého paleontologa, geologa a zoologa Antonína Friče. V muzeu jsou vystaveny vlastivědné exponáty a přírodní zvláštnosti.

Rodný domek K. V. Raise

Rodák z Lázní Bělohradu, český spisovatel tzv. venkovské prózy a období realismu, který navazoval na B. Němcovou, V. Hálka a K. Světlou.

Kostel Všech svatých

Barokní kostel z roku 1689. Za prohlídku stojí zejména hlavní oltářní obraz od akademického malíře A. Mühla a obraz madony od Václava Březiny.

Barokní zámek

Původně kamenná tvrz, přestavěna na zámek podle návrhu Jana Blažeje Santiniho na přelomu 17. a 18. století, s kaplí zasvěcenou Janu Evangelistovi. Zámek není veřejnosti přístupný. Za zámkem je park s empírovou zimní oranžérií, dnes památník Karla Václava Raise, který z Bělohradu pocházel. Oranžérie je využívána také jako galerie. Poblíž oranžérie si lze prohlédnout

sbírku vrchnostenských hraničních mezníků z 18. století a skulpturu vzpřímeného lva, který je symbolem městského erbu.

Bažantnice

Přírodní památka, lázeňský park a louky pod parkem s výskytem vzácných rostlin a denních i nočních ptáků, např. strakapoudi, brhlíci, puštík nebo výr velký. Je zde také významné hnízdiště netopýrů. Žijí zde též hranostajové, kuny a ondatry. V parku stojí hudební pavilonek, kde se každou neděli pořádají promenádní koncerty, a je zde také vrt s pítkem a posezením. Podél hlavní parkové cesty se rozkládají malá jezírka a na jejím konci pramení Anna-Mariánský pramen.

 
zpět na lázeňské místo
 
Novinky
Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

Studijní květnová cesta po českých lázeňských místech 2019

Tak jako již několik desítek uplynulých let, tak i pro...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.