www.jedemedolazni.cz :: LÁZNĚ KYNŽVART (17.07.2019 - 21:27)

Region: Západní Čechy, okres Cheb Webové stránky: www.laznekynzvart.cz
Přírodní léčivý zdroj Klima, minerální prameny Hlavní indikace léčby onemocnění dýchacího ústrojí, kožní onemocnění, urologická onemocnění, poruchy látkové výměny, nemoci trávicího ústrojí, duševní onemocnění a obezita
Jak se k nám dostanete

Přírodní léčebné lázně, Léčebné lázně Lázně Kynžvart, jsou jedno z pouhých 4 lázeňských míst v ČR, kde jsou klimatické podmínky uznány jako přírodní léčivý zdroj, což je podmínkou pro léčení nemocí dýchacího ústrojí. V současné době se profilují jako lázně rodinné, tedy i dospělých osob. Dětská lázeňská léčba je nadále zdejší specializací. Kromě nemocí dýchacího ústrojí, kožních nemocí, nemocí močového ústrojí a obezity se zde rovněž léčí nemoci trávicího ústrojí, poruchy látkové výměny a také lehké duševní nemoci (úzkosti, deprese).

Lázeňské městečko leží v CHKO Slavkovský les v prostředí s ojedinělými klimatickými podmínkami – podhorská oblast nad hranicí přízemních mlh, vysoká a stálá vlhkost vzduchu, vysoká sluneční intenzita a minimální obsah škodlivin v ovzduší.

HISTORIE

Městečko Lázně Kynžvart bylo založeno ve 13. století jako osada v blízkosti pohraničního hradu. Od roku 1630 byla obec majetkem rodu Me ernichů. Ti zde na počátku 19. století provedli pečlivý průzkum minerálních pramenů, které se následně začaly využívat k léčebným účelům. V roce 1856 zde započala výstavba prvních lázeňských hotelů, ve kterých nastupovali léčbu pacienti, trpící nejrůznějšími chorobami – od nemocí dýchacích cest, přes chronické střevní nemoci, revmatismus, až po ženská a neurologická onemocnění.

Rok 1950 se stal důležitým mezníkem v historii lázní – při rekonvalescenci dětí postižených epidemií černého kašle, se totiž potvrdil nápadný léčebný efekt místních klimatických podmínek. Od té doby se lázně specializují výhradně na dětskou léčbu.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Muzeum Bečov nad Teplou

 

Expozice historických motocyklů, jízdních kol, historie nožířství a českých hraček (dokumentace vývoje od lidových tradic až po současné výrobce).

Cheb

 

Historické město, rozkládající se asi 19 km jihovýchodně od Lázní Kynžvart. Centrum Chebu je mimořádně dobře zachované, včetně půdorysu, náměstí a zbytků hradeb a je vyhlášeno za městskou památkovou rezervaci.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.