www.jedemedolazni.cz :: OSEČNÁ – LÁZNĚ KUNDRATICE (24.01.2019 - 13:18)

Region: Severní Čechy, okres Liberec Webové stránky: www.mesto.osecna.cz
Přírodní léčivý zdroj Sirnoželezitá slatina Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Lázeňská léčebna Osečná – Lázně Kundratice, jedny z nestarších lázní v České republice využívají k léčbě pohybového ústrojí mimo ostatních procedur i tradiční přírodní léčivý zdroj sirnoželezitou slatinu.

HISTORIE

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná roku 1881.

Zakladatel, místní podnikatel, Josef Schwan, postavil nejprve v blízkosti bohatých rašelinišť malý domek se dvěma vanami pro rašelinové koupele. Jeho syn objekt rozšířil a otevřel rašelinové lázně.

Lázeňskou léčebnu roce 1908 od vdovy Schwanové koupila obec, protože počet návštěvníků neustále vzrůstal bylo v roce 1913 rozhodnuto celé zařízení modernizovat.

Lázeňské budovy dostaly nový vzhled a v roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné, ale i pro rekonvalescenty, zejména vojáky z první světové války.

V roce 1933 byly lázně považovány za jedny z nejmodernějších v naší republice. Během druhé světové války opět léčebna sloužila potřebám armády. Po druhé světové válce se Lázně Kundratice staly součástí státního podniku Československé státní lázně, v roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla tak akciová společnost Lázně Kundratice a.s.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

 

Hotelové domy Šárka a Dalibor jsou plně a pohodlně vybaveny pro ubytování hostů v jednolůžkových i dvojlůžkových pokojích a apartmánech. Ubytovna Přemysl nabízí jednolůžkové pokoje a je zařízena skromněji. Léčebné procedury pro obyvatele všech lázeňských budov probíhají v centrální lázeňské budově.

Stříbrník

 

Přírodní památka. Vypreparovaný vrchol čedičové kupy, tvořený zbytkem sopouchu se čtyřmi výraznými vrcholy. Olivinický čedič má jasně strukturovanou sloupcovitou odlučnost

 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.