www.jedemedolazni.cz :: Příležitosti v okolí (19.06.2019 - 12:46)

Příležitosti v okolí

zpět
Typ Hledej v názvu:

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Zahájení lázeňské sezóny, poslední víkend v květnu
 • Festival Ludwiga van Beethovena, květen–červen
 • Promenádní koncerty Severočeské filharmonie a dechových hudeb, červen–srpen
 • Festival Mitte Europa, červen–srpen
 • Mezinárodní krušnohorský maratón na horských kolech, září
 • Běh kolem Doubravky, říjen– listopad

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

Teplice nabízejí širokou paletu vyžití ve volném čase – lázeňské restaurace, kavárny a bary uspokojí hladové, žíznivé i mlsné; pro sportovce je k dispozici zatopený lom Barbora, golfové hřiště, tenisové i squashové kurty, wellness aktivity v aquacentru a v zimě lze i lyžovat na upravených sjezdových i běžeckých tratích v Krušných horách; milovníci kultury mohou navštívit Krušnohorské divadlo, některý z koncertů Severočeské fi lharmonie, hudební festivaly, promenádní koncerty nebo třeba taneční kurzy v Domě kultury. Hvězdárna, planetárium nebo botanická zahrada zase nabízí možnost dozvědět se něco nového či zajímavého o světě kolem nás; rozsáhlé parky s fontánami nebo zřícenina hradu Doubravka přímo vybízejí k procházkám.

ZOO Ústí nad Labem

Přes 200 druhů zvířat ve více jak 1000 kusech na 26 ha plochy: levhart mandžuský, irbisové, nosorožci, sloni, zebry a mnoho jiných vzácných chovů.

Pomník Přemysla Oráče

Národní kulturní památka na Královském poli blízko Stadic odkazuje k místu, odkud byl podle legendy povolán Přemysl Oráč na český trůn kněžnou Libuší. Pomník nechali v roce 1841 postavit Nosticové.

Osek

Vyhledávané turistické místo – kromě cisterciáckého kláštera a zříceniny hradu Rýzmburk řada turistický aktivit (výstava železniční techniky na nádraží, východisko do Krušných hor, Osecká pouť spojená s výstavou historických řemesel aj.)

Milešovka

Nejvyšší hora Českého středohoří (837 m n. m.), která je současně národní přírodní rezervací od roku 1951. Na vrcholu se nachází rozhledna s výhledem do širého kraje a restaurace pro občerstvení po výstupu na vrchol. Milešovka je největrnější horou v Čechách (bezvětří jen 8 dní v roce).

Kamencové jezero

Ojedinělý přírodní útvar světového charakteru kousek od Chomutova. V létě koupaliště s velmi čistou vodou díky vysokému obsahu kamence ve vodě, který zabraňuje růstu řas a silic.

Chlumec

Památník postavený v roce 1913 na památku vítězství spojenců rusko-prusko-rakouských vojsk nad Napoleonem v bitvě, která se odehrála v srpnu 1813 nedaleko tohoto zámečku.

Duchcov

Barokní zámek, kde strávil mezi lety 1785 a 1798 jako knihovník známý milovník, spisovatel a dobrodruh Giacomio Casanova.

Dubí

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, postavený v roce 1906 v benátském stylu podle projektu italského architekta Pietra Biagilia, ve střední Evropě unikátní.

INDIKACE

Teplické termální prameny pomáhají zejména při léčbě následujících onemocnění a potíží:

 • cévní potíže – choroby periferních cév, stavy po zánětech žil a po operacích cév, profesionální vazoneurózy, hypertenzní choroba I. – III. stupně 
 • nervové potíže – stavy po mozkových příhodách a po operacích páteře a mozku, roztroušená skleróza, vrozená obrna, dětská mozková obrna, hybné poruchy po zánětech mozku a míchy, svalová onemocnění
 • nemoci pohybové soustavy – zánětlivé i degenerativní, vertebrogenní syndromy, onemocnění svalů, vazů a povázek, stavy po úrazech a operacích pohybového ústrojí, vrozené ortopedické vady, skoliózy, juvenilní chronická artritida

LÉČEBNÉ PROCEDURY

Lázně nabízejí pestrou škálu léčebných procedur k léčbě pohybových, cévních i nervových a duševních potíží. Nabídka zahrnuje jak klasické, tak i méně obvyklé způsoby léčby, jako thajská či ajurvédská masáž nebo tzv. nordic walking:

