www.jedemedolazni.cz :: LUHAČOVICE (25.03.2019 - 04:19)

Region: Jižní a východní Morava, okres Zlín Webové stránky: www.mesto.luhacovice.cz
Přírodní léčivý zdroj 17 hydrouhličitanochlorido-sodných kyselek a jeden pramen sirný Hlavní indikace léčby dýchací ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybové ústrojí, krevního oběhu, nemoci onkologické
Jak se k nám dostanete

Poznejte Luhačovice, lázně, kde se snoubí jedinečné dary přírody a lidské dovednosti. Minerální prameny přinášející zdraví, příznivé klimatické podmínky, jedinečná architektura, kulturní dění a neopakovatelná atmosféra klidu a pohody řadí Luhačovice mezi nejkrásnější lázeňská místa v České republice. Vše umocněno pestrou nabídkou pro wellness, relaxaci, poznání, zábavu, sport, turistiku, cykloturistiku a romantické zážitky.

Jste srdečně vítáni, nabídka je pestrá, spojte si Luhačovice s úspěšnou léčbou, nebo s dnes tolik oblíbenými týdenními,víkendovými, relaxačními a wellness pobyty. Nezáleží na tom, kdy se zde vydáte, každé roční období má své kouzlo a zkušení profesionálové jsou připraveni vám poskytnout své služby, každý zde může něco obdivovat a nalézat. Je to na vás ..., vybírejte.

HISTORIE

Oblast Horní Olšavy byla známa již člověku žijícímuas i 30 000 let před naším letopočtem. Již pravěcí lovci pravděpodobně záměrně vyhledávali a znali místní prameny. První písemná zmínka o Luhačovicích pochází z roku 1412. Zdejší kraj byl poměrně chudý a obyvatelstvo trpělo častými vpády Turků, Tatarů a uherských Kuruců. Majitelé panství se střídali až do roku 1629. V tomto roce se panství dostalo do vlastnictví uherského šlechtického rodu Serenyiů. Ti rozpoznali veliké bohatství v podobě minerálních pramenů a začali postupně s jejich úpravou a s rozvojem lázní. Avšak na počátku 20. století prostředky hraběcí rodiny nestačily a lázním hrozila stagnace a úpadek. A tehdy přišel do Luhačovic MUDr. František Veselý, který v roce 1902 založil akciovou společnost, s jejímž vznikem začal velký rozvoj luhačovických lázní.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Lázeňské náměstí s kolonádou

 

Mimo výrazně dominujícího Jurkovičova domu, můžeme na kraji náměstí nalézt dvě zajímavé vilky postavené ve švýcarském stylu Aplskou růži a Vilu pod lipami. Najdete zde také sochu zakladatele moderních lázní MUDr. Františka Veselého, nejstarší stavbu lázeňského středu kapli svaté Alžběty. Na první pohled zaujme také čtyřpodlažní secesní budova Domu Bedřicha Smetany, před kterou najdeme známou bruselskou fontánu. Nejčastějším cílem návštěvníků je krytá 130 m kolonáda s pavilonem nejznámějšího luhačovického pramene Vincentka. Naproti kolonády je jedno z center luhačovického kulturního dění, Společenský dům s venkovním podiem.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 

Lázeňská léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Léčebné pobyty zahrnují kombinaci z více než 80 druhů lázeňských procedur.

K léčebným procedurám patří pitná kúra minerálních vod, inhalace, obklady, masáže, vodoléčebné procedury, elektroléčba, speciální terapie, pohybová léčba a mnoho dalších. Programové nabídky pro léčbu i relaxaci jsou odborníky navržené kombinace léčebných procedur zaměřené na cílenou léčbu, nebo péči o zraví a předcházení onemocnění.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.