www.jedemedolazni.cz :: LIPOVÁ-LÁZNĚ (25.05.2019 - 08:50)

Region: Jesenicko, okres Šumperk Webové stránky: www.lipova-lazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Klima Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, kožní, léčba obezity
Jak se k nám dostanete

Klimatické lázně Dolní Lipová leží v podhorské krajině Jeseníků a Rychlebských hor – v oblasti, která se v rámci České republiky vyznačuje nadprůměrně čistým ovzduším. Lázně proslavil jejich zakladatel Johann Schroth, když v roce 1829 přišel s univerzální léčebnou metodou, zvanou Schrothova léčebná kúra – ta zaznamenala takový úspěch, že se do místních lázní sjížděli významné osobnosti z celého tehdejšího Rakousko-Uherska, ale i z řady dalších evropských míst.

HISTORIE

Lázně Dolní Lipová založil léčitel Johann Schroth v roce 1829. Jejich secesní pavilonová podoba vznikla ale až na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Zde prováděná originální léčba poruch metabolismu a obezity, označovaná po svém zakladateli Schrothova kúra, proslavila lázně v první polovině dvacátého století po celé Evropě, do lázní však přijížděli i lázeňští hosté z Ameriky.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Keprník

 

S nadmořskou výškou 1 423 m čtvrtý nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku. Nachází se na jesenické hřebenovce, mezi obcemi Ostružná a Bělá pod Pradědem v chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Na bezlesém vrcholu Keprníku se tyčí rulový skalnatý výchoz (mrazový srub) s nádherným kruhovým rozhledem na celé Jeseníky. Keprník je součástí národní přírodní rezervace Šerák-Keprník a přes jeho vrchol vede hřebenová naučná stezka S Koprníčkem keprnickými horami.

Kamenné okno

 

Zajímavý skalní útvar ve tvaru brány, nacházející se při cestě z Červenohorského sedla na Šerák v chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.