www.jedemedolazni.cz :: LÁZNĚ MŠENÉ (17.07.2019 - 20:40)

Region: Střední Čechy, okres Litoměřice Webové stránky: www.msene-lazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Slatina, minerální prameny Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, záněty nervů, pooperační stavy
Jak se k nám dostanete

Lázeňský komplex Lázně Mšené se nachází v obci Mšené-lázně, v malebném údolí Mšenského potoka, pouhých 45 km od Prahy. Lázeňský areál je obklopen rozsáhlým romantickým parkem s rybníky.

HISTORIE

První písemná zmínka o vsi Mšené-lázně pochází z roku 1262, kdy se jako její držitel připomíná Půta, řečený Petřík z Rýzmberka.

První podnět k založení zdejších lázní přišel v roce 1790. Tehdy sem přijel na inspekci ředitel panských majetků rodu Kinských na Zlonicích, František Pavikovský, který trpěl žaludečními nevolnostmi a když se napil mšenské vody, ulevilo se mu. Mimořádné kvality zdejších minerálních vod následně potvrdil slavný lékař a mineralog MUDr. František Ambrož Reuss. Tehdejší majitel panství, kníže Oldřich Kinský, neváhal, a již v roce 1796 zafinancoval stavbu první lázeňské budovy.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Lovoš

 

Čedičová hora, nacházející se nedaleko Lovosic v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Na vrcholu byla postavena turistická chata, od které je vynikající výhled na všechny strany. Samotný vrch je tvořen dvěma kužely, Velkým a Malým Lovošem. Malý Lovoš je ale na rozdíl od Velkého Lovoše znělcovým vrchem. Vrchol a svahy hory jsou chráněny jako národní přírodní rezervace.

Písečný vrch

 

Geologicky, archeologicky a botanicky významný kopec, nacházející se přibližně 1,4 km jihozápadně od obce Milá v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Na místním archeologickém nalezišti byly objeveny doklady lidské činnosti od paleolitu po střední dobu bronzovou. Od roku 1996 je území vyhlášeno jako přírodní rezervace.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.