www.jedemedolazni.cz :: SLATINNÉ LÁZNĚ TŘEBOŇ (25.05.2019 - 10:06)

Region: Jižní Čechy, okres Jindřichův Hradec Webové stránky: www.aurora.cz
Přírodní léčivý zdroj Slatina Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí
Jak se k nám dostanete

Lázeňský komplex Slatinné lázně Třeboň zaujímá tradiční a významné místo v lázeňství jižních Čech, kdy třeboňské lázně Aurora a nedaleké Bertiny lázně patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším lázeňským zařízením v tomto regionu. Lázně Aurora byly vybudovány v atraktivní přírodní lokalitě na břehu rybníka Svět, v klidné okrajové části lázeňského města Třeboň. Od lázní k samotnému rybníku se rozprostírá lázeňský park s mnoha lavičkami a odpočinkovými místy pro posezení a relaxaci na čerstvém vzduchu.

NEJLEPŠÍ LÁZEŇSKÁ SPOLEČNOST PRO ROK 2011

Na Lázeňském festivalu v Karlových Varech v roce 2011, byly Lázně Aurora zvoleny za nejlepší lázeňskou společnost v České republice pro tento rok a město Třeboň bylo zvoleno za nejlepší lázeňské místo. O umístění rozhodlo hlasování čtenářů časopisu Deník, kteří mohli vybírat z jedenácti společností a třinácti lázeňských míst. Lázně Aurora a Třeboň se tak dočkaly významného ocenění.

HISTORIE TŘEBOŇSKÉHO LÁZEŇSTVÍ

Lázeňství v Třeboni započalo někdy v roce 1666, kdy byly v Rožmberské ulici založeny první očistné lázně (lazebna). Po zrušení lazebny získal v roce 1861 správce schwarzenberského velkostatku Václav Horák povolení od knížete Schwarzenberga zřídit novou lazebnu s tekoucí vodou na Zlaté stoce. V letech 1881–1883 vystavěl učitel Václav Hucek v sousedství těchto očistných lázní svůj léčebný ústav (dnešní Bertiny lázně) s aplikací třeboňské rašeliny (slatiny). Ústav zažil největší rozkvět po druhé světové válce, kdy byl hojně navštěvován pro léčbu revmatických nemocí. Zdejší léčba byla natolik úspěšná, že kapacita léčebného ústavu nepostačovala a přikročilo se ke stavbě nového lázeňského sanatoria. Tím byly právě Lázně Aurora, jež jsou pro veřejnost ofi ciálně otevřeny od roku 1975.

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Masáže

 
  •  Klasická ruční masáž – mechanické působení ručními hmaty za pomoci masážní emulze. Délka trvání částečné masáže 15 min., celotělové 50 min. Vede k uvolnění kůže, podkoží, svalů s následným zvýšeným prokrvením a regenerací.
  •  Podvodní masáž – masáž proudem vody pod hladinou v koupeli. Délka trvání 15 min. Spojuje se zde mechanický a tepelný účinek s vodním prostředím.
  •   Reflexní masáž – ruční působení speciálními hmaty bez použití masážního prostředku. Délka trvání 30 min. v počtu 3 až 4 sezení. Je ordinována lékařem a prováděna fysioterapeutem. Se zvolením vhodné sestavy (šíjové, zádové, pánevní) ovlivňuje reflexní změny kůže, podkoží a svalů.
  •   Aromamasáž – speciální jemná masáž s použitím vonných olejů prováděná školeným masérem, s následnou relaxací. Celková délka trvání 60 min. Slouží k celkové relaxaci tělesné i psychické umocnění čichovými vjemy.
  •   Mechanická masáž (Hydro jet) – suchá masáž tryskami na vodním lůžku v teplém prostředí. Délka trvání 15 min.
  •   Masážní lůžko Dry Jet – mechanická masáž systémem vodních trysek. Délka trvání 15 min.
  •   Lymfodrenáž – manuální drenáž lymfatických cév. Délka trvání 30 min. Odstraňuje lymfatické otoky. Proceduru ordinuje lékař a provádí školený fyzioterapeut.

LOMI LOMI

 

Celková havajská masáž

 

Květnové kulturní akce ve Slatinných lázních - Lázeňský dům Berta

One woman show Haliny Pawlowské „Chuť do života“
Koncert žáků Základní umělecké školy Třeboň
Pavel Pokorný (člen kapely Synkopy...

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.