www.jedemedolazni.cz :: Příležitosti v okolí (17.07.2019 - 20:19)

Příležitosti v okolí

zpět
Typ Hledej v názvu:

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Den Poděbrad – oslavy výročí povýšení Poděbrad na město, březen
 • Mezinárodní chodecké závody, duben
 • Poděbradské dny poezie, duben
 • Zahájení lázeňské sezóny, květen
 • Historické slavnosti krále Jiřího, červen
 • Národní šampionát mažoretek, červen
 • Evropa hraje Kmocha – mezinárodní soutěžní přehlídka mládežnických dechových orchestrů, červenec
 • FEMAD – Festival mladého amatérského divadla, září
 • Prix Bohemia Radio – mezinárodní přehlídka rozhlasové tvorby, říjen
 • 24 hodin čtení, listopad

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

Město nabízí řadu aktivit pro sport a volný čas:

 • sport – golf, tenis, jízda na koni, surfi ng, jachting, volejbal, střelba, kuželky, squash, turistické a cyklistické stezky s možností výletů do Českého ráje
 • kultura – Divadlo na Kovárně, Zámecký biograf, Polabské muzeum a Galerie Ludvíka Kuby – moderní umění
 • wellness – masáže, sauny, bazény, koupele aj.

Hrubý Jeseník u Nymburka

Z hlediska architektury velmi pozoruhodná železná rozhledna Romanka, z níž se otevírá výhled na široké prostory Polabské nížiny.

Nymburk

Historicky zajímavé město, mezi jehož hlavní symboly patří dominantní cihlové hradby s hranolovými baštami.

Kutná Hora

Městská památková rezervace, od roku 1995 zapsaná v seznamu UNESCO; za vidění stojí chrám svaté Barbory a kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kostnice a další památky.

Kladruby nad Labem

Světově známý hřebčín specializující se na chov starých španělských a italských plemen, známých nyní jako starokladrubský kůň; plemeno bylo vyšlechtěno pro císařský dvůr.

Zámek Chlumec nad Cidlinou

Barokní zámek Karlova Koruna od architekta J. B. Santiniho s přilehlým parkem; nyní patří rodu Kinských, kteří zde vytvářejí vlastní expozici.

Libický luh

Nejrozsáhlejší souvislá oblast lužních lesů v ČR, od roku 1992 národní přírodní rezervace, zařazena do systému Natura 2000 jako evropsky významná lokalita, od roku 2008 bezzásahová zóna. Rezervace je přístupná po červené turistické značce. Žije zde řada ohrožených druhů rostlin a živočichů, mj. i na 700 druhů motýlů.

INDIKACE

Lázně Poděbrady se zaměřují zejména na léčbu následujících stavů:

 • onemocnění oběhového systému – léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronické formy ischemické choroby srdeční; cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění žilního systému dolních končetin
 • nemoci z poruch výměny látkové – diabetes mellitus, metabolické choroby, včetně obezity
 • nemoci pohybového aparátu – zejména bolestivých stavů páteře a velkých kloubů.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 • Koupele – oceánská, olivová, brusinková, ibišková, jalovcová, levandulová, skořicová, konopná, medová, přísadová, perličková, uhličitá
 • Masáže – konopná, jalovcová, aloe vera, mořská, thajská, medová, čokoládová, aromaterapeutická, klasická, lymfatická masáž nohou, obličeje a dekoltu, refl exní masáž plosky nohy, lávové kameny
 • Zábaly – konopný, skořicový, jogurtový, demineralizační a zpevňující, karamelový, detoxikační z mořských řas, čokoládový, bahenní z Mrtvého moře
 • Další procedury – cvičení v bazénu, infrasauna, vibrasauna, solná jeskyně, nordic walking, oxygenoterapie, suchá uhličitá koupel, inhalace

Léčebna Dr. Filipa

Dětská léčebna specializovaná na léčbu kardiovaskulárních nemocí, onemocnění pohybového systému, zejména juvenilní idiopatickou artritidu a po úrazech a ortopedických operacích, a léčbu obezity a hypercholesterolaemie. Balneoterapie jsou přímo v areálu léčebny, stejně jako zahrada pro venkovní aktivity a míčové hry. Při léčebně je také základní škola, která během pobytu dětem zajišťuje výuku všech hlavních předmětů.

