www.jedemedolazni.cz :: Květnová cesta se SLM ČR do švýcarských lázní 2011 (18.07.2019 - 12:47)

Květnová cesta se SLM ČR do švýcarských lázní 2011

16. - 21.5.2011

 

Pro třeboňáky není  žádným tajemstvím, že v našem městě sídlí Sdružení  lázeňských míst ČR (www.spas.cz), které sdružuje všechna lázeňská místa naší vlasti. Jednou z mnoha aktivit tohoto sdružení je každoroční studijní cesta do zahraničních lázní.

Pro sedmou studijní cestu padla volba na Švýcarsko, které není tak úplně známou destinací pro českého lázeňského hosta. Téměř 40 zástupců a pracovníků českých lázní i lázeňských obcí, včetně třeboňských lázní, mělo možnost navštívit během pěti dnů čtyři lázeňská místa.

Prvním navštívenou destinací bylo městečko Yverdon-les-Bains ležící  u jezera Neuchatel ve francouzském kantonu Vaud. Zdejší lázně Central Thermal patří k největším a  nejmodernějším lázním ve Švýcarsku. Každý den je navštíví až 1.300 návštěvníků. Zdejší voda, bohatá na minerály, se hodí především k léčbě dýchacích obtíží a revmatismu.

Druhým místem a ubytovací základnou celé cesty byli Lázně Leukerbad ležící v německy mluvící části kantonu Wallis.  Se svou nadmořskou výškou 1402 metrů n. m.  jsou nejvýše  položené lázně Evropy, horké prameny dosahující teploty 51°C a jsou bohaté na vápník, síru a síran vápenatý. Zde využívají léčebné účinky vody již od dob Římanů.“Salvation per aqua“.

Třetím místem v pořadí byli lázně Ovronnaz ve francouzské části kantonu Wallis známé především  léčbou kloubních a svalových onemocnění, zažívacích  potíží,  ušních, nosních a očních problémů, ale i léčbou nespavosti. V těchto menších lázních byla téměř rodinná atmosféra.  Stačí však jedno údolí směrem k Francii a pro komunikaci s personálem je vám platný pouze jazyk francouzský, nebo neverbální komunikace.

Posledními  v řadě byli lázně Tamina Therme ve městě Bad Ragaz kanton St. Gallen, nedaleko Lichtenštejnska. Teplé prameny o teplotě 37°C zde  léčí revmatická a poúrazová onemocnění, neurologické poruchy, poruchy srdce a krevního oběhu.

Prostředí monumentálních hor a čisté přírody doplňuje lázeňskou atmosféru švýcarských lázní a vytváří tak obraz pohody pro všechny návštěvníky i klienty a je pro zdejší zařízení skutečným darem zhůry. Vždyť i proto je pro většinu zdejších lázní hlavní sezónou zima, kdy klienti spojují lyžování s vyhříváním se v teplých pramenech.

Jistě bylo i zajímavé poznat systém  a metody léčebné péče.  Přitom si, ale český lázeňský odborník uvědomí, že za zdejší  léčebnou kvalitou rozhodně nezaostáváme.

Švýcarsko je však díky své kvalitě prostředí opravdu mimořádné. Ovšem  jediné co bude brzdit naši pravidelnou náklonnost ke zdejším zařízením budou zdejší cenové relace. Jak Švýcaři hrdě říkají: „Švýcarsko je krásná a drahá země“. Po této cestě jim musíme dát rozhodně za pravdu.

Autoři článku:  Bc. Marcel Hule – PR manager SLM ČR

Další fotografie

 

Soubory ke stažení

program odborné exkurze 219 kB stáhnout
Přehled všech lázeňských míst
Novinky
Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

42. LÁZEŇSKÝ POHÁR

Fotbalový turnaj lázeňských míst ČR
20. -...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.