www.jedemedolazni.cz :: OSEČNÁ – LÁZNĚ KUNDRATICE (17.07.2019 - 20:19)

Region: Severní Čechy, okres Liberec Webové stránky: www.mesto.osecna.cz
Přírodní léčivý zdroj Sirnoželezitá slatina Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Lázeňská léčebna Osečná – Lázně Kundratice, jedny z nestarších lázní v České republice využívají k léčbě pohybového ústrojí mimo ostatních procedur i tradiční přírodní léčivý zdroj sirnoželezitou slatinu.

HISTORIE

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná roku 1881.

Zakladatel, místní podnikatel, Josef Schwan, postavil nejprve v blízkosti bohatých rašelinišť malý domek se dvěma vanami pro rašelinové koupele. Jeho syn objekt rozšířil a otevřel rašelinové lázně.

Lázeňskou léčebnu roce 1908 od vdovy Schwanové koupila obec, protože počet návštěvníků neustále vzrůstal bylo v roce 1913 rozhodnuto celé zařízení modernizovat.

Lázeňské budovy dostaly nový vzhled a v roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné, ale i pro rekonvalescenty, zejména vojáky z první světové války.

V roce 1933 byly lázně považovány za jedny z nejmodernějších v naší republice. Během druhé světové války opět léčebna sloužila potřebám armády. Po druhé světové válce se Lázně Kundratice staly součástí státního podniku Československé státní lázně, v roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla tak akciová společnost Lázně Kundratice a.s.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Sychrov

 

Novogotický zámek přístupný veřejnosti, obklopený anglickým parkem s unikátními dřevinami; často sem jezdil Antonín Dvořák.

PRAVIDELNÉ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 

Ve městě Osečná se pořádá mnoho kulturních akcí, například koncerty smíšeného pěveckého sboru Canzoneta, taneční večery a nedělní promenádní koncerty. V červnu můžete navštívit Svatovítskou pouť a koná se zde také Kundratická lávka – sportovně-kulturní den.

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.