www.jedemedolazni.cz :: VELKÉ LOSINY (25.03.2019 - 04:16)

Region: Jesenicko, okres Šumperk Webové stránky: www.losiny.cz
Přírodní léčivý zdroj Termální a studené sirné prameny z lokálních zdrojů Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, nervové soustavy, dýchací ústrojí, kožní
Jak se k nám dostanete

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstaršía ne jznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Mají věhlas jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku. Kolem lázeňských budov se rozprostírá rozlehlý park se vzácnými stromy, rybníčky a bazének s fontánou. Pro krásu a množství rododendronů a azalek byl lázeňský park v 50. letech 20. století přirovnáván k pražskému Průhonickému parku.

HISTORIE

Lázeňská obec Velké Losiny patří k nejstarším obcím šumperského okresu. První zmínka o obci pochází z listiny vydané ve Šternberku v roce 1296, ve které je uveden název Ulrici villa (Oldřichova Ves). Již v roce 1351 byl v obci vystavěn kostel s farou, od roku 1391 se Velké Losiny staly zeměpanským majetkem. V první polovině 15. století patřily Velké Losiny Šumperku, v druhé polovině tohoto století příslušely rodu Žerotínů.nka o obci poch

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

Ruční papírna

 

Národní kulturní památka; patří v Evropě ke zcela ojedinělým technickým památkám, nepřetržitě provozující již přes 400 let klasickou manufakturní výrobu papíru. V objektu papírny je v provozu Muzeum papíru, při jehož návštěvě jsou zpřístupněny i autentické výrobní prostory manufaktury. V objektu papírny se dále nachází Galerie, prodejna ručního papíru a stylová restaurace Losín.

Ludvíkovský okruh okolo Velkých Losin

 

Nenáročný značený cykloturistický okruh okolo Velkých Losin po asfaltových a zpevněných komunikacích, který bývá používán i lázeňskými hosty-vozíčkáři. Okruh je vhodný i pro rodiny s dětmi, až na krátký úsek k hotelu Diana s minimálním automobilovým provozem. Pro všechny druhy jízdních kol.

 

Březnové kulturní akce ve Velkých Losinách

Jarní prázdniny v Termálu Losiny
Nový preventivní program pro Vaše zdraví - Koktejl zdraví
Kalendář akcí plný slev a...

více informací
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.