www.jedemedolazni.cz :: LUHAČOVICE (24.01.2019 - 13:29)

Region: Jižní a východní Morava, okres Zlín Webové stránky: www.mesto.luhacovice.cz
Přírodní léčivý zdroj 17 hydrouhličitanochlorido-sodných kyselek a jeden pramen sirný Hlavní indikace léčby dýchací ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybové ústrojí, krevního oběhu, nemoci onkologické
Jak se k nám dostanete

Poznejte Luhačovice, lázně, kde se snoubí jedinečné dary přírody a lidské dovednosti. Minerální prameny přinášející zdraví, příznivé klimatické podmínky, jedinečná architektura, kulturní dění a neopakovatelná atmosféra klidu a pohody řadí Luhačovice mezi nejkrásnější lázeňská místa v České republice. Vše umocněno pestrou nabídkou pro wellness, relaxaci, poznání, zábavu, sport, turistiku, cykloturistiku a romantické zážitky.

Jste srdečně vítáni, nabídka je pestrá, spojte si Luhačovice s úspěšnou léčbou, nebo s dnes tolik oblíbenými týdenními,víkendovými, relaxačními a wellness pobyty. Nezáleží na tom, kdy se zde vydáte, každé roční období má své kouzlo a zkušení profesionálové jsou připraveni vám poskytnout své služby, každý zde může něco obdivovat a nalézat. Je to na vás ..., vybírejte.

HISTORIE

Oblast Horní Olšavy byla známa již člověku žijícímuas i 30 000 let před naším letopočtem. Již pravěcí lovci pravděpodobně záměrně vyhledávali a znali místní prameny. První písemná zmínka o Luhačovicích pochází z roku 1412. Zdejší kraj byl poměrně chudý a obyvatelstvo trpělo častými vpády Turků, Tatarů a uherských Kuruců. Majitelé panství se střídali až do roku 1629. V tomto roce se panství dostalo do vlastnictví uherského šlechtického rodu Serenyiů. Ti rozpoznali veliké bohatství v podobě minerálních pramenů a začali postupně s jejich úpravou a s rozvojem lázní. Avšak na počátku 20. století prostředky hraběcí rodiny nestačily a lázním hrozila stagnace a úpadek. A tehdy přišel do Luhačovic MUDr. František Veselý, který v roce 1902 založil akciovou společnost, s jejímž vznikem začal velký rozvoj luhačovických lázní.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 

Lázeňská léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Léčebné pobyty zahrnují kombinaci z více než 80 druhů lázeňských procedur.

K léčebným procedurám patří pitná kúra minerálních vod, inhalace, obklady, masáže, vodoléčebné procedury, elektroléčba, speciální terapie, pohybová léčba a mnoho dalších. Programové nabídky pro léčbu i relaxaci jsou odborníky navržené kombinace léčebných procedur zaměřené na cílenou léčbu, nebo péči o zraví a předcházení onemocnění.

Sakrální památky ve středu města

 

Novodobý kostel svaté Rodiny je příkladem moderní chrámové architektury, mimo církevních účelů slouží také ke koncertům. Barokní zámek, postavený v 18. století, neslouží k prohlídkám. V době církevních obřadů je přístupná pouze kaple, která je jeho součástí.

 

Lednový kulturní program v Luhačovicích

Comedia dell´arte II. Krize identity aneb mechanická žena
Program kina na leden

více informací

Kulturní program na rok 2019 v LUHAČOVICÍCH

26. ledna Reprezentační lázeňský ples
28.4. - 5.5. Luhačovice v tanci
10. - 12.5. Otevírání pramenů
květen - září Kolonádní...

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.