www.jedemedolazni.cz :: 19. konference SLM ČR (17.07.2019 - 21:12)

19. konference SLM ČR

Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism, městem Františkovy Lázně pořádali
19. konferenci SLM ČR
SPOLEČENSKÝ DŮM – INGO CASINO
20. a 21. října 2016
TÉMA KONFERENCE:
KONKURENCESCHOPNOST ČESKÝCH LÁZNÍ V EVROPSKÉM PROSTORU

 

Město Františkovy Lázně hostilo dvoudenní konferenci Sdružení lázeňských míst ČR. Hlavním tématem byla " Konkurenceschopnost českých lázní v evropském prostoru ".

Konferenci pořádalo Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism a městem Františkovy Lázně.  

Mezi hosty a přednášejícími byli také zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Agenturu CzechTourism reprezentovala ředitelka Monika Palatková. Příspěvky přednášejících byly zaměřeny na budování značky lázeňských zařízení, dále na problematiku místních poplatků, z odborného hlediska pak výzkum v lázeňství.
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček v úvodu uvedl, že lázeňství vnímá mimo jiné jako nástroj rovnoměrného rozvoje lázeňských regionů. Zároveň přítomné ujistil, že pro příští rok úhradová vyhláška ministerstva zdravotnictví navýší finance pro segment lázeňství o čtyři procenta. Ministerstvo je připraveno podporovat projekty odborných balneologických výzkumů.
I z pohledu Agentury CzechTourism mohou být výsledky balneologických výzkumů nástrojem propagace českého lázeňství doma i v zahraničí. Jak rovněž v příspěvcích zaznělo, péče o zdraví má
 v evropském prostoru stoupající trend, lázeňství je vnímáno jak ve smyslu léčebném, tak preventivním. Diskutována byla otázka lázeňských a rekreačních poplatků. Z pohledu obcí význam poplatku, jehož výše se nezměnila od roku 1990, postupně klesá.
Sdružení lázeňských míst ČR si letos připomíná 25 let od svého založení. Předseda sdružení Petr Kulhánek komentuje smysluplnost sdružení: „ Stalo se během své existence významným partnerem pro státní správu v otázkách týkající se lázeňství, stalo výrazným propagátorem lázeňství v ČR, je určitě i jeho zásluhou ‚restart‘ českých lázní před dvěma lety.„

V rámci konference byla udělena cena Osobnost českého lázeňství roku 2016. Převzala ji osobně z rukou předsedy Sdružení lázeňských míst ČR Petra Kulhánka Ing. Lena Mlejnková. Vystudovaná inženýrka ekonomie pocházející z Prahy začala pronikat do povědomí odborné veřejnosti v devadesátých letech minulého století. Na VŠE v Praze mimo jiné přednášela „Lázeňství“. V průběhu let prošlo tímto předmětem mnoho studentů, z nichž někteří se později ve svém profesním životě v tomto oboru uplatnili. Je známa též svou rozsáhlou publikační činností. V období krize lázeňství se aktivně zapojovala do boje o záchranu lázeňské péče. Zásadně se zasluhuje o prosazení spojení mezi ekonomickým a medicínským aspektem lázeňství .

Jitka Bednářová

  

 
 

Další fotografie

 

Soubory ke stažení

Program 19. konference 631 kB stáhnout
Sborník konference 50 162 kB stáhnout
Přehled všech lázeňských míst
Novinky
Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

42. LÁZEŇSKÝ POHÁR

Fotbalový turnaj lázeňských míst ČR
20. -...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.