www.jedemedolazni.cz :: 18. konference SLM ČR (17.07.2019 - 21:12)

18. konference SLM ČR

Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism, obcí Lednice a Lázněmi Lednice, lázeňským domem Perla pořádali
18. konferenci SLM ČR v ZÁMECKÉ JÍZDÁRNĚ v LEDNICI
3. a 4. prosince 2015
TÉMA KONFERENCE: DESTINAČNÍ MANAGEMENT JAKO ÚČINNÝ NÁSTROJ ROZVOJE LÁZEŇSTVÍ

 

Obec Lednice hostla dvoudenní konferenci Sdružení lázeňských míst ČR. Hlavním tématem byl "Destinační management jako účinný nástroj rozvoje lázeňství".

Konferenci pořádalo Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism, obcí Lednice a Lázněmi Lednice, lázeňským domem Perla.

Mezi hosty a přednášejícími byli zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Agenturu CzechTourism reprezentovala ředitelka Monika Palatková. Příspěvky přednášejících byly zaměřeny především na spolupráci organizací pracujících v cestovním ruchu s lázeňskými zařízeními, na současný stav, vývoj i situace i možné cíle tohoto spojení. Monika Palatková představila změny týkající se Agentury CzechTourism. Vytvořeno bylo Oddělení produktového managementu, které by mělo do budoucna více spolupracovat i s lázeňskými místy. S destinačními managementy jako nástroji podpory cestovního ruchu, počítá Ministerstvo pro místní rozvoj, uvedla ve svém příspěvku Jitka Mattyašovská, ředitelka Odboru cestovního ruchu ministerstva. V příspěvcích přednášejících zaznívala spokojenost se současným stavem klientely v lázeňských zařízeních, která před dvěma lety zásadně bojovala s lázeňskou krizí. Mezi zmiňovanými problémy se nejčastěji objevují personální otázky, kdy české lázeňství pociťuje značný nedostatek zdravotnického personálu od fyzioterapeutů po lékaře. 

V rámci konference byla udělena cena Osobnost českého lázeňství roku 2015. Převzal ji osobně z rukou předsedy Sdružení lázeňských míst ČR Petra Kulhánka ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Podle Petra Kulhánka byla tato volba naprosto jednoznačná, jelikož české lázeňství se díky ministru Němečkovi opět mohlo po krizovém roce 2013 postavit nohy. Svatopluk Němeček během slavnostního ceremoniálu potvrdil, že lázeňství vždy vnímal, a bude vnímat, jako nedílnou součást českého zdravotnictví.

Další fotografie

 

Soubory ke stažení

sborník přednášek 50 011 kB stáhnout
Přehled všech lázeňských míst
Novinky
EXPO 2020 Dubaj

Společná prezentace „Českých lázní a lázeňských...

Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.