www.jedemedolazni.cz :: LUHAČOVICE (17.07.2019 - 20:30)

Region: Jižní a východní Morava, okres Zlín Webové stránky: www.mesto.luhacovice.cz
Přírodní léčivý zdroj 17 hydrouhličitanochlorido-sodných kyselek a jeden pramen sirný Hlavní indikace léčby dýchací ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybové ústrojí, krevního oběhu, nemoci onkologické
Jak se k nám dostanete

Poznejte Luhačovice, lázně, kde se snoubí jedinečné dary přírody a lidské dovednosti. Minerální prameny přinášející zdraví, příznivé klimatické podmínky, jedinečná architektura, kulturní dění a neopakovatelná atmosféra klidu a pohody řadí Luhačovice mezi nejkrásnější lázeňská místa v České republice. Vše umocněno pestrou nabídkou pro wellness, relaxaci, poznání, zábavu, sport, turistiku, cykloturistiku a romantické zážitky.

Jste srdečně vítáni, nabídka je pestrá, spojte si Luhačovice s úspěšnou léčbou, nebo s dnes tolik oblíbenými týdenními,víkendovými, relaxačními a wellness pobyty. Nezáleží na tom, kdy se zde vydáte, každé roční období má své kouzlo a zkušení profesionálové jsou připraveni vám poskytnout své služby, každý zde může něco obdivovat a nalézat. Je to na vás ..., vybírejte.

HISTORIE

Oblast Horní Olšavy byla známa již člověku žijícímuas i 30 000 let před naším letopočtem. Již pravěcí lovci pravděpodobně záměrně vyhledávali a znali místní prameny. První písemná zmínka o Luhačovicích pochází z roku 1412. Zdejší kraj byl poměrně chudý a obyvatelstvo trpělo častými vpády Turků, Tatarů a uherských Kuruců. Majitelé panství se střídali až do roku 1629. V tomto roce se panství dostalo do vlastnictví uherského šlechtického rodu Serenyiů. Ti rozpoznali veliké bohatství v podobě minerálních pramenů a začali postupně s jejich úpravou a s rozvojem lázní. Avšak na počátku 20. století prostředky hraběcí rodiny nestačily a lázním hrozila stagnace a úpadek. A tehdy přišel do Luhačovic MUDr. František Veselý, který v roce 1902 založil akciovou společnost, s jejímž vznikem začal velký rozvoj luhačovických lázní.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

LÁZEŇSKÉ SPOLEČNOSTI

 

V Luhačovicích působí tři lázeňské společnosti a mnoho dalších wellness hotelů a ubytovacích zařízení.

INDIKACE

 

V Luhačovicích se léčí onemocnění dýchacího ústrojí (astma, alergická onemocnění dýchacích cest, chronická bronchitida, poruchy hlasu a chraptivost, pooperační stavy dýchacích cest), nemoci trávicího ústrojí (poruchy trávení a nechutenství, klidové stádium vředové nemoci žaludku a dvanácterníku, stavy po operacích žaludku, jícnu a žlučníku), nemoci z poruch látkové výměny (cukrovka, otylost), poruchy pohybového aparátu (bolestivá onemocnění šlach, svalů, úponů, mimokloubní revmatismus, bolestivé syndromy páteře), nemoci oběhového ústrojí (funkční poruchy periferních cév, lehčí formy hypertonické choroby) a nemoci onkologické – onkologické případy po ukončení léčby. Mimo dospělých pacientů ve zde léčí s výbornými výsledky také děti a dorost.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.