 • Vodoléčba – koupele bylinné, aromaterapeutické, termální, perličkové a uhličitanové, termální bazén
 • Masáže – s příměsí soli z Mrtvého moře, podvodní, ruční, plosky nohy, thajská, ájurvédská, bylinnými měšci, horkými kameny, Lomi-Lomi, manuální lymfodrenáž
 • Bahenní obklady
 • Fytoterapie
 • Nordic walking
 • Oxygenoterapie

Dependance

Dependance Sadové lázně,dependance Lázeňský dům Jirásek, dependance Lázeňský dům Erben.

Nové lázně

Léčebna specializující se na dětské pacienty a onemocnění pohybového aparátu pod dohledem klinických specialistů.

Vojenské lázně

Klasicistní budova z let 1801–7, byla původně určena pro léčbu rakouských vojáků. Známá je také jako Vojenský léčebný ústav císaře Františka I., dnes též lázeňský dům Judita.

Kamenné lázně

Novobarokní budova pochází z r. 1911 a byla již několikrát přestavována, poslední rekonstrukce z r. 1998 ji dodala zcela moderní vybavení.

Lázeňský komplex Beethoven

Kdysi samostatné budovy lázní, které měly i různé vlastníky a stávaly na obou stranách městských hradeb, byly v novodobé historii spojeny do jediného rozsáhlého léčebného komplexu, pojmenovaném po jednom z nejvýznamnějších hostů.

Císařské lázně

Svou dnešní novobarokní podobu s mansardovou střechou získaly lázně při přestavbě v letech 1912–14. Pojmenovány byly po německém císaři Vilémovi I., který se zde léčil. Sídlí zde také moderní klinika CLT.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

I v současné době jsou Teplice známé především díky věhlasnému a osvědčenému účinku termálních pramenů, které pomáhají v léčbě onemocnění pohybového aparátu, onemocnění cévních a nervových. Zdejší přírodní minerální voda je hydrogenuhličitano-sírano- -sodného typu. Nejvýznamnějším zdrojem je Prazřídlo o teplotě 38,5°C. Ideálních léčebných vlastností se dosahuje mísením termálních pramenů Pravřídlo a Hynie.

Děkanský kostel sv. Jana Křtitele

Postaven na starších základech ke konci 16. století, na poč. 18. století přestavěn v duchu baroka a rozšířen. V Teplicích se nacházejí i další kostely: kostel sv. Alžběty, sv. Bartoloměje, zámecký kostel Povýšení sv. Kříže.

Laubeho náměstí

Drobné historické náměstí, do kterého směřuje průčelí lázeňského domu Císařské lázně, Kamenného domu a dalších historických budov: klasicistního bývalého hotelu U Krále pruského (později hlavní pošty), budovy Pod Palmou a hotelu Paradies. Svůj historický ráz si náměstíčko drží dodnes.

Zámecká zahrada

Vznikla v období renesance a postupně byla přetvářena podle dobových kritérií, z původně přísně symetrické francouzské zahrady ve volný anglický krajinářský park. Součástí zahrady je mnoho drobnějších staveb: chrámky, pavilony, altány, sochy a plastiky, kašny i promenády, např. Apollónův chrámek, Labutí domek, Beethovenova busta atd. Zahrada nabízí množství průhledů a zdobí ji jak domácí, tak i cizokrajné rostliny a dřeviny. Leží v ní také 2 rybníky, které jsou součástí zahrady už od jejího založení.

Románská krypta a základy baziliky

Na malém zámeckém nádvoří se nacházejí pozůstatky románské baziliky a krypta, jež je dnes veřejně přístupná. Obě stavby byly původně součástí zdejšího kláštera z 12. století.

Zámek

Zámek byl postaven na místě původního ženského kláštera a prošel mnoha přestavbami a rekonstrukcemi, nejprve z kláštera na tvrz, později na zámek, posléze opravován po velkém požáru celého města na přelomu 18. a 19. stol., kdy získal dnešní klasicistní podobu. Jižní zámecké křídlo je pozůstatkem původního románského kláštera. Dnes zde sídlí Regionální muzeum.

 
zpět na lázeňské místo
 
Novinky
42. LÁZEŇSKÝ POHÁR

Fotbalový turnaj lázeňských míst ČR
20. -...

Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.