www.jedemedolazni.cz :: LÁZNĚ MŠENÉ (24.01.2019 - 13:43)

Region: Střední Čechy, okres Litoměřice Webové stránky: www.msene-lazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Slatina, minerální prameny Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, záněty nervů, pooperační stavy
Jak se k nám dostanete

Lázeňský komplex Lázně Mšené se nachází v obci Mšené-lázně, v malebném údolí Mšenského potoka, pouhých 45 km od Prahy. Lázeňský areál je obklopen rozsáhlým romantickým parkem s rybníky.

HISTORIE

První písemná zmínka o vsi Mšené-lázně pochází z roku 1262, kdy se jako její držitel připomíná Půta, řečený Petřík z Rýzmberka.

První podnět k založení zdejších lázní přišel v roce 1790. Tehdy sem přijel na inspekci ředitel panských majetků rodu Kinských na Zlonicích, František Pavikovský, který trpěl žaludečními nevolnostmi a když se napil mšenské vody, ulevilo se mu. Mimořádné kvality zdejších minerálních vod následně potvrdil slavný lékař a mineralog MUDr. František Ambrož Reuss. Tehdejší majitel panství, kníže Oldřich Kinský, neváhal, a již v roce 1796 zafinancoval stavbu první lázeňské budovy.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Raná

 

Jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších vrchů chráněné krajinné oblasti Českého středohoří. Spolu se sousedním vrchem Oblíkem představuje hlavní krajinnou dominantu města Loun, od kterého se nachází 6 km severozápadním směrem. Holé a příkré svahy Rané lákají nejen přírodovědce a turisty za dalekým rozhledem, ale zejména příznivce všech druhů bezmotorového létání, pro které je přímo kultovním místem. Na travnatých svazích se hojně vyskytuje vzácný sysel obecný. Národní přírodní rezervace.

Chrám Panenský Týnec

 

Nedostavěný gotický chrám a klášterní kostel ze 14. století. Mezi zdmi kláštera údajně působí pozitivní energie, která dokáže člověku navodit dobrou náladu a dodat elán do života.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.