www.jedemedolazni.cz :: LÁZNĚ KYNŽVART (24.01.2019 - 14:51)

Region: Západní Čechy, okres Cheb Webové stránky: www.laznekynzvart.cz
Přírodní léčivý zdroj Klima, minerální prameny Hlavní indikace léčby onemocnění dýchacího ústrojí, kožní onemocnění, urologická onemocnění, poruchy látkové výměny, nemoci trávicího ústrojí, duševní onemocnění a obezita
Jak se k nám dostanete

Přírodní léčebné lázně, Léčebné lázně Lázně Kynžvart, jsou jedno z pouhých 4 lázeňských míst v ČR, kde jsou klimatické podmínky uznány jako přírodní léčivý zdroj, což je podmínkou pro léčení nemocí dýchacího ústrojí. V současné době se profilují jako lázně rodinné, tedy i dospělých osob. Dětská lázeňská léčba je nadále zdejší specializací. Kromě nemocí dýchacího ústrojí, kožních nemocí, nemocí močového ústrojí a obezity se zde rovněž léčí nemoci trávicího ústrojí, poruchy látkové výměny a také lehké duševní nemoci (úzkosti, deprese).

Lázeňské městečko leží v CHKO Slavkovský les v prostředí s ojedinělými klimatickými podmínkami – podhorská oblast nad hranicí přízemních mlh, vysoká a stálá vlhkost vzduchu, vysoká sluneční intenzita a minimální obsah škodlivin v ovzduší.

HISTORIE

Městečko Lázně Kynžvart bylo založeno ve 13. století jako osada v blízkosti pohraničního hradu. Od roku 1630 byla obec majetkem rodu Me ernichů. Ti zde na počátku 19. století provedli pečlivý průzkum minerálních pramenů, které se následně začaly využívat k léčebným účelům. V roce 1856 zde započala výstavba prvních lázeňských hotelů, ve kterých nastupovali léčbu pacienti, trpící nejrůznějšími chorobami – od nemocí dýchacích cest, přes chronické střevní nemoci, revmatismus, až po ženská a neurologická onemocnění.

Rok 1950 se stal důležitým mezníkem v historii lázní – při rekonvalescenci dětí postižených epidemií černého kašle, se totiž potvrdil nápadný léčebný efekt místních klimatických podmínek. Od té doby se lázně specializují výhradně na dětskou léčbu.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Dlouhá stoka

 

Vodní kanál z roku 1536 o celkové délce 24,2 km, protínající velkou část Slavkovského lesa. Jeho účelem bylo plavení dřeva a zásobovat vodou cínové doly v okolí Horního Slavkova a Krásna, kde ve své době ležela jedna z nejbohatších ložisek cínu v Evropě. Významná technická památka.

Muzeum Bečov nad Teplou

 

Expozice historických motocyklů, jízdních kol, historie nožířství a českých hraček (dokumentace vývoje od lidových tradic až po současné výrobce).

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.