www.jedemedolazni.cz :: POZLOVICE (25.03.2019 - 04:57)

Region: Jižní a východní Morava, okres Zlín Webové stránky: www.pozlovice.cz
Přírodní léčivý zdroj Přírodní léčivé minerální vody Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, dýchací ústrojí, trávicího ústrojí, onkologie
Jak se k nám dostanete

Pozlovice jsou menší lázeňské místo u Luhačovic, situované na hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, v blízkosti vodní nádrže Luhačovice. Pro svoji polohu patří Pozlovice do jedné z deseti oblastí s nejlepším životním prostředím v České republice. Zdejší lesnatá krajina tvoří plynulý přechod mezikopcovitým Valašskem a rovinatým Slováckem. Místní léčivé minerální prameny jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě.

HISTORIE

Městys Pozlovice je poprvé připomínán roku 1287 pod názvem Pozlovicensem, kdy zde nechal vladyka Soběhrd postavit kostel s farou a školu. Od roku 1412 patřily Pozlovice Elišce ze Šternberka, která vlastnila i gotický hrad Starý Světlov, tyčící se na kopci v lesích poblíž Pozlovic. V roce 1629 připadly Pozlovice do vlastnictví rodiny hrabat Sereyiů.

Při nájezdech maďarských Kuruců v roce 1704, byly Pozlovice kompletně vypáleny a místní obyvatelé byli nuceni uprchnout do okolních hor, ve kterých se ukrývali až do doby odchodu nájezdníků. Po návratu do vsi se sedláci nezalekli zanechané spouště a začali s novou výstavbou.

Na prosbu hraběte Amanda Serenyiho povýšila roku 1758 Pozlovice Marie Terezie na městečko (městys) s právem pořádat výroční trhy.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

INDIKACE

 

Léčba v Pozlovicích je indikována nejčastěji při výskytu následujících zdravotních problémů, nemocí či poruch:

  • poruchy pohybového aparátu – bolestivé syndromy šlach, úponů a kosterních svalů včetně postižení způsobených prací s vibrujícími nástroji, mimokloubní revmatismus, bolestivé syndromy páteře funkčního nebo degenerativního původu
  • onemocnění dýchacího ústrojí – astma bronchiale, alergická onemocnění dýchacích cest, chronická bronchitida, poruchy hlasu a chraptivost, alergické rýmy, pooperační stav hlasivek, vedlejších paranasálních dutin a plic, chronická obstrukční plicní nemoc, profesní zaprášení plic
  • nemoci z poruch látkové výměny – cukrová úplavice, léčba komplikací cukrovky
  • nemoci oběhového ústrojí – funkční poruchy periferních cév
  • nemoci trávicího ústrojí – vleklé funkční žaludeční dyspepsie, vředová choroba žaludku a dvanácterníku v klidovém stadiu, stavy po operaci žaludku a žlučníku, chronická onemocnění žlučníku, dráždivý tračník
  • onkologické nemoci (onkologické případy po ukončení komplexní léčby bez jakýchkoliv známek recidivy

Naučná stezka Literárně-historické toulky Slavičínskem

 

Seznamuje s poutavými místy východního cípu Luhačovského Zálesí, zejména kolem města Slavičína. Neminete například zábavný Pivečkův lesopark či překrásné výhledy na Bílé Karpaty z nejvýše položené obce regionu – z Petrůvky.

 

Březnové kulturní akce v Pozlovicích

2.3.2019 – Fašank – průvod obcí
23. 3. 2019 - Košt slivovice a ochutnávka medu, začátek ve 14:00 ve víceúčelovém sále ÚM Pozlovice

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.