www.jedemedolazni.cz :: SLATINNÉ LÁZNĚ TŘEBOŇ (25.03.2019 - 05:14)

Region: Jižní Čechy, okres Jindřichův Hradec Webové stránky: www.aurora.cz
Přírodní léčivý zdroj Slatina Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Lázeňský komplex Slatinné lázně Třeboň zaujímá tradiční a významné místo v lázeňství jižních Čech, kdy třeboňské lázně Aurora a nedaleké Bertiny lázně patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším lázeňským zařízením v tomto regionu. Lázně Aurora byly vybudovány v atraktivní přírodní lokalitě na břehu rybníka Svět, v klidné okrajové části lázeňského města Třeboň. Od lázní k samotnému rybníku se rozprostírá lázeňský park s mnoha lavičkami a odpočinkovými místy pro posezení a relaxaci na čerstvém vzduchu.

NEJLEPŠÍ LÁZEŇSKÁ SPOLEČNOST PRO ROK 2011

Na Lázeňském festivalu v Karlových Varech v roce 2011, byly Lázně Aurora zvoleny za nejlepší lázeňskou společnost v České republice pro tento rok a město Třeboň bylo zvoleno za nejlepší lázeňské místo. O umístění rozhodlo hlasování čtenářů časopisu Deník, kteří mohli vybírat z jedenácti společností a třinácti lázeňských míst. Lázně Aurora a Třeboň se tak dočkaly významného ocenění.

HISTORIE TŘEBOŇSKÉHO LÁZEŇSTVÍ

Lázeňství v Třeboni započalo někdy v roce 1666, kdy byly v Rožmberské ulici založeny první očistné lázně (lazebna). Po zrušení lazebny získal v roce 1861 správce schwarzenberského velkostatku Václav Horák povolení od knížete Schwarzenberga zřídit novou lazebnu s tekoucí vodou na Zlaté stoce. V letech 1881–1883 vystavěl učitel Václav Hucek v sousedství těchto očistných lázní svůj léčebný ústav (dnešní Bertiny lázně) s aplikací třeboňské rašeliny (slatiny). Ústav zažil největší rozkvět po druhé světové válce, kdy byl hojně navštěvován pro léčbu revmatických nemocí. Zdejší léčba byla natolik úspěšná, že kapacita léčebného ústavu nepostačovala a přikročilo se ke stavbě nového lázeňského sanatoria. Tím byly právě Lázně Aurora, jež jsou pro veřejnost ofi ciálně otevřeny od roku 1975.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

ARIANA

 

Celková masáž kokosovým olejem a lávovými kameny, masáž obličeje, pleťová maska

AKORD

 

Aromaterapeutické kouzlo regenerace těla i duše

 
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.