www.jedemedolazni.cz :: VELKÉ LOSINY (24.01.2019 - 13:25)

Region: Jesenicko, okres Šumperk Webové stránky: www.losiny.cz
Přírodní léčivý zdroj Termální a studené sirné prameny z lokálních zdrojů Hlavní indikace léčby pohybové ústrojí, nervové soustavy, dýchací ústrojí, kožní
Jak se k nám dostanete

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstaršía ne jznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Mají věhlas jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku. Kolem lázeňských budov se rozprostírá rozlehlý park se vzácnými stromy, rybníčky a bazének s fontánou. Pro krásu a množství rododendronů a azalek byl lázeňský park v 50. letech 20. století přirovnáván k pražskému Průhonickému parku.

HISTORIE

Lázeňská obec Velké Losiny patří k nejstarším obcím šumperského okresu. První zmínka o obci pochází z listiny vydané ve Šternberku v roce 1296, ve které je uveden název Ulrici villa (Oldřichova Ves). Již v roce 1351 byl v obci vystavěn kostel s farou, od roku 1391 se Velké Losiny staly zeměpanským majetkem. V první polovině 15. století patřily Velké Losiny Šumperku, v druhé polovině tohoto století příslušely rodu Žerotínů.nka o obci poch

Příležitosti v okolí

Další příležitosti

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

 

Termální lázně Velké Losiny nabízí ubytování ve 4 lázeňských domech (lázeňský hotel Eliška, lázeňská vila Gazárka, lázeňské domy Chaloupka a Šárka), které jsou umístěny v klidné části lázeňského parku a ve Wellness hotelu Diana (vzdálen cca 1,5 km od termálních lázní).

Farní kostel sv. Jana Křtitele

 

Pozdní renesanční kostel nechal postavit na místě dřevěného svatostánku v letech 1599 až 1603 pro luteránské bohoslužby majitel losinského panství Jan starší ze Žerotína. Velkolosinský farní chrám je jedním z nejkrásnějších a největších venkovských kostelů na Šumpersku.

 
 
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.