www.jedemedolazni.cz :: LÁZNĚ MŠENÉ (25.05.2019 - 09:10)

Region: Střední Čechy, okres Litoměřice Webové stránky: www.msene-lazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Slatina, minerální prameny Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, záněty nervů, pooperační stavy
Jak se k nám dostanete

Lázeňský komplex Lázně Mšené se nachází v obci Mšené-lázně, v malebném údolí Mšenského potoka, pouhých 45 km od Prahy. Lázeňský areál je obklopen rozsáhlým romantickým parkem s rybníky.

HISTORIE

První písemná zmínka o vsi Mšené-lázně pochází z roku 1262, kdy se jako její držitel připomíná Půta, řečený Petřík z Rýzmberka.

První podnět k založení zdejších lázní přišel v roce 1790. Tehdy sem přijel na inspekci ředitel panských majetků rodu Kinských na Zlonicích, František Pavikovský, který trpěl žaludečními nevolnostmi a když se napil mšenské vody, ulevilo se mu. Mimořádné kvality zdejších minerálních vod následně potvrdil slavný lékař a mineralog MUDr. František Ambrož Reuss. Tehdejší majitel panství, kníže Oldřich Kinský, neváhal, a již v roce 1796 zafinancoval stavbu první lázeňské budovy.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Lovoš

 

Čedičová hora, nacházející se nedaleko Lovosic v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Na vrcholu byla postavena turistická chata, od které je vynikající výhled na všechny strany. Samotný vrch je tvořen dvěma kužely, Velkým a Malým Lovošem. Malý Lovoš je ale na rozdíl od Velkého Lovoše znělcovým vrchem. Vrchol a svahy hory jsou chráněny jako národní přírodní rezervace.

Archeoskanzen Březno u Loun

 

Ojedinělý soubor rekonstruovaných pravěkých a raně středověkých obydlí a technologických zařízení, vzniklý jako výsledek dlouholetého odborného archeologického experimentu.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.