www.jedemedolazni.cz :: LÁZNĚ KYNŽVART (25.03.2019 - 05:13)

Region: Západní Čechy, okres Cheb Webové stránky: www.laznekynzvart.cz
Přírodní léčivý zdroj Klima, minerální prameny Hlavní indikace léčby onemocnění dýchacího ústrojí, kožní onemocnění, urologická onemocnění, poruchy látkové výměny, nemoci trávicího ústrojí, duševní onemocnění a obezita
Jak se k nám dostanete

Přírodní léčebné lázně, Léčebné lázně Lázně Kynžvart, jsou jedno z pouhých 4 lázeňských míst v ČR, kde jsou klimatické podmínky uznány jako přírodní léčivý zdroj, což je podmínkou pro léčení nemocí dýchacího ústrojí. V současné době se profilují jako lázně rodinné, tedy i dospělých osob. Dětská lázeňská léčba je nadále zdejší specializací. Kromě nemocí dýchacího ústrojí, kožních nemocí, nemocí močového ústrojí a obezity se zde rovněž léčí nemoci trávicího ústrojí, poruchy látkové výměny a také lehké duševní nemoci (úzkosti, deprese).

Lázeňské městečko leží v CHKO Slavkovský les v prostředí s ojedinělými klimatickými podmínkami – podhorská oblast nad hranicí přízemních mlh, vysoká a stálá vlhkost vzduchu, vysoká sluneční intenzita a minimální obsah škodlivin v ovzduší.

HISTORIE

Městečko Lázně Kynžvart bylo založeno ve 13. století jako osada v blízkosti pohraničního hradu. Od roku 1630 byla obec majetkem rodu Me ernichů. Ti zde na počátku 19. století provedli pečlivý průzkum minerálních pramenů, které se následně začaly využívat k léčebným účelům. V roce 1856 zde započala výstavba prvních lázeňských hotelů, ve kterých nastupovali léčbu pacienti, trpící nejrůznějšími chorobami – od nemocí dýchacích cest, přes chronické střevní nemoci, revmatismus, až po ženská a neurologická onemocnění.

Rok 1950 se stal důležitým mezníkem v historii lázní – při rekonvalescenci dětí postižených epidemií černého kašle, se totiž potvrdil nápadný léčebný efekt místních klimatických podmínek. Od té doby se lázně specializují výhradně na dětskou léčbu.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Boheminium

 

Naučně poznávací park v Mariánských Lázních s věrnými replikami více než 40 významných stavebních a technických památek České republiky. Veškeré vystavené modely jsou vyhotoveny v měřítku 1:25 – model je 25x menší než originální předloha. K vidění jsou např. modely hradů a zámků, jako jsou Karlštejn, Červená Lhota, Kokořín, dále také lázeňské kolonády, kamenný most z Písku, rotunda sv. Jiří z hory Říp, minaret z Lednice a další. Vystaveny jsou také letecké modely a modely vláčků.

Boršengrýn

 

Zřícenina bývalého hradu u Lázní Kynžvart, skládající se ze dvou částí – samostatně stojícího hradního vrchu a asfaltovou silnicí odděleného předhradí. Hrad byl založen v místech původní tvrze Amonsgryn.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.