www.jedemedolazni.cz :: LIPOVÁ-LÁZNĚ (17.07.2019 - 20:21)

Region: Jesenicko, okres Šumperk Webové stránky: www.lipova-lazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Klima Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, kožní, léčba obezity
Jak se k nám dostanete

Klimatické lázně Dolní Lipová leží v podhorské krajině Jeseníků a Rychlebských hor – v oblasti, která se v rámci České republiky vyznačuje nadprůměrně čistým ovzduším. Lázně proslavil jejich zakladatel Johann Schroth, když v roce 1829 přišel s univerzální léčebnou metodou, zvanou Schrothova léčebná kúra – ta zaznamenala takový úspěch, že se do místních lázní sjížděli významné osobnosti z celého tehdejšího Rakousko-Uherska, ale i z řady dalších evropských míst.

HISTORIE

Lázně Dolní Lipová založil léčitel Johann Schroth v roce 1829. Jejich secesní pavilonová podoba vznikla ale až na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Zde prováděná originální léčba poruch metabolismu a obezity, označovaná po svém zakladateli Schrothova kúra, proslavila lázně v první polovině dvacátého století po celé Evropě, do lázní však přijížděli i lázeňští hosté z Ameriky.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Rejvíz

 

Největší komplex vrchovištního rašeliniště, rašelinných lesů a rašelinných luk na severní Moravě a ve Slezsku. Nachází se nedaleko horské osady Rejvíz v první zóně chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Asi nejzajímavější částí Rejvízu je Velké mechové jezírko, ke kterému vede naučná stezka. Rejvíz je chráněn jako národní přírodní rezervace a zároveň představuje jádrové území evropsky významné lokality Rejvíz.

Petrovy kameny

 

7 metrů vysoká a až 25 m široká monumentální skalní hradba (mrazový srub) z břidlic a rul, nacházející se na vedlejším hřbetu Vysoké hole pod Pradědem v chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.