www.jedemedolazni.cz :: SKALKA (25.03.2019 - 04:39)

Region: Střední a severní Morava, okres Prostějov Webové stránky: www.obecskalka.cz
Přírodní léčivý zdroj Alkalicko-sirnaté minerální prameny Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, artróza, revma
Jak se k nám dostanete

Skalka je menší lázeňská obec nedaleko Prostějova, která je známá především pro výskyt unikátních léčivých minerálních pramenů s obsahem sylvínu – tato alkalicko-sirnatá voda se v České republice vyskytuje pouze zde, další nejbližší zdroje jsou až v Rakousku či Itálii. Samotný lázeňský areál odděluje od okolní zemědělské krajiny upravený lázeňský park. Nedaleko je také lesopark s přírodními jezírky.

HISTORIE

Lázně Skalka byly založeny již v roce 1928 a mají tedy za sebou téměř stoletou tradici. V místě, kde kdysi býval rybník Bařisko, napájený dvěma prameny minerální vody, byly v roce 1928 postaveny Vilémem Sonnewendem z Prostějova sirnatoalkalické lázně. V roce 1938 prováděl doc. Dr. Schnabel průzkum pramenů a při páté sondě objevil artézský pramen minerální vody o teplotě 23 °C, který tryskal do výše 3 metrů. Později byly navrtány další prameny, z nichž i přes jejich podobnost a velkou blízkost vrtů je každý svým složením jiný.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Jan

 

Přirozený přírodní vývěr; pomáhá při léčbě vysokého krevního tlaku a při zánětlivých onemocnění průdušek.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 

Lázně Skalka nabízejí rehabilitační léčebné procedury, zaměřené především na vodoléčbu a masáže.

  • koupele – bylinné a perličkové
  • pitné kúry – vnitřní užívání léčivých minerálních pramenů
  • masáže – ruční, podvodní, lávovými kameny, bodová vířivá masáž, aromaterapeutická holistická masáž, magnetoterapie, reflexní masáž plosek nohou, masáž konopným bio olejem, manuální lymfatická masáž (masáže hýždí, hrudníku, horních a dolních končetin, obličeje a hlavy)
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.