www.jedemedolazni.cz :: LUHAČOVICE (25.05.2019 - 09:00)

Region: Jižní a východní Morava, okres Zlín Webové stránky: www.mesto.luhacovice.cz
Přírodní léčivý zdroj 17 hydrouhličitanochlorido-sodných kyselek a jeden pramen sirný Hlavní indikace léčby dýchací ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybové ústrojí, krevního oběhu, nemoci onkologické
Jak se k nám dostanete

Poznejte Luhačovice, lázně, kde se snoubí jedinečné dary přírody a lidské dovednosti. Minerální prameny přinášející zdraví, příznivé klimatické podmínky, jedinečná architektura, kulturní dění a neopakovatelná atmosféra klidu a pohody řadí Luhačovice mezi nejkrásnější lázeňská místa v České republice. Vše umocněno pestrou nabídkou pro wellness, relaxaci, poznání, zábavu, sport, turistiku, cykloturistiku a romantické zážitky.

Jste srdečně vítáni, nabídka je pestrá, spojte si Luhačovice s úspěšnou léčbou, nebo s dnes tolik oblíbenými týdenními,víkendovými, relaxačními a wellness pobyty. Nezáleží na tom, kdy se zde vydáte, každé roční období má své kouzlo a zkušení profesionálové jsou připraveni vám poskytnout své služby, každý zde může něco obdivovat a nalézat. Je to na vás ..., vybírejte.

HISTORIE

Oblast Horní Olšavy byla známa již člověku žijícímuas i 30 000 let před naším letopočtem. Již pravěcí lovci pravděpodobně záměrně vyhledávali a znali místní prameny. První písemná zmínka o Luhačovicích pochází z roku 1412. Zdejší kraj byl poměrně chudý a obyvatelstvo trpělo častými vpády Turků, Tatarů a uherských Kuruců. Majitelé panství se střídali až do roku 1629. V tomto roce se panství dostalo do vlastnictví uherského šlechtického rodu Serenyiů. Ti rozpoznali veliké bohatství v podobě minerálních pramenů a začali postupně s jejich úpravou a s rozvojem lázní. Avšak na počátku 20. století prostředky hraběcí rodiny nestačily a lázním hrozila stagnace a úpadek. A tehdy přišel do Luhačovic MUDr. František Veselý, který v roce 1902 založil akciovou společnost, s jejímž vznikem začal velký rozvoj luhačovických lázní.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Pražská čtvrť

 

Architektonicky cenná část města, která dostala svůj název podle lázeňského hotelu Praha, dále zde najdeme Augustiniánský dům, stavbu z roku 1903, dnes sloužící jako nově zrekonstruovaný wellness hotel, v jeho těsném sousedství najdeme také mariánskou kapli. V této čtvrti vznikla poměrně rychle, převážně v 20. letech minulého století řada výpravných staveb jejich názvy byly odvozeny od pražských dominat, najdete zde Strahov, Petřín, Loretu, Hradčany a další. K nejnovějším stavbám v této části patří čtyři vzájemně propojené lázeňské objekty Antoaneta, Petřín, Perštýn a Valaška. Památkově nejcennější objekt vily Valašky, navržené architektem Dušanem Jurkovičem jako jedna z jeho posledních staveb v roce 1907 byl ve značně zdevastovaném a zchátralém stavu zachráněn před demolicí v roce 2009 a dnes slouží jako lázeňský hotel s nevšední atmosférou.

Sport a wellness

 

Každý, kdo vyznává aktivní odpočinek, najde v Luhačovicích pestrou sportovní a relaxační nabídku. Tenis, bowling, hřiště pro nohejbal, volejbal, fotbal, ruské kuželky, minigolf, stolní tenis. Odvážnější mohou vyzkoušet zorbing nebo paintball. Hala ve Sportovním centru Radostova poskytuje bohaté zázemí pro všestranné vyžití jak svátečním, tak i profesionálním sportovcům. Celoročně můžete vyrazit na krytou městskou plovárnu, která nabízí plavecký bazén, zážitkový bazén, whirpool i parní koutek. V letních měsících se můžete slunit na venkovní terase. V parném létě najdete osvěžení v aquaparku, který najdete přímo na přehradě. Aquapark disponuje plaveckým bazénem, skluzavkami, toboganem, zážitkovým bazénem a dětským bazénkem. Přehrada nabízí široké sportovní vyžití. Plavání v přírodním koupališti, využití lodiček a šlapadel, aquazorbing nebo rybaření. Okolí přehrady je přizpůsobeno cyklistům, turistům, ale také in-line bruslařům. V případě nepříznivého počasí můžete relaxovat v některém ze špičkových wellness center – bazény, whirpool, Kneippův chodník, parní lázně, sauny, relaxační lavice a také odpočinkové zóny jsou připraveny pro zpříjemnění dne.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.