www.jedemedolazni.cz :: MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (17.07.2019 - 20:20)

Region: Západní Čechy, okres Cheb Webové stránky: www.marianskelazne.cz
Přírodní léčivý zdroj Minerální vody s obsahem oxidu uhličitého, přírodní plyn oxid uhličitý a peloidy. Hlavní indikace léčby Nemoci ledvin a močových cest, dýchacího ústrojí, pohybového ústrojí, metabolická onemocnění, gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti, onkologická onemocnění (pooperační stavy).
Jak se k nám dostanete

Světoznámé lázeňské město v západních Čechách, na okraji chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Klenot zasazený do nádherného údolí plného léčivých pramenů. Místo nabité romantickou atmosférou, souladem mezi pulzující přírodou a upravenými parky. K tomu nádherná lázeňská architektura, kolonády...

HISTORIE

Na území dnešních lázní a v nejbližším okolí vyvěrá na 140 přírodních minerálních pramenů. Jejich léčivou sílu rozpoznal počátkem 19. století J. J. Nehr, lékař premonstrátského kláštera v Teplé, ke kterému pozemky dnešních lázní patřily. Jeho současník a opat tohoto kláštera, K. K. Reitenberger, zde začal na jeho doporučení stavět lázně. První lázeňský dům byl postaven u Mariina pramene a roku 1808 dostala nově vznikající osada „U kyselky“ současné jméno Mariánské Lázně. V roce 1818 bylo místo povýšeno na lázně a roku 1865 byly lázně povýšeny na město. Počátkem 20. století již byly Mariánské Lázně významným centrem rekreační i léčebné turistiky evropské smetánky. Mezi pravidelné hosty patřil například Johann Wolfgang Goethe, který se zde již v pozdním věku 70 let seznámil se svou životní láskou, mladičkou, teprve 17letou Ulrikou von Levetzow.

Informace o městě: www.marianskelazne.cz
Fotobanka města: www.marlazne.cz
Mějte své město stále s sebou: www.mariankyvmobilu.cz

 

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

LS Royal Mariánské Lázně

 

Moderní lázeňský hotel s příjemnou rodinnou atmosférou a nabídkou komplexních služeb pod jednou střechou. 300 m od centra.

Cheb

 

Historické město s 1. písemnou zmínkou z roku 1061 a řadou vzácných památek. Románský hrad založený Friedrichem I. Barbarossou po roce 1167.

 

Červencové kulturní akce v Mariánských Lázních

http://kalendar.marianskelazne.cz/cz/akcevypis

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.