Penzion Máj

Penzion je umístěn v klidné části města, asi 500 m od lázeňského parku, a je druhým největším léčebným domem v Poděbradech. V budově zajištěna lékařská péče po celých 24 hodin. Jsou zde také ordinace odborných lékařů, sester, rehabilitační tělocvična aj., ostatní procedury jsou podávány v hotelu Zámeček nebo v Centrálních lázních.

Hotel G-REX

Hotel G-REX leží v blízkosti náměstí Jiřího. V prostorách hotelu sídlí Centrum časné rehabilitace, což je obdoba jednotky intenzivní péče. Specializuje se na léčbu onemocnění srdce a cév, zejména na stavy časně po srdeční operaci. K dispozici je tělocvična, elektroléčba, masáže, inhalace, funkční diagnostika, stálá služba sester a lékaře-kardiologa.

Hotel Libuše

Hotel Libuše je zrekonstruovaný lázeňský hotel ve středu města, situovaný na okraji lázeňského parku. Hotel neposkytuje žádné procedury, všechny jsou podávány v budově Centrálních lázní, vzdálené 30 m od hotelu.

Hotel Zámeček

Unikátní architektonický skvost z 20. let 20. století je zasazen do krásného prostředí lužního lesoparku v blízkosti řeky Labe i centra města. Hotel prošel citlivou rekonstrukcí a nabízí svým hostům moderní komfort ve stylovém prostředí. Některé léčebné procedury lze pod dohledem lékaře absolvovat přímo v hotelu, jiné poskytují Centrální lázně.

Hotel Zimní lázně

Nově zrekonstruovaný lázeňský hotel vhodný i pro náročné hosty. Je umístěn v klidné ulici poblíž lázeňské kolonády. Hotel je propojen prosklenou spojovací chodbou s hotelem Libenský, kde jsou podávány i některé léčebné procedury, jiné lze absolvovat v Centrálních lázních.

Hotel Libenský

Hotel Libenský je hlavním lázeňským domem lázní Poděbrady. Leží ve středu lázeňské kolonády a patří svou polohou a kompletností nabízených služeb k nejvyhledávanějším. Přímo v hotelu jsou ordinace lékařů, stálá služba sester a odborné vyšetřovny. K dispozici je solárium, místnost pro oxygenoterapii a solná jeskyně.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Přírodní, silně mineralizovaná kyselka (pH 5,83) hydrogenuhličitano- chlorido-sodno-vápenatého typu, studená (14 °C), hypotonická se zvýšeným obsahem alkálií a koncentrací některých prvků. Většina lázeňských zařízení má tyto zdroje zavedeny do svých balneoprovozů. Některá zařízení indikují pitné kúry pouze u volně přístupných zdrojů.

Havířský kostel Nanebevzetí Panny Marie

Pozdně gotický kostel z roku 1516, postavený na památku popravy kutnohorských havířů.

Proboštský kostel Povýšení sv. Kříže

Gotický kostel ze 14. století, přestavěný v pozdní gotice. I přes četné pozdější úpravy, zejména v 16. a 19. století, si podržel gotický vzhled – díky regotizaci na konci 19. století. Interiér pseudogotický a rokokový, nejcennějším objektem je olověná renesanční křtitelnice z roku 1563. V kostele na neznámém místě leží hrob Kunhuty ze Šternberka, první ženy Jiřího z Poděbrad.

Nádražní budova

První funkcionalistické nádraží v Čechách, je zdobeno sklomalbami; postaveno roku 1929. V roce 2010 vyhlášeno kulturní památkou.

Lázeňský park

Rozlehlý park vedoucí od Jiřího náměstí až k nádražní budově.

Stará radnice

Původně renesanční dům z 16. století, upravený na radnici v roce 1775. V současné době slouží jako městská knihovna.

Mariánský sloup

Dílo barokního sochaře a poděbradského rodáka Josefa Bergmana z roku 1765, se sochami sv. Václava, Prokopa, Vojtěcha a Floriána, jako připomínka morové epidemie z roku 1714.

Pomník Jiřího z Poděbrad

Novorenesanční pomník od autora Bohuslava Schnircha z roku 1891, který je považován za jedno z vrcholných děl české monumentální plastiky 19. století.

Zámek Poděbrady

Vodní hrad, který nechal vystavět Přemysl Otakar II. roku 1268 a později byl přestavěn na zámek. Dnes má barokní podobu. Zámek je pravděpodobným rodištěm krále Jiřího z Poděbrad a je zapsán jako národní kulturní památka ČR.

 
zpět na lázeňské místo
 
Novinky
Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.